Бемки

N

NaSTy`G|rL

Гостин
јас иам.. и ги мразам. и тоа и на лицето имам.. и по грбот имам. и една на цицка.. ама баш ич не ги сакам. сеа за 1 година ќе пробам да ги отстранам
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Јас имам една бемка на лицето десно накај вратот малце подоле ми стои и ми пречи при бричење и сеа се мислам да си купам некоја машинка за обликување на брада и за да ги сечам влакненацата што растат од неа :uvo: и ме нервирааааааааааааааааааааааааа (упс) и тоа иначе наследено ми е од татко ми и баба ми многу бемки имаат и они... поз
јас имам 2 бемки на лицето и нив ги бричам, на цело се мазнам не ги заобиколувам, порано ги кубев
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Бемките се многу опасна работа...Јас имам една на средината на стомакот и еднаш ја "размрдав" лево десно,и ми излезе нешто бело ама многу гадно.И од тогаш не сум ја ни допрел.:nenene:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
неам јас многу бемки....освен на грбов кј шо имам две или три...:toe:

абе едно прашање...црнцине како знает кј им се бемкине?
 

knigh†mare

nereklamiraj.com
Член од
7 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
8
Имам една на десниот препон, неколку сантиметри на пенисот.
Уф, ова беше премногу дескриптивно:pos::pos:

Ок, ако ме препознае некоја, слободно пријавете се на темава:pos::pos:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.302
Поени од реакции
2.117
Ima nekoj iskustvo od otstranuvanje na bemka?!?
Jas sum cula deka postoi rizik posle operacijata da si umre covekot posto bemkite se
seriozno opasna rabota.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Иам и јас бемки, онака просечно, нормално. Иначе мислам бемки е најубаво да не се чепкаат. Онака, ги заборавам :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Немам многу бемки.Тие што ги имам се мали и не се забележуваат многу.
Единствено на грбот имам една малце поголема:wink:
 
П

Паган-др

Гостин
Немам многу бемки.Тие што ги имам се мали и не се забележуваат многу.
Единствено на грбот имам една малце поголема:wink:
Исто и кај мене.
Немам многу, а ако имам се ситни. Тука не спаѓа таа на грб што ми е :)
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
имам многу малку бемки....има две на вратот што личат ко да ме каснал вампир, а на ногата имам една во форма на срценце....како мала на сестра ми и имам откорнато бемка со гребење:tapp:.....али среќа ништо не и беше!!!!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Не е проблем тоа што ги имам. Колку сакаат нека се, мене ме нервираат тие што се подизлезени и што може несвесно да ги чепнам или пак несвесно со маица нешто да ги поткачам и да направам беља. За нив сериозно размислувам нешто да направам да ги отстранам ама сега за сега немам никаква информација како се отстрануваат па и кај е возможно тоа кај нас.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
јас имам една на устата, друга на рамото....и толку ми текнуваат поточно што сум ги видел бемки а може и да имам некоја на грбот, ама неверувам дека би имал на грб бемка некоја
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
јас имам 2 бемки на лицето и нив ги бричам, на цело се мазнам не ги заобиколувам, порано ги кубев
Malku ne zgresi so pisuvanjeto,ne znaese kako da izlazas..:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom