Бела рада - каде може да се најде

Член од
23 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
6
Здраво, дали некој можеби знае каде може да се набере бела рада(пожелно во близина на Скопје, но не мора), во кој период од годината расне и дали е точно дека помага за гласните жици, бидејќи му препорачале на мој прв братучед?
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.222
Поени од реакции
2.167
Пробај водно. Имаш скоро се таму:костен, шипинки, капини, трнинки,итн)
 
На врв Bottom