Бела позадина за импровизирано фото студио

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
На ибеј мислам можат да се најдат вакви и дупло поголеми. Големите бутици такви користат :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
поледна сесија имав заедно 3 манекенки и еден манекен заедно наредени зид имав голем али позадина немав и се мачев мачев и не направив добра заедничка слика
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ме интересира каде можам да купам голема ролна бела хартија или винилно платно што ќе се употреби како бела позадина за импровизирано фото студио.
Барај во ПроГрафика или во пиксплус :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Про графика, барај паус хартија.

Подобар избор е една фолија....мислам дека се вика Фолекс или Драфтекс....има млечно бела боја...за разлика од паусот е многу поотпорен на кинење и гужвање и дава униформност на светлото.....на времето го купував од Про Графика или Графика Промет како А4 листови....но би требало да има и поголеми димензии
--- надополнето: 28 октомври 2013 во 14:35 ---
Се јавив во Про Графика - фолијата се вика Дравтекс и за жал ја има само во А4 формат :( - 28мкд лист
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Подобар избор е една фолија....мислам дека се вика Фолекс или Драфтекс....има млечно бела боја...за разлика од паусот е многу поотпорен на кинење и гужвање и дава униформност на светлото.....на времето го купував од Про Графика или Графика Промет како А4 листови....но би требало да има и поголеми димензии
--- надополнето: 28 октомври 2013 во 14:35 ---
Се јавив во Про Графика - фолијата се вика Дравтекс и за жал ја има само во А4 формат :( - 28мкд лист

Немав чуено за вакво нешо, ја у принцип користам паус за вакви ствари, да треа да бидеш троа предпазлив, ама брка работа, моеш да контролираш дисперзија на светлото со додавање слоеви, 2-3 слоја кратат 1 стоп светло. И да, ако корстиш стандардни сијалички (не неонски) ќе ти стануе се пожута светлината како шо слабее, и исто паусот гори на пониска температура од обичната хартија, такада држи сијалиците поназад оти лесно може да смени боја.
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Oдaмнa немa никoј пишaнo нa темaвa. Мене ме интересирa кaде мoже дa нaјдaм кaкo белa пoдлoгa зa сликaње нa ситници или зa инстaгрaмџискa сликa штo би се реклo? Не мнoгу гoлемa.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јес да не е тоа тоа, но за сликање на помали нешта, како бела позадина може да се искористи стиропор, а после сликата само ќе се дообработи, па ќе личи како да е сликано на некоја бела позадина. Еве една моја импровизација за Кајгана фото натпреварот............

1.JPG
Топлинки by Sungerot Bob on Кајгана форум
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
@Sungerot Bob, a цвеќенцевo oд кaј ти е? Ептен ми се свиѓa и oдaмнa бaрaм некoе вaквo мaлечкo вo убaвa сaксијa.:oftopik:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@Sungerot Bob, a цвеќенцевo oд кaј ти е? Ептен ми се свиѓa и oдaмнa бaрaм некoе вaквo мaлечкo вo убaвa сaксијa.:oftopik:
Стварно незнам од каде е, ама ете го имам:D Побарај по пазарите каде се продаваат цвеќиња, сигурно има некое вакво или слично на него:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom