Бекстејџ на Сител или Ексклузив на А1?

Што е подобро: Бекстејџ на Сител или Ексклузив на А1?


  • Вкупно гласачи
    287
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
проф. александар блажески ?? :tapp:

--- надополнето ---проф. александар блажески ?? :tapp:
Професоре, Блажевски е со В, а не Блажески...
Малку поработи и на твојата писменост

Незнам зошто го споменуваш во контекст на Бекстејџ, сигурно уредникот не ги учи како да зборуваат
а башка и овој не се појавува во емисијата за разлика од колегата - уредник Зоки Поки. Соддржински
каде - каде е поасален Бекстејџ...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Јавноста потресена
Ексклузив, А1, Време и Крема лажат

Емисијата А1 Ексклузив која важи за исклучиво блиска со таблоидот Крема, во текот на вчерашниот ден во неколку наврати изнесоа еден куп лаги и невистини пред македонската публика. Таблоидот Крема, во денешниот број, во трач рубриката, објавија вест дека поп пејачката Каролина Гочева преживеала тешка сообраќајна незгода во која што како што се вели во текстот преживеала. Во текстот кој има се освен точни и проверени информации, новинарот со иницијали З.В. (кој исто така според информациите на Бекстејџ беше подолго време во уредничкио тим на А1 Eксклузив) на начин својствен само за себе, прераскажал случка која воопшто и не се случила – како што подоцна ќе изјави Гочева за Сител.
Врз основа на истите овие очигледно лажни информации, новинарите од А1 Ексклузив, вчера во емисијата го потврдија лажењето. Во нивното кратко обраќање, според нивните непотврдени информации, Каролина едвај преживеала. Џипот бил уништен, а пејачката поминала без никаква гребнатинка, но не им кревала телефон за да им даде изјава. И без да ја прашаат засегнатата страна, во овој случај наводно преживеаната пејачка, ја известија македонската јавност со потресни реклами целодневно на А1 телевизија, со реклама на половина страница на весникот Време (кој не е во нивна сопственост како и Крема, ама имаат блиска соработка!?).
Затоа пак, нашата екипа, новинарската етика и кодексот за новинарско однесување не натераа приказната да ја истераме до крај. Пред се затоа што по пласирањето на дезинформациите во јавноста, пејачката и незјината фамилија беа видно возбудени, а фановите огорчени од ваквиот тип на црно новинарство. Каролина ја добивме во живо во естрадниот магазин Бекстејџ. Жива и здрава објасни дека е на проба и дека информациите пласирани во А1 Ексклузив и Крема се лага. Притоа им се извини на роднините и пријателите за претрпениот стрес и страв и најави дека продолжува да работи на промоцијата на својот нов албум. Овде се поставува прашањето? Зошто естрадното новинарство смислува вакви црни сценарија? Во недостаток на истински приказни, решението не се бара во изнесување лаги и невистини. Новинарството не спие врз неофицијални информации. Особено ако водителот на истата емисија лажната информација ја најавува како ексклузивна која што се случила само пред два месеца!?!?
извор БЕКСТЕЈЏ
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.467
Откај знаеме дека не потплатила некој да објави нешто вакво па после да негира, јбг, популарноста мора некако да се одржува.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
колку аматерски е тоа бекстејџ то чудо едно,никаква инвентивност,пропали водители(влатко илиевски хехе)поголмеа бламажа немам видено,до душа се носат рамо до рамо со Тротоар.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Не потплатила затоа што откако се објави тоа одма се вклучи диретно во Бекстејџ за да демантира.
И самиот Жарко кој е уредник на Ексклузив кажа дека информацијата не се проверила пред да се објави и жалат за тоа, значи виновен е новинарот Зоран Василевски.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.582
Не потплатила затоа што откако се објави тоа одма се вклучи диретно во Бекстејџ за да демантира.
И самиот Жарко кој е уредник на Ексклузив кажа дека информацијата не се проверила пред да се објави и жалат за тоа, значи виновен е новинарот Зоран Василевски.
Ќе ги тужи ли барем на некоја основа. бидејќи навистина е невкусно тоа што го сторија.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.087
Поени од реакции
24.344
Ја имам уште подобар предлог. Ај да се линчува Зоран?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.939
Ќе ги тужи ли барем на некоја основа. бидејќи навистина е невкусно тоа што го сторија.
Е баш е невкусно во жолт магазин да има преувеличување на сообраќајка. Не ја удрила хаубата туку само крилото.

А иначе овие од бекстејџ ептен ми се параноични последно време, ме нервира коа ќе почнат да кажуваат, Додека ние вака, конкуренцијата така, додека оние другите вака, ние така. А еџлсузив глеам на кур не ги клаваат си гледаат свои (бедни) прилози
 

Tanji4ka

Heartless BITCH
Член од
16 јуни 2007
Мислења
42
Поени од реакции
19
Сега брзо гледав ексклузив, срање во боја...има наградна игра.......на почетокот кога почна да се емитува стварно беше интересно ама сега.... а за бекстејџ, нека им се живи и здрави А1 зошто ако ги нема нив сироти ќе нема како да си го пополнат терминот, секој ден А1 направија вака А1 направија така.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.531
Поени од реакции
24.252
фалеше бекстејџ, конечно сега ќе имам што да гледам на тв за да останам во тек со нашата естрада
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.955
Поени од реакции
6.401
И Ексклузив се враќа само не она од А1 со Ненад и Иванна (со двете н) туку истото име го користат 1тв за она што беше Шоу Биз.
 
И

Име И Презиме

Гостин
И Ексклузив се враќа само не она од А1 со Ненад и Иванна (со двете н) туку истото име го користат 1тв за она што беше Шоу Биз.

Можеби си упатен, љубопитен сум дали таа телевизија ке започне да емитува шпански и турски серии ко а1 на вељија?
Може да им се даде предлог да репризираат некоја да се присетат жениве на шпанскиот јазик:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom