Безжилни ( блутут) слушалки

Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Jas sum prezadovolen od niv od sekoj mozhen aspekt. Jas gi zemav za 1200 mislam, proveri vo mi store/setec. Za taa Cena so gi kupiv, apsolutno vredat.
Za trchanje ne sum gi koristel iskreno, taka da ne znam okolu toa.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
А како стојат во уво? Добро лежат или испаѓаат?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
Јас жичани користам KZ Edx Pro, од истиот бренд имаат и безжични и би требало да се добри.
Од жичаните сум презадоволен, се одделуваат слушалките од кабелот многу лесно, и тој е плетен + ставен во црево, а дури и да го заебеш има само кабел за нарачка, овие се од тие квалитетните кинезарии :)

Еве ги безжичните, верувам дека им се добри:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Od gjirafa za 550den QCY T1, odlicen zvuk i solidna baterija , za prevoz od Veles do Skopje vo avtobus vrsat rabota
За колку време ти стигнаа? Колку трае батерија?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
279
Поени од реакции
442
За колку време ти стигнаа? Колку трае батерија?
Четврток нарачано, стигнаа вторник

А батерија неам убаво мерено, слушам по саат време дур се возам у бус и ги вракам после пак во кутија
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
А кутијата ја имаш полнето?
Нарачав сега, видов и на друг форум доста добри рецензии а и на јутјуб има доста, викаат дека се бест бај за ценава, па ваљда ќе бркаат работа за трчање на кеј :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Гледам темава доста “жива” у задње време ама па последна отворена за слушалки беше.
Ако барате мали слушалки in-ear и имате некаква можност за да земете earfun @vidooq ги споделил порано не се мислете.
Не мора да е од Америка испорачуваат и низ цела ЕУ. 2020 земав ЕарФун Аир првиот модел, одличен звук, 3 години подоцна батеријата им е уште одлична
Далеку подобри од шаоми и слични, лесно може да се рамнат и со аирподс на Епл и со јабра елите кои се барем двојно поскапи.

него да се вратиме за тоа што дојдов тука. Некој да има искуство со Bose QC 45(океј де Bose QC SE е моделот што го гледам, ама разликата со 45ка е што добиваш понеквалитетна торбичка за патување ништо друго)?
Гледам до крај на месецов ги имам тука на доста добар попуст испод 200€, додека редовна цена им е над 320€
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.062

Дечки Урбаниста некој користел? Позитивни,негативни коментари?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Некаде видов низ продавнициве за мобилна галантерија вакви слушалки. Дали се добри како за низок буџет слушалки?
1684749091763.png

Ми се допадна дизајнот и колку што проверував на интернет имаат и да се вклучат на кабел. Во дизајн потсетуваат на оние AirPods.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Некаде видов низ продавнициве за мобилна галантерија вакви слушалки. Дали се добри како за низок буџет слушалки?
Прегледај го приврзокот 379344

Ми се допадна дизајнот и колку што проверував на интернет имаат и да се вклучат на кабел. Во дизајн потсетуваат на оние AirPods.
тежок шит. 2.0 ѕвезди на Амазон, ревјуа очај

 

Kajgana Shop

На врв Bottom