Безжилни ( блутут) слушалки

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Сакам да купам безжични слушалки докај 50-60 евра. Кој се најдобар избор за ценава? И дали можат да се најдат квалитетни слушалки за оваа цена?
 
Последно уредено:

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Ја ги користам овие веќе две години, и ти ги препорачувам. Ги купив во Нептун
Добар звук вадат, поготово басот е одличен, батеријата супер држи и после две години.
И уште нешто ќе заборавев, зимно време ќе ти ги греат ушите кога си надвор со нив
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Фала ти за препораката, ама мислев за оние малите слушалки (еарбудс или како и да се викаат). :)
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Фала ти за препораката, ама мислев за оние малите слушалки (еарбудс или како и да се викаат). :)
имам такви од xiaomi, некои 20-30 евра ги купив. ОК се, само што барем мене ми се исклучиво несигурни да ги користам додека се движам, мислам дека секој момент ќе ми паднат.

Претпоставувам дека за парите кои планираш да ги дадеш, се наоѓаат солидни earbuds.
Овие моиве не ти ги препорачувам
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
752
Поени од реакции
1.007
Фала ти за препораката, ама мислев за оние малите слушалки (еарбудс или како и да се викаат). :)
Земи си JBL 510BT, нема да зажалиш.
Истите ги користам како членот погоре, звукот е предобар. 3000ден се безжичани (блутут), 2000 денари се жичаните, али скроз вреди 50 евра за овие слушалки. Звук и бас лудило.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Фала ти за препораката, ама мислев за оние малите слушалки (еарбудс или како и да се викаат). :)
За до 50 евра Шаоми ти се win.


Е сеа, пошто не ми се даваат многу пари на слушалки а и јас сакам да земам buds.
овие вредат за цената?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
За до 50 евра Шаоми ти се win.


Е сеа, пошто не ми се даваат многу пари на слушалки а и јас сакам да земам buds.
овие вредат за цената?
Овие ги земав истите од Алиекспрес за 240 денари, ако ти се чека месец до два порачај ги од таму.

Добри страни: Во 5 месеци јас 2 пати сум ги полнел (и тоа никогаш не ми се исклучиле или предупредиле за празна батерија), немам видено уред што повеќе држи батерија од овие, не ми е јасно што се дешава. Сосема пристоен звук. Ми се сфиѓа и што само на прст допираш на слушалката ако сакаш да стопираш музиката, не мора телефонот да го вадиш и од таму да стопираш, практично ми е тоа многу, може и кај сите други го има, не би знаел.
Лоши страни: Кога ја ставаш на уво треба да ја превртиш 180 степени, односно нагоре да е со долниот дел, за убаво да заглавиш, бидејќи во спротивно паѓа, не се заглавува баш.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Баш за трчање мене ми требаат, па пожелно би било препорака за некои што не испаѓаат од уво:свиркам:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
И јас разгледувам да земам, ама главно повеќето модели во понудата се in-ear, онакви испакнати со гумичка. Имам користено и многу непријатни за носење ми се.
Би барал класичен дизајн како Xiaomi-то погоре.
Предлог?



А кај headphones кога сме, Sony WHCH310 користам и за цената се сосема солидни. Звук, батерија, дизајн...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
xiomi buds 3 pro ili zemi ima platinet vo ANhoch ... okolu 800 denari se . bezicni se ama vrzni se so kabel onie so se obesuvaat
Фала ти многу. Ќе ги видам тие xiaomi-to.
А за овие мислење? Искуство некој со нив?
 

Attachments

Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Od gjirafa za 550den QCY T1, odlicen zvuk i solidna baterija , za prevoz od Veles do Skopje vo avtobus vrsat rabota
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.076
Фала ти многу. Ќе ги видам тие xiaomi-to.
А за овие мислење? Искуство некој со нив?
Jas sum prezadovolen od niv od sekoj mozhen aspekt. Jas gi zemav za 1200 mislam, proveri vo mi store/setec. Za taa Cena so gi kupiv, apsolutno vredat.
Za trchanje ne sum gi koristel iskreno, taka da ne znam okolu toa.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom