Безбедносна камера

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
Препорачајте некое камерче шо функционира самостојно без дивиар. Ми треба да снимам надвор, преку ден и во темница (околу 30ина метра). Не ја планирам за долгорочна употреба, ми треба за месец дена колку да ги уловам будалите шо фрлаат кеси џубре од тераса/прозорец врз лујџето долу. Тоа значи да не биди 5фпс, треба да го фати убо моментот ко че ја џитка кесата. :icon_lol: Самата камера не мора да е надвор, можам и од внатре низ прозорец да ја насочам, инфраредот и ваерлесот се задолжителни.
Сериозна е работава, улицава пред зграда ја поминувам со глата нагоре.
 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
Никој не користел вакви камери? На пример овие кинескиве со микро сд шо се вртат.
Од многу гледање нагоре можи да се загледам во ѕвездите и да станам астроспиритуалец и ете ти поголема беља.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Препорачајте некое камерче шо функционира самостојно без дивиар. Ми треба да снимам надвор, преку ден и во темница (околу 30ина метра). Не ја планирам за долгорочна употреба, ми треба за месец дена колку да ги уловам будалите шо фрлаат кеси џубре од тераса/прозорец врз лујџето долу. Тоа значи да не биди 5фпс, треба да го фати убо моментот ко че ја џитка кесата. :icon_lol: Самата камера не мора да е надвор, можам и од внатре низ прозорец да ја насочам, инфраредот и ваерлесот се задолжителни.
Сериозна е работава, улицава пред зграда ја поминувам со глата нагоре.

Види кај овие, имет некаков избор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom