Бебе

Член од
19 мај 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здр
имам еден проблем па се надевам ќе ме посетувате .
еве вака пред шест месеци се омажив , и значи еден месец имав менструација и после три месеца немав , отидов на гинеколог , ми рекоа од стрес е тоа шо не ми иде , ми дојде и сега пак не ми иде , а мн сакам да останам бремена , значи нонстоп свршува во мене и џабе
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Епа само опуштено де..Си направила тест за стерилност..Т.е тестирање?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Ај ќе се правиме дека темава е реална иако можеби не е...

Шо е сега тоа ура мора да останам трудна сад или никад. дур така правиш тешко бремена да остнаниш, оди пушти мозок на пасење ако веќе сте се зеле бебенцето само ќе дојде нема мажот да ти избега па да мора да го врзиш со дете за тебе. Остави да работите сами одат како што треба. Редовно на лекар ДВАЈЦАТА и терајте си романтики на два-три дена. Со цедење и ура ајде да прајме дете три пати на ден нигде не одите...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Morash da se opushtis i da oladis glava, dete ke si dojde ako ne za dva meseca pa i godina da pomine niso strasno, vaka ushte na pocetok ako se napnuvas samo mozes da padnes u depresii, a podsvesta posle toa ima da te izede ziva, zatoa langsam i ke bide :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Имајте секој ден секс по 2 пати, и еден ден ке фати квасецот не значи дека ако 6 месеца не си забременила и дека нема да забремениш истоисто и кај нас беше слична работата дури по 7-8 месеца секој ден секс и еднаш фати ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Секој ден по два пати. Тоа е најголема грешка што ја прават сите. :pipi:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Здр
имам еден проблем па се надевам ќе ме посетувате .
еве вака пред шест месеци се омажив , и значи еден месец имав менструација и после три месеца немав , отидов на гинеколог , ми рекоа од стрес е тоа шо не ми иде , ми дојде и сега пак не ми иде , а мн сакам да останам бремена , значи нонстоп свршува во мене и џабе
Смени си го гиникологот за почеток. Друг чекор барај упут за ендокринологија и оди испитај се од хормони, да се исклучи можноста дека немаш некој дисбаланс на хормоните и од тоа изреметен циклус.
После тоа ќе знаеш што да правиш.


Вие останатите не сте интересни на секоја тема што скокате со "досетките".
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Само шест месеци во брак и веднаш сакаме бебе
Распрашај се има луѓе по 10-20 години чекаат бебе па ќе дочекаат
Без нервози - ќе имате бебе
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Имајте секој ден секс по 2 пати, и еден ден ке фати квасецот не значи дека ако 6 месеца не си забременила и дека нема да забремениш истоисто и кај нас беше слична работата дури по 7-8 месеца секој ден секс и еднаш фати ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Машкото нема цистерна сперма меѓу нозе. На организмот му треба време за да биде спремен да даде плодни сперматозоиди. Минимум 48 часа ако се сака да тие бидат многу појаки и го издржат патот до јајце клетката, исто броење плодни денови кај жената.
 
Последно уредено од модератор:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не јади трици ако немаш појма. Машкото нема цистерна сперма меѓу нозе. На организмот му треба време за да биде спремен да даде плодни сперматозоиди. Минимум 48 часа ако се сака да тие бидат многу појаки и го издржат патот до јајце клетката, исто броење плодни денови кај жената.
Не ми се понашај ко ебачиште да си, си кажев мој став не мора да кењаш како напален клинец, него другово ти биолог да не си или имаш докторирано ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ај малце пазете на речникот да не летаат опомени и банчиња :pipi:

@macence994 зарем гинекологот не ти даде да испиташ хормони? Не ти направи ни ПАП и микробиолошки тестови? Ако ништо од ова немаш направено смени си гинеколог и кај новиот побарај да ти даде упат за испитување на се горенаведено. Опушти се и не се оптеретувај и стресувај. Тоа многу влијае на забременувањето. Се ќе биде само треба време, позитивна мисла и да се погоди тајмингот. Со среќа
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Не ми се понашај ко ебачиште да си, си кажев мој став не мора да кењаш како напален клинец, него другово ти биолог да не си или имаш докторирано ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Прво ти не даде твој став туку и даде совет на членката што ама баш никако нема да и помогне во нијзината цел. Затоа ум малку како се пишува на форум. Не рече „мислам дека треба да имате секс“ туку „имајте секс по два пати на ден“. Тука е разликата. Во грешниот совет. Онај кој и бар малку знае како функционира човечкиот организам знае некои основни работи ама гледам слабо биологија од твоја страна.

@Олимпија, Мислам дека вакви налбатски „совети“ како од дотичниов горе не треба да стојат во темава или во форумов. Презентирањето на заблуди е тотално погрешен пристап на давање на помош кон некој што ја побарал.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Абе трол еден тролосан
Што ме замараш бре човече па и да имаат секс двапати што да не ке и се слоши ? Ајде иди прошетај таму малце

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Не и се лоши тие 5 минути ама кажува има добиено еднаш во 6 месеци депресии и лоши филмови ја пукаат 24/7. Работата што сака е да затрудни а не да уживаат во секс без кондом и без шанси да остани трудна. Тука е разликата зошто „квасецот треба да стаса“ пред да почни да плива кон нејзината јајце клетка...
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Во тој случај треба и мажот да отиде да му го проверат квасецот, пошто не е секогаш до жената сега во помодерно време повеќето се со скиснат квасец одколку кај жената

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom