Бебе

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од macence994, 26 мај 2015.

 1. macence994

  macence994

  Член од:
  19 мај 2015
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Здр
  имам еден проблем па се надевам ќе ме посетувате .
  еве вака пред шест месеци се омажив , и значи еден месец имав менструација и после три месеца немав , отидов на гинеколог , ми рекоа од стрес е тоа шо не ми иде , ми дојде и сега пак не ми иде , а мн сакам да останам бремена , значи нонстоп свршува во мене и џабе
   
 2. Cruise

  Cruise Ja sam taj iz Cadjavice

  Член од:
  1 јануари 2013
  Мислења:
  2.039
  Допаѓања:
  924
  Епа само опуштено де..Си направила тест за стерилност..Т.е тестирање?
   
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.948
  Допаѓања:
  3.065
  Ај ќе се правиме дека темава е реална иако можеби не е...

  Шо е сега тоа ура мора да останам трудна сад или никад. дур така правиш тешко бремена да остнаниш, оди пушти мозок на пасење ако веќе сте се зеле бебенцето само ќе дојде нема мажот да ти избега па да мора да го врзиш со дете за тебе. Остави да работите сами одат како што треба. Редовно на лекар ДВАЈЦАТА и терајте си романтики на два-три дена. Со цедење и ура ајде да прајме дете три пати на ден нигде не одите...
   
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  Morash da se opushtis i da oladis glava, dete ke si dojde ako ne za dva meseca pa i godina da pomine niso strasno, vaka ushte na pocetok ako se napnuvas samo mozes da padnes u depresii, a podsvesta posle toa ima da te izede ziva, zatoa langsam i ke bide :)
   
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. haCk0r

  haCk0r Customization Windows OS

  Член од:
  8 јануари 2009
  Мислења:
  4.195
  Допаѓања:
  1.530
  Имајте секој ден секс по 2 пати, и еден ден ке фати квасецот не значи дека ако 6 месеца не си забременила и дека нема да забремениш истоисто и кај нас беше слична работата дури по 7-8 месеца секој ден секс и еднаш фати ;)

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На macence994 и DrMTR им се допаѓа ова.
 6. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Секој ден по два пати. Тоа е најголема грешка што ја прават сите. :pipi:
   
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.006
  Допаѓања:
  11.563
  Смени си го гиникологот за почеток. Друг чекор барај упут за ендокринологија и оди испитај се од хормони, да се исклучи можноста дека немаш некој дисбаланс на хормоните и од тоа изреметен циклус.
  После тоа ќе знаеш што да правиш.


  Вие останатите не сте интересни на секоја тема што скокате со "досетките".
   
  На Бавча и macence994 им се допаѓа ова.
 8. Смрт за зони и пајак воз.

  Смрт за зони и пајак воз.

  Член од:
  20 септември 2011
  Мислења:
  8.143
  Допаѓања:
  8.518
  Само шест месеци во брак и веднаш сакаме бебе
  Распрашај се има луѓе по 10-20 години чекаат бебе па ќе дочекаат
  Без нервози - ќе имате бебе
   
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.948
  Допаѓања:
  3.065
  Машкото нема цистерна сперма меѓу нозе. На организмот му треба време за да биде спремен да даде плодни сперматозоиди. Минимум 48 часа ако се сака да тие бидат многу појаки и го издржат патот до јајце клетката, исто броење плодни денови кај жената.
   
  Последно уредено од модератор: 26 мај 2015
  На macence994 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. haCk0r

  haCk0r Customization Windows OS

  Член од:
  8 јануари 2009
  Мислења:
  4.195
  Допаѓања:
  1.530
  Не ми се понашај ко ебачиште да си, си кажев мој став не мора да кењаш како напален клинец, него другово ти биолог да не си или имаш докторирано ?

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 11. Олимпија

  Олимпија Македонија во срцето!!!

  Член од:
  26 март 2008
  Мислења:
  5.606
  Допаѓања:
  9.067
  Ај малце пазете на речникот да не летаат опомени и банчиња :pipi:

  @macence994 зарем гинекологот не ти даде да испиташ хормони? Не ти направи ни ПАП и микробиолошки тестови? Ако ништо од ова немаш направено смени си гинеколог и кај новиот побарај да ти даде упат за испитување на се горенаведено. Опушти се и не се оптеретувај и стресувај. Тоа многу влијае на забременувањето. Се ќе биде само треба време, позитивна мисла и да се погоди тајмингот. Со среќа
   
  На macence994 и ShakaZulu им се допаѓа ова.
 12. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.948
  Допаѓања:
  3.065
  Прво ти не даде твој став туку и даде совет на членката што ама баш никако нема да и помогне во нијзината цел. Затоа ум малку како се пишува на форум. Не рече „мислам дека треба да имате секс“ туку „имајте секс по два пати на ден“. Тука е разликата. Во грешниот совет. Онај кој и бар малку знае како функционира човечкиот организам знае некои основни работи ама гледам слабо биологија од твоја страна.

  @Олимпија, Мислам дека вакви налбатски „совети“ како од дотичниов горе не треба да стојат во темава или во форумов. Презентирањето на заблуди е тотално погрешен пристап на давање на помош кон некој што ја побарал.
   
 13. haCk0r

  haCk0r Customization Windows OS

  Член од:
  8 јануари 2009
  Мислења:
  4.195
  Допаѓања:
  1.530
  Абе трол еден тролосан
  Што ме замараш бре човече па и да имаат секс двапати што да не ке и се слоши ? Ајде иди прошетај таму малце

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На Kaspersky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.948
  Допаѓања:
  3.065
  Не и се лоши тие 5 минути ама кажува има добиено еднаш во 6 месеци депресии и лоши филмови ја пукаат 24/7. Работата што сака е да затрудни а не да уживаат во секс без кондом и без шанси да остани трудна. Тука е разликата зошто „квасецот треба да стаса“ пред да почни да плива кон нејзината јајце клетка...
   
  На macence994 и haCk0r им се допаѓа ова.
 15. haCk0r

  haCk0r Customization Windows OS

  Член од:
  8 јануари 2009
  Мислења:
  4.195
  Допаѓања:
  1.530
  Во тој случај треба и мажот да отиде да му го проверат квасецот, пошто не е секогаш до жената сега во помодерно време повеќето се со скиснат квасец одколку кај жената

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На Kaspersky му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: