Бања

F

FARANG

Гостин
Оваа е сува бања,еве и зошто,да не прашувате по комшии и партиски штабови.
ПАРКЕТ во бања. Жими мајка или мижи Асан да ти бајам, што не иде не иде.
Види слика на бр.13 - погоре

Денес има плочки што личат на паркет... јас имам такви надвор, личат на даски а се уствари креамички плочки, така да ништо чудно и ова
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Денес има плочки што личат на паркет... јас имам такви надвор, личат на даски а се уствари креамички плочки, така да ништо чудно и ова
Има и ламинат за во бања.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
9.776
Мој совет е што поедноставно и внимателно со јаките бои.Тешки се за одржување.
Една капка да капне се познава. Да сум на поланскиот памет, само бели плочки ќе ставам.
Еве на друга тема ставив слики од едни дечко и девојка кои сами си ја уредуваат бањата. Ти имаш поголем зафат,но ѕирни ги сликите, чисто да видиш какава убавина дава една црвена кутија, или ѕрнѕупките што се закачени.

http://forum.kajgana.com/threads/Уредување-на-дом-Идеи-и-контакти-од-мајстори.46557/page-6

Според фенг шуи, не треба да се прави храм од бањата, туку да биде што поедноставна и понеупадлива.

пс: јас па кога ја видив темата, мислев прашуваш за на бања да одиш :pos:
Скаш да кажеш дека сотемните плочки се тешки за одржување..и мене ме советуваа така,дека многу дамки останувало на нив и се познава..па треба бришење често.?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Скаш да кажеш дека сотемните плочки се тешки за одржување..и мене ме советуваа така,дека многу дамки останувало на нив и се познава..па треба бришење често.?
Баш така. Но може да комбинираш. Може доминантната боја да биде бела или светло жолта, а на некои места да ставиш црвена плочка. Може да си ставиш црвено тепихче од оние што се за во бања, може крпите да ти се црвени, или чашката за четки и дозерот за сапун.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Баш така. Но може да комбинираш. Може доминантната боја да биде бела или светло жолта, а на некои места да ставиш црвена плочка. Може да си ставиш црвено тепихче од оние што се за во бања, може крпите да ти се црвени, или чашката за четки и дозерот за сапун.
А може едноставно да си најде само црвенокоса девојка. :P
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.055
Поени од реакции
11.391
Да не знае некој каде може да се најдат шкафчиња со огледало за во бања по Скопје? Или евентуално во комплет со бидето.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.400
Да не знае некој каде може да се најдат шкафчиња со огледало за во бања по Скопје? Или евентуално во комплет со бидето.
На 100 места во Скопје,
во Ќерамидница на влезот под мостот,од пожарна и Дојрана понатаму.
во бившиот Електрометал-сега обновен има голем избор и на уште 98 места.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.055
Поени од реакции
11.391
во бившиот Електрометал-
Фала, чичко Анчо, можеби знаеш дали Електрометал отворија нова продавница кај стара рампа? Ја најавуваа доста време.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
9.776
Да не знае некој каде може да се најдат шкафчиња со огледало за во бања по Скопје? Или евентуално во комплет со бидето.
Штоќе ти биде бре:icon_mrgr: Кој користи уште тоа.
А за шкавчиња имаш секаде,200-300 евра.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.504
Бањата треба да е место во кое пријатно ќе се чувствуваш додека се бањаш, па затоа комбинацијата бело и кафеаво или бело и зелено секогаш е позитивна за во бања :)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ме интересира дали има нешто вакво и кај нас:
Изгледа доста лесно за работа со вакви помагала.:)
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.170
Ај да не отварам нова тема. Кај да најдам нешто вакво? Од Кајгана е сликава ама немаат на лагер. Ми треба вакво ормарче со цена негде околу 100 еур. Ова глеам 4,500 е али иверица, има ли да се најде Медиапан околу таа цена или тешко?

Или и да не е околу таа цена, ако имате инфо пишете да разгледам.

plakar-za-vo-baa-aurora.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom