Бајкингот во Скопје и пошироко

Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Ej бе бајкери што направивте? Да не ја заборавивте темава? Абе јас веќе бев едно 20тина пати на водно, и почнав да барам стази и од врв до средно. Најдов доста нови стазички па ако сте за вожња кажувајте.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
ЈА СУМ!!
Само да си ги средам кочниците..да ги наштелувам брзините и доагам..патем купив нова задна осовина..

идеме некој ден заедно ама ја неам ПРО бајк..ке се удоволам со точко од 100 еура..персонално средуван со ПРО РЕЈСИНГ ПРЕДНА ЅВЕЗДА (елипса) и шимано ексаш преден мењач..неможам задниот да си го наместам пошо не одговара рамот..
Али знај дека имам доста храброст за испробувања..
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
абе бато крушка..па те нема..
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
АЈ некој поискусен нека ми каже...има ли голема разлика меѓу репарирани и нови пакни :) у кочењето само не дали ке се истрошат побрзо или сл.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
па има .. репарираните побргу ќе се излижат (истрошат) а и со репарираните добиваш некое чудно чувство дека имаш контакт метал-метал. затоа.. не знам која е разликата во цената од репарирани до нови ама сепак мислам дека нови се подобри.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
крушчево ни го нема.. да се договараме за на водно викендиве а дафи? си за?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Еј договарајте си се вие :), него ја да си прашам пошо глеам темава е за бајкинг, кај може да се купи у Скопје добар BMX да не знае некој??
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
BMX? или мислиш на оние точацине за финтички?

ако си за тие bikestop ти е добро место.. (www.bikestop.com.mk)
за друго не знам ..
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Да, да на тие мислев, ја разглеав страната, има некои добри па ќе отидам утре да видам. tnx:helou:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
У бајк стоп имаш ГТ бе ем иксови....тие ти се позната фирма и праат квалитетни точачиња...имаш и у Вучко некој си волф сајкл...ама не им верувам нив.Според мене ГТ е прав избор :)
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
ШТО И ДА ПРАВИШ ОД ВУЧКО БЕГАЈ!!!!!

Земав точак уште прв ден ми отпадна педалата , после ми блокираа рачките , амортизерот е како Г*ВНО , мењачи кој како ти се погоди , бандажи да не појдеш а да не скинеш шпица итн :D


Ваму бар ќе си платиш 1000 -2000 појќе ама ќе си имаш квалитетен точак!
Патем ќе ви ги упнам каталозите од ГТ и плус намалението на цените.. сеа е топ време да си купиш квалитетен точак.. ќе го возиш малкуа зимово , али летоска кога ќе му рипне цената ти ќе триеш руки:D
 

Attachments

Член од
27 октомври 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
temava e super i me interesira bajkerstvo,imam zelba ama ja sum od ku i tuka nema ziv coek so slusnal za bmx.ama so da gi praam.a ja lud po bajk.bmx....
imam trenirano za velo-m,neznam dali ste slusnale.tamu bev izrod. go krsev trkackiot i vozev mnogu brzo.pa se muvav pozadi avta.praev ludnica na put kumanovo-sv.nikole
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
Може некој да ми каже кај е Бајк Стоп у Скопје?

Фала.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Има разлика помеѓу „БАЈКИНГ“ и „Велосипедизам“ или само е чепатна грешка во правописот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom