Бајкингот во Скопје и пошироко

Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Ме интересира возите ли со точак downhill или X-country и каде? Да споделиме некои стази на водно или на друго место, мислења и искуства!
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Јас возам точак и тоа мнооооооогу ама не по Водно или нешо слично, туку се шуљам низ цело Скопје. Интересно и е топлите денови цели да ги рповедам на точак а не пред компјутер. едноставно уживам во возењето бицикл онака мерачки малце возење, малце скокање, глупирање за целиот впечаток да биде комплетен. Ај ако има и други точкари: ) да возиме некад заедно низ Скопјево
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Брао за темава.
Точаци обожавам топлите денови ги користам за возење уживам кога се возам.
Треба да си купам нов точак.:kez:
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
А каде возиш? И колку пари си спремен да дадеш за нов точак?
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Низ цело Скопје еднаш бев на Водно лудница е кога се спушташ многу добар филинг ти е тоа.
За точак планирам да дадам околу 250 евра
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
I jas sum Tocakist ama ne ozbilen taka samo si vozam
p.s. Ako ima nekoj na forumov od onie so ripaat po skali ili takvi raboti neka pise pa da ne (me) nauci neso :):):)
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
DuFFy напиша:
I jas sum Tocakist ama ne ozbilen taka samo si vozam
p.s. Ako ima nekoj na forumov od onie so ripaat po skali ili takvi raboti neka pise pa da ne (me) nauci neso :):):)

Ја сум по тие работи:) :) :) Не сум до толку про како оние на кеј али сум самоук скокач и егзибист и можам да се пофалам дека добра ми иде. Еееее глејте го времево се поеба зза викенд да го еам сеа нема возење.!.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
betogrozdanov45 напиша:
Ја сум по тие работи:) :) :) Не сум до толку про како оние на кеј али сум самоук скокач и егзибист и можам да се пофалам дека добра ми иде. Еееее глејте го времево се поеба зза викенд да го еам сеа нема возење.!.
Бето има најглуп точак за возење.
Ти текнува кога правевме трка јас ти и Никса и кој победи?
Јас нормално пошто подобро знам да возам од тебе.:bip: :icon_lol: :icon_lol:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Возево многу порано (секој втор ден по 30-40км правев) ама има 1-2 години го баталив, сега сум појќе со кола, мотор:) Иначе преферирам mountainbike-инг возење (по нерамен терен). A, имам [FONT=verdana, arial, helvetica][SIZE=-1]Scott Nitrous[/SIZE][/FONT].
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Abe Beto aj kazi nekoe fintice neso ovo ono i jas da naucam neso :):):)
p.s. Kaj skokas, kako skokas, so sto skokas i takvi raboti pisi :):):)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
DuFFy напиша:
Abe Beto aj kazi nekoe fintice neso ovo ono i jas da naucam neso :):):)
p.s. Kaj skokas, kako skokas, so sto skokas i takvi raboti pisi :):):)
Абе што го прашуваш мене прашај ме мене.:icon_lol:
Кога скокаш треба да рипнеш малку со телото и рацете и најважно е да се приземјиш со двете тркала истовремено, зошто кога ќе се приземјиш ептен е меко.А ако се приземјиш на задно ти се наебал бандажот како што му се заеба на Бето или недајбоже на предно да паднеш.
Заслужувам едно зелено DuFFy нели?:icon_lol:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
deXterche напиша:
Возево многу порано (секој втор ден по 30-40км правев) ама има 1-2 години го баталив, сега сум појќе со кола, мотор:) Иначе преферирам mountainbike-инг возење (по нерамен терен). A, имам [FONT=verdana, arial, helvetica][SIZE=-1]Scott Nitrous[/SIZE][/FONT].
Да те прашам точаков од кај го купи каде има застапници за Scott,KtM во Скопје?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
vlatko напиша:
Да те прашам точаков од кај го купи каде има застапници за Scott,KtM во Скопје?
Ми го прати еден чичко од Италија за роденден :je:. Незнам дали има овде за Scott, види кај Вучко прашај може да има. Само да ти кажам дека се од 1000 евра нагоре :icon_lol:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
deXterche напиша:
Ми го прати еден чичко од Италија за роденден :je:. Незнам дали има овде за Scott, види кај Вучко прашај може да има. Само да ти кажам дека се од 1000 евра нагоре :icon_lol:
Кажи му на чичкото и мене да ми прати таков.:icon_lol:
А ако го продаваш кажи ми цена:icon_lol:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не би ти препорачал да фрлаш многу пари за точак, поубо земиси скутер за тие пари...а да РОГ има добри точкови гледав пред некој ден, а и не се скапи (до 600 евра можеш мн добар да земиш). Не го продавам сега за сега...а и да годавам под 1000 евра тешко :) 3000 е нов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom