Бајачки

Член од
15 април 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво, може ли да ми кажете број од некој што гледа во Драчево? итно ми е !
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Има една жена во Карамани блиску до Битола пет километри, идат луѓе од цела македонија битола, прилеп и источниот дел на Македонија па и од грција од лерин костур
и од селата околу нив наши се и тие шо идат од грција.
Во секој ден идат преку 30 луѓе или повеќе, навистина силно помага жената ја викаат Јулка.
дали може да ми оставиш контакт од оваа жена!
 
Член од
13 март 2014
Мислења
671
Поени од реакции
137
Ka`eте ми некоја добра бајачка од прилеп, ве молам ако знаете стварно ми е битно!
 
Член од
21 февруари 2015
Мислења
20
Поени од реакции
0
Дали некој знае да ми кажи инфо (број локација) од некоја бајачка/бајач за против уплав по можност и од прилеп фала однапред!☺
 
Член од
13 март 2014
Мислења
671
Поени од реакции
137
Има едно девојче од Коњари Марија Маре Димоска ќе ја најдиш на фб
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
234
За вашиот проблем одејќи кај бајачи само полошо ќе биде по некое време. Зашто тие не знаат да се поврзат со силата на Светиот Дух и да помогнат. Демонски духови оперираат во нив и претскажуват. За да не си ја влошите состојбата не одете кај нив. Подобро во молитва покајте се и тргнете напред со вера во Господ Исус Христос читајки го Словото Божјо, Библијата.
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
13
Поени од реакции
2
Моето мислење е:
Бајачките се пратеници и слуги на демоните(ѓаволот). Тие несвесно се подчинуваат на него и ги исполнуваат неговите наредби. Имено кога некој оди на бајачка очекува да му помогни за некој духовен или телесен проблем, Но брзината на ѓаволите е иста како и брзината на ангелите, бидејќи некогаш и демоните биле ангели, ѓаволот го знае проблемот на човекот и преку бајачката се обидува да го одтргне човекот од црквата ( да не побара помош од црквата) туку од бајачка или гатачка.
Бајачките можат на одредено време да му поможат на човекот, со цел тој повторно да побара помош од нив и на тој начин да се оддалечи од црквата и да им ја даде душата на ѓаволите.
МОЈА ПОРАКА ДО СИТЕ:
Црквата има молитви за сите кои страдаат и ги мачи нешто, БАРАЈТЕ ГО СПАСОТ И ЉУБОВТА ВО НЕА, БИДЕЈЌИ ТАА Е ТЕЛО НА НАШИОТ ГОСПОД БОГ И СЛАСИТЕЛ ИСУС ХРИСТОС.
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
17
Поени од реакции
28
Има ли некој што знае во некое Село Коњарево ( долно,горно,старо ) дали има некои бајачки исцелители или нешто слично ?
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
13
Поени од реакции
2
Има ли некој што знае во некое Село Коњарево ( долно,горно,старо ) дали има некои бајачки исцелители или нешто слично ?
ПОБАРАЈ ПОМОШ ОД БОГА НАЈПРВО, ПОКАЈ СЕ, ПОВЕРУВАЈ ДЕКА БОГ ЌЕ ГО РЕШИ ТВОЈОТ ПРОБЛЕМ И ЌЕ ТИ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ ВЕРУВАЈ.
 
I

Immigration man

Гостин
Тел број од кравари битолско бајачката

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.704
Ednata moja baba,Bog da ja prosti, dodeka beshe ziva,beshe bajacka.Baeshe protiv uroci i stravovi i toa besplatno.Taa veruvashe vo Gospod i veleshe deka darbata i e dadena od nego,a ne od zloto.So nejzinoto baenje go brkashe zloto.I baenjeto i beshe uspeshno sekoj pat.
 
Член од
2 ноември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Број од јулка од карамани кој има[DOUBLEPOST=1541199993][/DOUBLEPOST]
може ли некаков контакт од таа зена Јулка ?
однапред благодарам
Го добивте ли бројот од јулка ќе ве замолам да ми го пратите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom