Батериски ламби

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Дајте препорака за ламба до 30 евра, не мора да е компактно за во џеб, може и поголема, битно ми е да е лесно одржлива за полнење, и пошо не знам ништо околу ламби ме интересира колку време би траела батеријата доколку не се користи воопшто пример дали би ми издржала 1 месец или па ке треба да ја полнам цело време за да ми биде достапна при потреба?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Јас би ти препорачал olight s1a baton....ако ги прават уште.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Mалце разгледав, го зголемив буџетот малце па се одлучив за ова:
https://www.youtube.com/watch?v=QH9IMn6NmVY
Од каде на интернет ми пропорачувате да нарачам?
https://www.hkequipment.net - сајтот не изгледа нешто wow, мене лампата ми стигна за 1 недела од кај нив (Кина). Сега не знам како е со коронава, можеби и подолго ќе ѝ треба.

Разгледај ја Fenix E35 V3 - малце подебела, појака луменажа и пониска цена. Воедно и мојата следна лампа - замена за E35 V1.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Не купувајте лампи од hkequipment - демек нудат free shipping, и кога ќе нарачаш лампа со LI ION батерија во нејзе (Fenix E35 V3.0) пишуваат во порака "Доплати $25 бидејќи до твојата земја мора да се достави сo UPS.

И кога пратката ќе стигне во МК ќе те силуваат со шпедиција, царина и ДДВ.

So much for free shipping.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Не купувајте лампи од hkequipment - демек нудат free shipping, и кога ќе нарачаш лампа со LI ION батерија во нејзе (Fenix E35 V3.0) пишуваат во порака "Доплати $25 бидејќи до твојата земја мора да се достави сo UPS.

И кога пратката ќе стигне во МК ќе те силуваат со шпедиција, царина и ДДВ.

So much for free shipping.
Баш заради дополнителните трошоци за шпедиција ups, fedex i dhl ги имам шкртнато засекогаш. Ако нема обичен шипинг не порачувам.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Da mi predlozite nekoja kompaktna baterija za vo dzeb do kaj 20 evra, zs ne se razbiram bas.
 
Член од
11 декември 2020
Мислења
47
Поени од реакции
80
а наочари со nightvision знае некој кај можам да купам?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
а наочари со nightvision знае некој кај можам да купам?
Цивили не можат да купат, ако мислиш на army spec.

Пред неколку дена ја купив Fenix E35 V3.0, еве ги моите импресии споредена со PD35 (2014):

- Пократка е и малце подебела од PD35
- Помоќна е од PD35
- Интерфејсот (копчето) е поразлично, кај PD35 повеќе ми се допаѓа momentary switch-от
- Не доаѓа со holster (верзијата која јас ја купив, а беше единствена во petridi.gr, постоело верзија и со холстер)
- Реално 75 еур не е малку за лампа, особено ако не доаѓа со holster, но доаѓа со батерија во неа која се полно со USB-C.

PD35 е сјајна лампа, впрочем сите лампи од Fenix кои ги имам се одлични, и добро е што во Солун има продавница која носи одреден избор на Fenix.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom