Батериски ламби

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
804
И Лада и Застава се класика ама во споредба со денешните, се губат :). Имам и јас ваква, ја начекав на оглас нова за 200/250д. многу е слаба, пробав и да залемам диода ама не може да крени над 30 лумени. А од Ebay да нарачувам Nite-ize LED комбо со прекивувач и да дадам 17-18$, не...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.876
Поени од реакции
6.252
И Лада и Застава се класика ама во споредба со денешните, се губат :). Имам и јас ваква, ја начекав на оглас нова за 200/250д. многу е слаба, пробав и да залемам диода ама не може да крени над 30 лумени. А од Ebay да нарачувам Nite-ize LED комбо со прекивувач и да дадам 17-18$, не...
Јасно, меѓутоа ова како америчка марка си има своја клиентела доста во САД, ова е бакшиш од таму...предност му е шо можиш да го фокусираш и има квалитетна изработка, не знам дали знаеш дека има резервна диода во капачето за батериите :icon_lol:

20200621_165752.jpg 20200621_165823.jpg 20200621_165852.jpg 20200621_165752.jpg 20200621_165823.jpg 20200621_165852.jpg
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
804
Јасно, меѓутоа ова како америчка марка си има своја клиентела доста во САД, ова е бакшиш од таму...предност му е шо можиш да го фокусираш и има квалитетна изработка, не знам дали знаеш дека има резервна диода во капачето за батериите :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 256166Прегледај го приврзокот 256167Прегледај го приврзокот 256168Прегледај го приврзокот 256166Прегледај го приврзокот 256167Прегледај го приврзокот 256168
Знам, ама џабе е, за големината и тежината, не вреди... спроред мене.
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
273
Поени од реакции
39
Се се може дечки ако се сака, можам да ја направам и 2500 лумени ама секако не е исплатлива инвестиција, си повлеквит!

Mоментално имам една од неколкуте преправени со XML-2 T5 2700-3000k диода, со две АА батерии околу 250 лумени е со 14500 батерии може да стигне лесно до 800+ ама секако не е потребно.

Се фатив со друго хоби па ги запоставив овие чуда ама сеуште си стои колекцијата од ~ 30 лампи да фаќаат прашина, реално само 2-3 од сите тие ги користам.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.643
Поени од реакции
255
Да, сите добри марки ААА големина се доста скапи, и инат ме фаќа.

Некако не ми се даваат $20 за ваква минијатурна лампа, така да најверојатно ќе идам на оваа - 6 eur сосе шипинг. А бидејќи планирам да ставам во повеќе несесери по една ќе купам 4-5 парчиња, на 2500 нарачки и 1250 ривјуа и 4.9 ѕвезди оценка не може да е толку лоша.
На крај ја нарачав оваа - 2 недели беа потребни за достава преку ЕМС. Сосема доволно светло за додека не ја најдеш поголемата лампа.


 
На врв Bottom