Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

Кој ќе биде победник во првиот дуел?


  • Вкупно гласачи
    119
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Ќе испијам огромен хејт, ама ако во последните години Реал - Барса е фудбалска класика за очи, тогаш тешко фудбалот...
нема да испијеш така е, па тоа не е футбал за очи, футбал за очи е кога ке нема глумење нема груба игра не како у англија вчера у понеделникот кога оној го издрилба видич и видич во го влечеше за дрес а судијата нему даде ни жут тоа одма жут треба а не само фаул свири мислам влечење за дрес не треба уопште да има треба да направат нови дресови што ке бидат поузлепени за тело(да можат и брадавиците да им се видат влакната) и некој материјал по педерски да се лизга да не може да го повлече за дрес или да го држи со раце по тело па тоа не е уреду мали деца гледаат може утре у школо да отиде па да го фати другарчето така па да види учителката да им каже на родителите па они место да му кажат пичкати мајчина кој те научи така треба лепо да го васпитат а тони је лепо исто и кога овој ке падне на трева да лежи си мисли на бродвеј е а то није бродвеј то не е плукни залепи
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.279
Пепе е повреден, Рамос ја бара топката кој ќе ви игра одбрана бе ?

Анкетава ме загрижува ептен :D

Барса со друже Тито првпат како тренер против Реал на Мурињо, интересен дуел ќе биде ова. Се надевам дека нема да има пак хокеј и рагби место добар фудбал за око. Нека победи подобриот(Барса) тоа е тоа. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.883
Поени од реакции
83.318
И повторно е време за Ел Класико.Натпреварот во кој што ќе го гледаме уште 3-4-5 пати до крај на сезона и во кој што ќе има голема доза на плачење,кукање,дајвање,пцуење меѓу тренери и голови.
Само се мислам дали да го гледам во живо мечов или на фејсбук да се пуштам па да гледам коментари на загорени 5то одделенки што цел живот навивале за Реал/Барса
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
Го немаш видено Пинто против Челзи, неофицијално истрчал под 9 секунди. Еве увери се, моментот е oколу 0:57.


Иниеста га тера, га тера, га тера, га тера.
Богами солидна брзина како за боксер е ова, ни Пепе не трча толку брзо... :eek:

Инаку, тачно е дека Ел Класико „не е тоа што беше“, но не верувам дека тоа е заради „тепачките и глумењата“ туку е заради тоа што веќе многу често се игра и е здок*рчено на сите.

Сите се буните како има тепачки и глумења, но сепак гледате и потсвесно посакувате да летаат искри. Впрочем какво е тоа ривалство без тензија !? :cautious: Но и таа тензија се губи, токму заради презачестеноста на дуелите, затоа и станува досадно...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.152
Поени од реакции
26.293
Само се мислам дали да го гледам во живо мечов или на фејсбук да се пуштам па да гледам коментари на загорени 5то одделенки што цел живот навивале за Реал/Барса
Манијаку еден :pos:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.581
Поени од реакции
14.731
Пак ли почнуваат овие досадниве бре :sleep:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.569
Поени од реакции
10.196
Слабо некако нема атмосфера, возбуда шо е ова алоооо разбудете се ел класико вечер

:vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud::vozbud::vozbud: :vozbud:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.343
Поени од реакции
1.595
Од неутрална гледна точка , искрено ми е скурчено од Ел Класико :) Досадно стана бидејќи многу зачестија утакмициве меѓу Барса и Реал , а и ова што се игра Супер Куп во 2 утакмици е катастрофа... се ми е исто кој ќе победи :)
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
нема да испијеш така е, па тоа не е футбал за очи, футбал за очи е кога ке нема глумење нема груба игра не како у англија вчера у понеделникот кога оној го издрилба видич и видич во го влечеше за дрес а судијата нему даде ни жут тоа одма жут треба а не само фаул свири мислам влечење за дрес не треба уопште да има треба да направат нови дресови што ке бидат поузлепени за тело(да можат и брадавиците да им се видат влакната) и некој материјал по педерски да се лизга да не може да го повлече за дрес или да го држи со раце по тело па тоа не е уреду мали деца гледаат може утре у школо да отиде па да го фати другарчето така па да види учителката да им каже на родителите па они место да му кажат пичкати мајчина кој те научи така треба лепо да го васпитат а тони је лепо исто и кога овој ке падне на трева да лежи си мисли на бродвеј е а то није бродвеј то не е плукни залепи
Кога у прво оделение,или уште си во градинка?..Па добро бе мајку му стару,форум е знам ама дај биди малку саглам у тоа пишувањето :)

Inace vecer Barca gazi,Mourinho dzaba igra mind games i probuva da go simne pritisokot od negovata ekipa.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.479
Поени од реакции
598
Ако Барса има предност од 2-3 гола разлика, и 2 слободни измени, 85 мин сигурно ке влезе Сонг или Алба.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ако Барса има предност од 2-3 гола разлика, и 2 слободни измени, 85 мин сигурно ке влезе Сонг или Алба.
Нa 5 гола разлика од Ц-тимот ќе пуштат некое дете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom