Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

Кој ќе биде победник во првиот дуел?


  • Вкупно гласачи
    119
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.538
Поени од реакции
4.040
Ќе ти реплицирам само за последниов пасус, зошто мука ми е више да ви објаснуем дека ме заболе за офсајдот кој немаше ни да го спомнем да не го видов муабетот за пеналите (зборим за мене, зошто немам читано низ темава и незнам кој почнал).

Иначе Реал имал два шута...лелелее. Некој што не ја гледал утакмицава ќе мисли дека сте се утепале од шутирање на гол, а уствари Реал имаше 2 шута а вие 6 шута на гол. Абе доминација :))

И не реков дека Реал изиграл којзнае како, незнам што ми го вртиш муабетов зошто ја нигде не го спомнав тоа. И да, пак ќе повторим, РЕАЛЕН РЕЗУЛТАТ! Реал не изигра ништо, ама ни Барса не беше којзнае што. Може беше за нијанса подобра, и затоа тепаше 3-2 и тоа е реален резултат. Ама ти изгледа не праеш разлика помеѓу желба и реалност.
И пак мислите дека само поради поседот на топката заслужуете да ги освоите сите трофеи. Ви покажа лани Челзи дека не е све до поседот, Реал си имаше своја тактика на натпреваров и за малку ќе му успееше (да не ги пресечеше голот од офсајд една минута по водството, друга ќе беше песната).
Така да, ај искулирајте малку со муабетов, ќе праеме муабет после реваншот ;)

Не бе, јас правам разлика помеѓу желба и реалност, ти си тој што не ја прави таа разлика.
Реалноста е дека Меси имаше 100% шанса за 4-1, нели, кажи ми ти мене кај имаше Реал добра шанса за втор гол ? Па уште и реален резултат бил, мехх..:)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не бе, јас правам разлика помеѓу желба и реалност, ти си тој што не ја прави таа разлика.
Реалноста е дека Меси имаше 100% шанса за 4-1, нели, кажи ми ти мене кај имаше Реал добра шанса за втор гол ? Па уште и реален резултат бил, мехх..:)
Шансата која дојде после чистиот фаул над Марсело на средина што не беше суден, по кој напраевте полу-контра ;)
И пишав погоре дека бевте за нијанса подобри, незнам што не ти е јасно :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.635
Поени од реакции
10.236
Шансата која дојде после чистиот фаул над Марсело на средина што не беше суден, по кој напраевте полу-контра ;)
И пишав погоре дека бевте за нијанса подобри, незнам што не ти е јасно :)
Гледам дека велиш сте имале многу недосудени фаули фо ваша полза. Јас освен таа на Ди Марија пред 16-те метри не видов друг недосуден фаул. Секое паѓање не значи и фаул, нели?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Гледам дека велиш сте имале многу недосудени фаули фо ваша полза. Јас освен таа на Ди Марија пред 16-те метри не видов друг недосуден фаул. Секое паѓање не значи и фаул, нели?
Точно :) Реален сум бе, барем ја така мислам. Ја сам пцуем по играчите за тимот кој навијам кога глумат, али освен тој на Ди Мариа имаше уште 2-3 фаула на средина на терен што не беа судени а беа очигледни фаули. Тој врз Марсело, врз Роналдо по лева страна кога го искоси Алвес и уште една/две, не ми текнуе сега.

Ама океј нема врска, ќе праемо муабет после реваншот, доста беше за оваја утакмица :)
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
ТетексФан
Ако си реален нема да викаш дека Барселона била само за нијанса подобра од Реал кога имаа 70-30 проценти посед на топката и 16 - 6 удари кон гол (6-2 у рамки на гол).
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
и? што напраи се продрибла сам себе и на пике и тотално неупотреблив центаршут даде, а Иниеста како на слалом ги претрчуваше па и асистираше за гол
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.630
Поени од реакции
9.473
Добро, сите се вакви во Мадрид или што е работата?

ronaldo II.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.883
Поени од реакции
83.318
Зошто не сте отвориле тема за БКласико? :D
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Хах....океј, твое мислење. После ова завршуе секаков муабет од моја страна за пеналите. Смешно е за вакви ситуации уопште да се прае муабет.
Ne ne ne e smesno,smesno e sto ne sakate da priznaete.Eve ova situacija e ista situacija so Penalot sto bese napraven vrz Cesc od strana na Pujol pamtis ?Sosema ista situacija.....
I mnogu mi si smesen koga velis deka 3-2 rezultatot e realen,i deka Barsa ne bila mnogu podobra od Real,a site vikaat deka real rezultat bese minimum so 2 gola razlika.No ete fudbal e ova i za toa e interesno....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom