Барање до Обама да ја повлече одлуката на Буш за нашето име

Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Jas mislam nema sansi za toa da i se sluci na Amerika, sto znaci ne bi bila seriozna vo donesenite odluki, sto mislat kletite grci, deka Amerikancite se ebi vetar kako niv??? ne ne neka ne s enadevaat na toa .
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Jas mislam nema sansi za toa da i se sluci na Amerika, sto znaci ne bi bila seriozna vo donesenite odluki, sto mislat kletite grci, deka Amerikancite se ebi vetar kako niv??? ne ne neka ne s enadevaat na toa .
Sto mislis kako razmisluvaa vo grcija koga Clinton ne prizna kako fyr M. Isto kako i nie sega deka nema sansa deka USA e preseriozna deka USA nikad nema da se soglasi da smeni svoja odluka deka sme nie slabi itn itn...
Pa posle 12 godini se premislija Amerikancite.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Sto mislis kako razmisluvaa vo grcija koga Clinton ne prizna kako fyr M. Isto kako i nie sega deka nema sansa deka USA e preseriozna deka USA nikad nema da se soglasi da smeni svoja odluka deka sme nie slabi itn itn...
Pa posle 12 godini se premislija Amerikancite.


Se e mozno!!! ali ipak vo ovie matni vreminja, i vo ovoj nemiren balkan, nemislam deka Amerika ke si dozvoli takov luksuz po zelba na kletite grci.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Абе сега кловн е претседател а кловновите заработуваат глупирајки се...ништо чудно за 2-3 дена за Американците повторно да станеме ФИРОМци

p.s.Јас не верував и дека Американците се до толку луди да изберат нигер за претседател...па испадна дека сепак се збрлавеани...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе сега кловн е претседател а кловновите заработуваат глупирајки се...ништо чудно за 2-3 дена за Американците повторно да станеме ФИРОМци

p.s.Јас не верував и дека Американците се до толку луди да изберат нигер за претседател...па испадна дека сепак се збрлавеани...
Зар сеуште мислиш дека некој од народот во САД избрал Хусеин да им се презива председателот,со исламско потекло?Абе ајде не заебавај.:smir:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Зар сеуште мислиш дека некој од народот во САД избрал Хусеин да им се презива председателот,со исламско потекло?Абе ајде не заебавај.:smir:
Па така изгледа....
Настрана тоа што медиумите масовно лаеја и го фафоризираа Барака Обама...не мораа овие да бидат до толку никакви да го изгласаат.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па така изгледа....
Настрана тоа што медиумите масовно лаеја и го фафоризираа Барака Обама...не мораа овие да бидат до толку никакви да го изгласаат.
Медиумите всушност и го поставија Барак Хусеин за председател на САД,а само пред некоја година еден друг Хусеин го симнаа од власт и го обесија.Така е насекаде,оној што управува со енергијата тој ќе владее со светот,рекол Тесла.Јас пак би го надополнил дека оној кој владее со медиумите може да владее и со енергијата и со светот,истовремено.:toe:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
140
Поени од реакции
8
Па изгледа грците решиле да го одврзат кесето.Се уверивме во силата на грчкото лоби па останува да ја видиме силата на нашето.Можеби педерите грчки ќе излобираат нешто но мислам дека една САД нема да си дозволи таков луксуз да сменува одлуки преку ноќ донесени од еден прецедател и неговата администрација.Сепак е тоа една озбилна држава.
grcite, go odvrzava keseto, ushte pred izborite, i mu postaiva otvoreno uslov za nivnata podrshka, a kumurot ja prifati i otvoreno kaza deka e na stranata na grcite, isto kao i negoviot protivkandidat, vo kampanjata...

...znachi, ushte ednashka, grcite, ne ebava uslovno kazano...

...da vidime, dali amerikanskata politika e kurva, dali se prodava za pari i menja stav za pari...

...nekoj ke izleze eban od ova, ili grcite so para plateno za crnechki, ili nas ke ne fati crnecot...
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
grcite, go odvrzava keseto, ushte pred izborite, i mu postaiva otvoreno uslov za nivnata podrshka, a kumurot ja prifati i otvoreno kaza deka e na stranata na grcite, isto kao i negoviot protivkandidat, vo kampanjata...

...znachi, ushte ednashka, grcite, ne ebava uslovno kazano...

...da vidime, dali amerikanskata politika e kurva, dali se prodava za pari i menja stav za pari...

...nekoj ke izleze eban od ova, ili grcite so para plateno za crnechki, ili nas ke ne fati crnecot...
Надворешна политика на САД не ја гради претседателот. Во целиот овој дел од политиката други ги влечат конците.
Џорџ Буш не не подржуваше толку многу зошто не сакаше па се спротистави и на Грција за тоа туку затоа што од многу постратешки интерес и е на Америка да биде со нас одколку со Грција.
Никоја земја не може да биде сватена сериозно од нејзините надворешни партнери ако почне да ја менува својата политика за секој 4 или 8 години. Нешто што маќедонија требаше да го научи е дека кога сојуз се гради не смее да се прекши било кој и да е на власт.
А што се однесува до мобилизацијата по сенати, и маќедонија пред се со помош на лоби групите на Турција кои се исто многу големи се мобилизира. Турција ќе стори се за да ја попречи Грција не затоа што многу не сака нас туку затоа што Турската политика е силно Анти-Грчка и се секој неуспех на Грција е поен за нив.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Очекувано беше ова барање на гејладската лоби машинерија..Веројатно не даваа попусто толку пари по изборите на Обама и на Демократите..Само не знам колку тоа барање на гејладциве, кореспондираат со глобалната политика на САД во светот, и дали САД ќе си дозволи да изигрува несериозна држава менувајќи ги ваквите одлуки на секоја година..Така да не верувам дека официјално ќе ја сменат позицијата кон Македонија, но ќе бидат порезервирани во однос на прашањето..
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
grcite, go odvrzava keseto, ushte pred izborite, i mu postaiva otvoreno uslov za nivnata podrshka, a kumurot ja prifati i otvoreno kaza deka e na stranata na grcite, isto kao i negoviot protivkandidat, vo kampanjata...

...znachi, ushte ednashka, grcite, ne ebava uslovno kazano...

.
..da vidime, dali amerikanskata politika e kurva, dali se prodava za pari i menja stav za pari...
...nekoj ke izleze eban od ova, ili grcite so para plateno za crnechki, ili nas ke ne fati crnecot...
Kурва е и се продава за пари и секој прецедател е кловн на сили на моќ кој котираат повисоко од било кој.Можеби ќе има мн.јак притисок но за таква одлука е премногу.Во Букурешт не беше омаловажен Џорџ Буш туку американската политика.Ако може тоа да го голтне американецот тогаш нека ние господ на помош.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
А барањето и повикот од Metodija A. Koloski никој не го ни примети- небитно, ко по обичај.
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=34746
В Н И М А Н И Е



Skopjians are panicking...
Strengthening U.S. Policy towards Monkeydonia and Southeast Europe
Dear Fellow Monkeydonian-Americans:

President Obama has been sworn in and the new Congress has begun its work. A new era has dawned for the United States, and Monkeydonian-Americans must work to stress to the new Administration and the Congress the importance of strong U.S.-Monkeydonian relations, the need for Monkeydonia's accession to NATO and its role as a force for stability and peace in Southeast Europe.

Greek-American groups, together with the seven members of Congress of Greek origin, already have started an offensive against Monkeydonia that includes new anti-Monkeydonian resolutions in Congress, complemented by efforts to withhold aid to Monkeydonia.

IT IS CRITICAL TO ACT NOW

UMD is educating members of the new Administration and Congress about Monkeydonian-American issues, but it is important that you do the same. Pleasesend a letter to your Representative or Senator; follow up with a phone call to their local office; and schedule an appointment to talk with their staff.

To make it simple for you, our friends at the Turkish Coalition of America are allowing UMD to use their CapWiz system. This system allows you to send a pre-written message to your Representative or Senator. Please follow the directions below and click send. Simple as that! A letter will be faxed, e-mailed or mailed to your Representative and Senators automatically.

In only two minutes, you will make your voice heard. Please take few extra minutes to send this link to all your family and friends so they can do the same.

If you have any questions, please call us at (202) 756-2244 or e-mail info@umdiaspora.org


. Please keep us informed of your follow ups, responses you receive back, and let us know if you need any help.

Please take advantage of this great opportunity to make your voice heard and thank you for contacting your Representative or Senator.

Sincerely,

Metodija A. Koloski
President
United Monkeydonian Diaspora
.
 
H

HITCH

Гостин
Аха еве Обама сега одма ќе ги послуша па ќе ни рече дечки ние се предомисливме за амбасадава т.е. бункеров што го направиме сега ние се враќаме кај педериве а вие користетеја како претседателска палата а имате и место за гостинска куќа :toe: многу ни е жал ама ние сега во екот на економскава криза се одлучивме оваа куќарка која не не кошташе баш многу да ви ја подариме вам :vozbud: и се разбира тука Грујо ќе се налути зш да биди Преседникот таму сместен не тој и почнува тепачка и Обама ќе си рече пу јазк пак ја заебав работата. Абе ај доста со вакви глупости каква промена нема шанси свесен е тој за последиците повеќе отколку ние по форумиве што ја тупиме туку како беше она?! Треба да знаеш, треба да можеш :tapp:
И еден ПУЗДРАФФ до Обама енд д фемили со некоја песна од и оваа е поз до ерибади свите ЉОЉ
Ella Fitzgerald - Summertime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom