Барате некој закон?

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Acid, 15 октомври 2005.

 1. Pravnice

  Pravnice The Don

  Член од:
  15 ноември 2007
  Мислења:
  2.462
  Допаѓања:
  1.427
  Можеш да читнеш и он-лине на веб-страната на Еу. се кладам дека ја имаат целата регулатива на сајт.
   
  На Д_Лејди му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hellsing

  Hellsing

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  2.330
  Допаѓања:
  668
  Ај некој ако знае ова новиве закони што се за возачи и остали у сообраќај да ме упати да проверам да не го јадам стапот.По можност ако не ве мрзи преку ПП
   
 3. kate.mufi

  kate.mufi

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  10
  odi na stranava www.pravo.org.mk i procitaj go zakonot za bezbednost na soobrakajot na patistata so site izmeni i odluki, a ako te interesira postapkata procitaj go zakonot za prekrsocite
  pozdrav :smir:
   
 4. Justice for All

  Justice for All Tempus fugit

  Член од:
  17 јули 2008
  Мислења:
  1.373
  Допаѓања:
  81
  Ми требаше Законот за сопственост и други стварни права и Закон за трговски друштва, пробав на право.орг.мк и не се отвараа. Ги има некој во електронска форма?
  Или, проверете дали ви се отвараат вас, да не е проблемот кај мене.
   
 5. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.656
  Допаѓања:
  572
  Не бе другар се е во ред...а зашто ти не си ги купуш законите од копирницата што е десно одма од капијата, на автобуската?
   
 6. Justice for All

  Justice for All Tempus fugit

  Член од:
  17 јули 2008
  Мислења:
  1.373
  Допаѓања:
  81
  Вака, страницата се отвара, ама откако ќе се спуштат закониве, не ги отвара Адоб Акробат. Иначе, за трговски друштва го имам испечатен, ама го сакам во електронска форма за да си го ставам на мобилен. Елена Градишки бара да го носиме секој час. Вака би ми било полесно. Да не влечам тежина напред назад.
   
 7. kate.mufi

  kate.mufi

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  10
  prati mi mail po pp ke ti gi pratam simnati od net
   
 8. Justice for All

  Justice for All Tempus fugit

  Член од:
  17 јули 2008
  Мислења:
  1.373
  Допаѓања:
  81
  Фала:wink:,
  се снајдов, ридерот бил стара верзија, па затоа не се отварале.
   
 9. Dzish

  Dzish unlike any other...

  Член од:
  15 февруари 2007
  Мислења:
  13.996
  Допаѓања:
  2.656
  Го барам законот за бранителите кои што беа ранети во кнфликтот во 2001 година, и надоместокот за боледување.

  Фала.
   
 10. kate.mufi

  kate.mufi

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  10
  ke odis na www.pravo.org.mk i ke go baras zakonot za posebnite prava na pripadnicite na bezbednosnite sili na RM i na clenovite na nivnite semejstva. procitaj gi i izmenite.
  poz:smir:
   
 11. B. Boop

  B. Boop Princ: Најозбилна...

  Член од:
  19 мај 2006
  Мислења:
  1.305
  Допаѓања:
  257
  http://www.mtsp.gov.mk

  Во прописи на страната на МТСП би требало да го најдеш тоа што го бараш. :)
   
 12. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.656
  Допаѓања:
  572
  Некои линкови за Туристички криминал и измама, дали ке може да постирате овде,ако имате? Добредојдени се и статистички податоци за тие две теми
  , табели, извештаи. Што повеќе тоа подобро.:smir:
   
 13. TotalnoLudilo

  TotalnoLudilo

  Член од:
  18 јануари 2009
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  za cenata??

  Па арно си знаат мора да не стрижат па да ни ги кажат законите.Нели треба да се бесплатни законите??
   
 14. story

  story

  Член од:
  28 јануари 2009
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  me interesira kako moze da se prekine odrzuvackata dali samo so podnesuvanje tuzba vo sud ili pak moze samo so izvestuvanje dadeno vo sud:uvo:
   
 15. Тикви4ка

  Тикви4ка Нарцис со сина крв

  Член од:
  1 март 2007
  Мислења:
  3.136
  Допаѓања:
  260
  во нормални земји ваљда... а кај нас... дур има овци за стрижење....


  патем... нешто закон за абортус или сл... неможам да најдам на право.орг или пак лошо барам... каде и како можам да го најдам
   

Сподели преку: