Барам шотки (Schottky) диода 100v 2a

Член од
10 декември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, дали некој знае каде може да најдам Schottky 100v 2a во Македонија? Барав на Логинг Електроникс, но баш со таа волтажа и ампеража ја нема. Не се разбирам многу во електроника, и незнам дали може и некоја замена.

Поздрав
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
1.682
Без проблем може да ставиш и појака од 2 ампера. Да не е само послаба.

Инаку шотки диоди може да извадиш од напојување за компјутер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom