Барам текст од песна(Ареа-Sve Sto Mi Znacis)

Член од
11 февруари 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
https://youtu.be/mTDPAoE0CDk.
Ова е српската верзија на нивната песна Колку ми значиш од албумот Теби близу.
Текстот го нема никаде на интернет. И и имам прашано многу луѓе што слушаат но никој не миже да дешифрира.
Станува збор за строфата што почнува на 1:38.
Sve sto mi znacis
Ako me nemas neces znati
Ljubav....?
После зборот љубав не можам да сфатам што пее.
Овие три збора ѓе мачат со месеци па би бил многу благодарен доколку некој разбере.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.394
Поени од реакции
6.509
https://youtu.be/mTDPAoE0CDk.
Ова е српската верзија на нивната песна Колку ми значиш од албумот Теби близу.
Текстот го нема никаде на интернет. И и имам прашано многу луѓе што слушаат но никој не миже да дешифрира.
Станува збор за строфата што почнува на 1:38.
Sve sto mi znacis
Ako me nemas neces znati
Ljubav....?
После зборот љубав не можам да сфатам што пее.
Овие три збора ѓе мачат со месеци па би бил многу благодарен доколку некој разбере.
Sve sto mi znacis
Ako me nemas neces znati
ljubav od 2 milijuna vati
u srcu moje moze stati
sve sto mi znaciiiiiiiiiiis

Македонската е поубава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom