Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
pa drugar kako funkcionirat ovie programi nikako da otvoram eden program so e fintata.?
Финтата е да гледаш Сателитска на Компјутерот.Ама како прво требе да ти биде поврзана со компјутерот.Па после лесно е.Значи треба да имаш кабел од сателитската до Компјутерот :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Финтата е да гледаш Сателитска на Компјутерот.Ама како прво требе да ти биде поврзана со компјутерот.Па после лесно е.Значи треба да имаш кабел од сателитската до Компјутерот :)
Јеп и да не ги заборавиме Skystar 2, Kworld и така натаму.....
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Moze ne e ova za tuka ali mi treba pomos golema ja imam prison break na pc simnato cela sezona so prevod i gledam ke ja sobere na 2 DVD ama sega ne znam kako da napravam dvd od niv i prevodot da se vklopuva so sekoja epizoda mislam koj go ima ova napraveno ke znae ve molam za pomos koj moze da pomogne odnapred fala.Pozdrav
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Moze ne e ova za tuka ali mi treba pomos golema ja imam prison break na pc simnato cela sezona so prevod i gledam ke ja sobere na 2 DVD ama sega ne znam kako da napravam dvd od niv i prevodot da se vklopuva so sekoja epizoda mislam koj go ima ova napraveno ke znae ve molam za pomos koj moze da pomogne odnapred fala.Pozdrav
VSO ConvertXtoDVD ke simnes, najbrzo ke ti go konvertira u DVD, podrzava .SRT prevodi a SUB ne. Ako ti se imenuvani prevodite isto kako i videata (ist filename) sam ke ti gi ucita prevodite ko ke stavis video. I ukljuci Sequential Playback vo setinzite ke ti gi pusta edna po druga u serija bez da treba da se vrakjas na menito.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
baram sovet go simnav VSO ConvertXtoDVD za da convertiram epizodi od serijata Prison Break ali tuka koga go stavam fajlot mi vika deka e 920 mb eden znaci taka ke sobere 4 epizodi na eden DVD a slusnav deka mozelo po 12 epizodi da se sobere na edno DVD nekoj da mi kaze kako?Fala odnapred
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
baram sovet go simnav VSO ConvertXtoDVD za da convertiram epizodi od serijata Prison Break ali tuka koga go stavam fajlot mi vika deka e 920 mb eden znaci taka ke sobere 4 epizodi na eden DVD a slusnav deka mozelo po 12 epizodi da se sobere na edno DVD nekoj da mi kaze kako?Fala odnapred
Toa so go gleas na status linijata "~920Mb on media" e nekoja priblizna pretpostavena golemina sto bi se dobila koa ke ja konvertira od AVI vo DVD. Preptpostavljam deka 1serija ti e okolu 300Mb, stavi edno 10 ili 12 i ke ti javi druga vrednost....glej samo da ne preteras preku 4Gb AVI da mu stavis....ja sum staval i po 3-4AVIja od po 700MB i mi javuvase povekje od 4,5Gb on media deka ke gi napravi i pak gi napravi manje od 4,5Gb taman da gi sobere.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
ако може некој линк да даде за фотошоп ...
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Колку пати треба да се каже дека линкови до недозволени содржини се забранети на Кајгана?
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Ако можи некој да ми ја најди Step 7 version 5.1 ке му бидам вечно заблагодарен:)
 
Член од
17 февруари 2005
Мислења
190
Поени од реакции
4
ivr to avi

dajte be link za ova cudo konvert ili nesto slicno


moderator nemoj da birisis ova e baranje na pomos
 
P

Princ

Гостин
dajte be link za ova cudo konvert ili nesto slicno


moderator nemoj da birisis ova e baranje na pomos
Барање на ништо мене ми личи, ама сепак ми асоцира повише на барање програма отколку помош. А за тоа има посебна тема.
Transfer in progress...
Transfer finished successfully.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom