Барам пријатели во Софија/Бугарија

Член од
29 октомври 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Здраво на сите! :)

Одлучив да ја отворам оваа тема, бидејќи не најдов ништо слично ниту на форумов, ниту некаде на интернет. Јас сумод Русија. Живеам и работам во Софија 3 години. Има ли Македонци во Софија и како да ги најдам? :aplauz:Ќе ми биде драго да ги пронајдам и да се видиме ;)

Користам вајбер и скајп :cool:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Има еден случај што лично го знам каде една девојка од Украина се запозна студирајќи со макдеонец кој исто така студираше во Бугарија и се земаа и денес живеат во МК. Убава приказна... Ми се свиѓа шириот спектар на желба за пријателства меѓу луѓето без националната делба.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
По писмена од мене и пола форум за некој што е роден во Русија.:cautious:
Е ајде де, и тоа родена во Летонија по националност Русинка а пишува перфектно македонски :) Е сега за говор и дикција ја немаме уште слушнато :P
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Е ајде де, и тоа родена во Летонија по националност Русинка а пишува перфектно македонски :) Е сега за говор и дикција ја немаме уште слушнато :P
Ако е некој во Софија нека ја преслуша орално па нека се пофали.
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Е ајде де, и тоа родена во Летонија по националност Русинка а пишува перфектно македонски :) Е сега за говор и дикција ја немаме уште слушнато :P
Фала многу за комплиментот, ама засега воопшто не умеам да зборувам мк, никогаш не сум го пробала, затоа само пишувам :rolleyes:
Секој ден читам книги и весници на македонски, гледам македонска онлајн-телевизија така да разбирам 98% :)
Правам писмени преводи. Со говор и дикција засега не можам да се пофалам :angel:

Навистина многу сакам странски јазици, особено се интересирам за словенски јазици, како нашите :cool:
 
F

Flatter

Гостин
Здраво на сите! :)

Одлучив да ја отворам оваа тема, бидејќи не најдов ништо слично ниту на форумов, ниту некаде на интернет. Јас сумод Русија. Живеам и работам во Софија 3 години. Има ли Македонци во Софија и како да ги најдам? :aplauz:Ќе ми биде драго да ги пронајдам и да се видиме ;)

Користам вајбер и скајп :cool:
А слика од тебе нели постираш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom