Барам помош за делови.

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Yukiko, 12 септември 2017.

 1. Yukiko

  Yukiko

  Член од:
  12 септември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Барам компијутер по делови за 36 илјади и еден за 40 илјади ми треба за игри и се тоа... Само без глупи коментари ќе ве замолам. Инаку само куќиште затоа што имам монитор.
   
 2. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  Не те разбрав, сакаш да земеш два компјутера од кои едниот ќе си го склопуваш сам и ќе го платиш 36.000 и уште еден кој ќе го купиш готов и ќе биде 40.000?
   
  На Klin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.972
  Допаѓања:
  13.203
  >компијутер
  >без глупи коментари
  >Машко, 15
   
 4. Yukiko

  Yukiko

  Член од:
  12 септември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Сакам еден комп.Значи една конфигурација од 36 илјади и друга од 40 оти се мислам за колку пари разбираш сега ?
   
 5. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  Уствари лошо е баш тоа што има 15 години, а не чул за правопис, нели оди во школо. Муабетот ми е дека не би било срамота човек од 90 години да не знае да пишува по правопис, ама вака... :facepalm:
  Па прати ни ги и двете конфигурации, не сме видовити, мислам барем јас не сум :)
   
 6. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.387
  Допаѓања:
  1.530
  незнам зашто 2 компјутери сакаш подобро 1 од 76 илљади
   
 7. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.058
  Допаѓања:
  1.272
  1 компијутер ќе зима ама сака да добие предлог за 2 конфигурации од кои една за 36 друга за 40к, па откако ќе ги види и двете да одлучи која ќе ја земе. Доста оставате глупи коментари.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Мацо_Д()

  Мацо_Д() жртва на социјален инжинеринг

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  42
  :pos:Еј ти младо момче, ти бараш љубов, на места погрешни.:LOL::);):sekc: :neetaka:
   
  Последно уредено: 12 септември 2017
 9. Yukiko

  Yukiko

  Член од:
  12 септември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Не ве прашав да ми кажувате дали имам лош правопис него ве прашав за пц ама како што гледам овде нема никаква помош.Поздрав.
   
 10. ThemMaplz

  ThemMaplz

  Член од:
  9 мај 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  82
  Не ни очекувај.Некој грди дебели дебилчиња изиграваат троллови на форумов оти немаат друга работа :pos:.

  https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=2_22&product_id=226367

  Некој ја имаше постирано конфигурацијава,ќе ги тераш новиве игрици на high,ваљда да бев јас на твое место би знаел што да купам дел-по-дел и би составил подобра конфигурација,али она ти е таман според мене.Поздрав.
   
 11. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  706
  “Барам предлог конфигурации, со буџет до 36-40к. Ми треба еден десктоп за играње. Благодарам“
   
 12. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  Не бе па и ти... Добро си е напишано, само што направивме една страна со коментари што дечкото уствари бара :)
   
 13. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  423
  Допаѓања:
  304
  Шо дека ќе му давате предлози ова земи она земи, кога татко му е тој што плаќа и ќе одлучи дали ќе му земе од “35000“ или од 15 000ки КОНПИЈУТЕР, или ќе му врзи 2 шамари правец в соба да учиш,па ако поминиш со сите 5ки, в година може конпијутер.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Љубовен Каскадер

  Љубовен Каскадер fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.321
  Допаѓања:
  6.117
  Тука се гледаат јасно сите делови што ти требаат.
  [​IMG]
   
 15. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  Не се заебавај со вакви работи, може детето има проблеми или е депресивно и ќе направи глупост.
   

Сподели преку: