Барам некој добар микрофон под 50 евра

Член од
27 јуни 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Како што го гледате насловот, барам некој USB микрофон (САМО микрофон, не слушалки) што не звучи како некој руски CS:GO silver играч; под/околу 3500 денари. Поволно би било микрофонот да биде од вид condenser и cardioid. Исто така да можам да го купам тука во Скопје. Ќе биде користен главно за снимање вокали во видеа.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.427
Поени од реакции
37.469
Благо поврзано со темава:
има кај нас Shure микрофони негде?
оние од околу eur200
 
Член од
29 март 2007
Мислења
28
Поени од реакции
8
Како што го гледате насловот, барам некој USB микрофон (САМО микрофон, не слушалки) што не звучи како некој руски CS:GO silver играч; под/околу 3500 денари. Поволно би било микрофонот да биде од вид condenser и cardioid. Исто така да можам да го купам тука во Скопје. Ќе биде користен главно за снимање вокали во видеа.
 
На врв Bottom