Барам македонски резиденцијален VPN или сервер/VPS

Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Да не знаете некој да нуди VPN со македонска IP адреса, идеално резиденцијална (не од датацентар), или VPS сервер со физичка локација во Македонија.

ExpressVPN/NordVPN и останати популарни комерцијални сервиси нудат македонска IP локација, но е некако проксирана преку Холандија и веќе сите ја фаќаат дека е прокси па не ми е од корист.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Резиденцијален само ако некој ти отвори тунел преку PiVPN или слично.
Јас имам такво преку распберито, и си го користам кога сум надвор од МК а ми е потребна „домашна“ IP адреса...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom