Барам мажјак / женка за парење

Член од
17 јули 2013
Мислења
41
Поени од реакции
13
Имам Самојед мажјак 2,5 години и сакам да го парам, па доколку има некоја женка кандидатка за да се пари во скоро време нека пише слободно.
Кучето е без педигре, поклон ми е. Еве и слика да видите :D :ROFLMAO:
Фотографија1307.jpg
Фотографија1312.jpg
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Извини вака за оф топик ама многу ме занима верувај пошто не чувам кучиња.

Може ли да знам како се парат кучињата ?
Мислам како ги терате да се парат, така со сила па што ако не сакат ?
 
L

Lu

Гостин
Извини вака за оф топик ама многу ме занима верувај пошто не чувам кучиња.

Може ли да знам како се парат кучињата ?
Мислам како ги терате да се парат, така со сила па што ако не сакат ?
Кога женката е во циклус, самиот мажјак има нагон за парење.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Извини вака за оф топик ама многу ме занима верувај пошто не чувам кучиња.

Може ли да знам како се парат кучињата ?
Мислам како ги терате да се парат, така со сила па што ако не сакат ?
Исто како и кај луѓето...зависи од женката дали е во циклус или не...мажјакот е секогаш спремен :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Барам истарски гонич (мажјак) за парење.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Ме интересира колку од вас овдека што сакаат да парат имаат регистрирано одгледувачница? За самоједот најгоре, што нема педигре, дали си свесен дека можеш да го спариш со роднини?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.521
Ме интересира колку од вас овдека што сакаат да парат имаат регистрирано одгледувачница? За самоједот најгоре, што нема педигре, дали си свесен дека можеш да го спариш со роднини?
Haha... dobra poenta, samo sto denes ni pedigreto ne e verodostoen dokument za krvnoto poteklo na kuceto.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам самојад мажјак година и пол стар, Лео и бараме женка за парење ... доколку познавате некого што има женка за парење ве молиме да не известите :)))
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
5
Ако има некој мажјак лабрадор нека ми пише да се договориме за парење :)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
761
Поени од реакции
870
Имам мажјак Лабрадор барам женка за парање кучето е со сите документи и педигре не е обичен заинтересирани слободно пишете
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.667
Поени од реакции
1.420
Мене ми треба зајак лавја глава, имам женка што сакам да ја парам.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.288
Поени од реакции
5.771
Ima nekoja slobodna Francuska Buldogcica za parenje??? :)
Расата има специфична анатомија и поради тоа има и потешкотии при парењето. Имам слушнато и за Англискиот Булдог и за Францускиот Булдог дека ги оплодуваат вештачки дали некој знае да објасни како се одвива тоа кај кучињава ?
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
9
Поени од реакции
2
Imam bel Germanski Spic star 3 god. so pedigre.spremen za parenje.Dokolku ima nekoj zainteresiran slobodno neka pise , ili ma mail kolevski_kompani&yahoo.com.Ziveam vo Skopje
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)]Здраво дечки,

Имам машко куче (мелез самојед со хаска) Бак.
Сакам да му најдам девојка за парење (може самојед или мелез како што е Бак).
Бак ми е поклон и нема педигре, но имам здравствена книшка во која има евиденција дека сите потребни вакцини се примени.
За тие што стварно се заинтересирани ќе ви испратам слики секако.

Убав ден.[/COLOR]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom