Барам информации за лечење од рак на бели дробови

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Многу сте ми забавни кога тврдите дека има лек за рак, само не сакаат да го има во јавност.
Ај вака поставете ги работите. Скраја да е, добивате рак. Ви нудат хемотерапија за 100 000 евра и ви нудат едноставен, брз лек без толку страшни нуспојави за 300 000. Нема да превртите дрво и камен и да продадете се' што имате за да соберете 300 000?
Вакви небулози може да изјават само луѓе што никогаш не се соочиле со тоа што значи рак и што значи хемотерапија, па си лупетаат за теории на заговор и профит.
Исто, ако не и повеќе може да се профитира. Стив Џобс ги имаше сите пари на светов, мислите не можеше да си го дозволи тој мистериозен "сокриен" лек за рак?
Лекот постои и е бесплатен само прво треба на луѓето да им се запали зелената сијаличка што ја имаат во главата па да почнат да го користат.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Лекот постои и е бесплатен само прво треба на луѓето да им се запали зелената сијаличка што ја имаат во главата па да почнат да го користат.
Мхм, sun gazing? Сирова храна? Метафизика? Или можеби сода бикарбона? o_O
 

oio

battery aziz
Член од
21 ноември 2012
Мислења
87
Поени од реакции
88
Лекот постои и е бесплатен само прво треба на луѓето да им се запали зелената сијаличка што ја имаат во главата па да почнат да го користат.
sakas da kazes deka netreba da pusat .......
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Лекот е едноставен, не пушете. А ако веќе пушите цигари прајте го то барем кога е навистина голема потребата ,со кафе, после ручек, итн.
Да те поправам,ако некој пуши да пуши природен тутун или кај народот познат како качак а не индустриски цигари.Дали си слушнал од луѓе дека некој старец што цел живот виткал природен тутун да се разболи од рак?Јас за таков не сум чул а сум чул дека многу од тие што виткале доживеале длабока старост.
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 11:31 ---
Мхм, sun gazing? Сирова храна? Метафизика? Или можеби сода бикарбона? o_O
http://matrixworldhr.wordpress.com/2012/01/12/istrazivaci-iz-preko-100-zemalja-sirem-svijeta-dokazali-sunceva-svjetlost-sprijecava-rak/
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 11:34 ---
sakas da kazes deka netreba da pusat .......
Не туку ако веќе пушат да не пушат индустриски или фабрички цигари туку качак затоа што сите штетни состојки што се наоѓаат во цигарите се накнадно ставени во текот на пакувањето ради арома бидејки во тутуновиот лист нив ги нема.
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 11:40 ---
Знаете ли што би се случило ако јавно во медиумите објават за соларната јога и дека сите луѓе поради здравје треба да гледаат во сонце по методот на Хира Ратан Манек или далеку напредниот на Умашанкар?За некоја година сите здравствени установи ке останат без пациенти а лекарите без финансиска егзистенција.
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 12:04 ---
Да дадам мало појаснување за текстот.Тестирањето е направено доколку се гледа по методот на Хира Ратан Манек кој е најпознат за широката јавност и на кој американците му дозволија да го рашири сангејзингот бидејки знаеја дека е со многу послаб интензитет од оној од кој се плашат на Умашанкар бидејки е 3 или 4 пати поефикасен од оној на Хира Ратан Манек.За овој метод е потребно да се посети семинар кој го одржува лично Умашанкар бидејки не се гледа директно со зеницата туку таа се спушта надолу а светлината влегува преку белката и на тој начин во телото се внесува далеку повеќе светлина отколку кога се гледа директно со зеницата.Умашанкар тврди дека со неговиот метод целосно слепи лица од кои се откажале офталмолозите го враќале видот за само една недела.Досега немало случај да слеп човек или некој со многу оштетен вид да оди кај него но мој колега познавал роднини чии деца имаат сериозни проблеми со видот и на кои секаде им тврделе дека нема спас за нив и ми кажа доколку Умашанкар повторно дојде во Белград или евентуално во Скопје да му кажам за да си пробаат луѓето. Се почнува со 15 минути па половина час гледање во првиот час а врвот на гледање е во 12 на пладне во лето кога сонцето е над нас.Многу луѓе што беа на семинар на Умашанкар што се сликаа заедно со него кога ги постираа сликите на facebook од администраторите добија предупредувања дека профилите ке им бидат блокирани на 7 па на 14 па на месец дена доколку не ги тргнат тие слики што и во пракса се случуваше на луѓе што ги познавам.Два,три пати имаше обиди да го отрујат човекот преку чаша вода и храна но не успеаја.Последниот обид знам дека се случил во Романија.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: oio
B

Bafra

Гостин
Мхм, sun gazing? Сирова храна? Метафизика? Или можеби сода бикарбона? o_O
Dokolku imas zelba i vreme te molam procitaj eden od slednive sajtovi koi se odnesuvaat na otkritijata na dr.Geerd Ryke Hammer. Posle odberi na sto ke veruvas i dali postoi zavera ili ne. Negovite rezultati se potvrdeni od poveke institucii i doktori.

1. http://www.newmedicine.ca/
2. http://learninggnm.com/home.html
3. Za tie sto ne sakaat angliski http://www.ivonazivkovic.net/NEMACKA-NOVA-MEDICINA-PRVI-DEO.html

Neznam dali na forumov ima pisuvano za nego no ako nema a nekoj ima vreme i zelba neka otvori i nova tema za dr. Geerd Ryke Hammer i negovite
THE FIVE BIOLOGICAL LAWS
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Dokolku imas zelba i vreme te molam procitaj eden od slednive sajtovi koi se odnesuvaat na otkritijata na dr.Geerd Ryke Hammer. Posle odberi na sto ke veruvas i dali postoi zavera ili ne. Negovite rezultati se potvrdeni od poveke institucii i doktori.

1. http://www.newmedicine.ca/
2. http://learninggnm.com/home.html
3. Za tie sto ne sakaat angliski http://www.ivonazivkovic.net/NEMACKA-NOVA-MEDICINA-PRVI-DEO.html

Neznam dali na forumov ima pisuvano za nego no ako nema a nekoj ima vreme i zelba neka otvori i nova tema za dr. Geerd Ryke Hammer i negovite
THE FIVE BIOLOGICAL LAWS
Јас го имам спомнато сигурно но индиректно затоа што по не знам кој пат ја ставам веб страницата на Ивона Живковиќ каде има цела статија за овој доктор како бил прогонуван,наречен лудак затоа што ја зборувал вистината и на кој му била одземена лиценцата за работа.
http://www.ivonazivkovic.net/NEMACKA-NOVA-MEDICINA-PRVI-DEO.html
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Да те поправам,ако некој пуши да пуши природен тутун или кај народот познат како качак а не индустриски цигари.Дали си слушнал од луѓе дека некој старец што цел живот виткал природен тутун да се разболи од рак?Јас за таков не сум чул а сум чул дека многу од тие што виткале доживеале длабока старост.
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 11:31 ---

http://matrixworldhr.wordpress.com/2012/01/12/istrazivaci-iz-preko-100-zemalja-sirem-svijeta-dokazali-sunceva-svjetlost-sprijecava-rak/
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 11:34 ---

Не туку ако веќе пушат да не пушат индустриски или фабрички цигари туку качак затоа што сите штетни состојки што се наоѓаат во цигарите се накнадно ставени во текот на пакувањето ради арома бидејки во тутуновиот лист нив ги нема.
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 11:40 ---
Знаете ли што би се случило ако јавно во медиумите објават за соларната јога и дека сите луѓе поради здравје треба да гледаат во сонце по методот на Хира Ратан Манек или далеку напредниот на Умашанкар?За некоја година сите здравствени установи ке останат без пациенти а лекарите без финансиска егзистенција.
--- надополнето: 25 ноември 2012 во 12:04 ---
Да дадам мало појаснување за текстот.Тестирањето е направено доколку се гледа по методот на Хира Ратан Манек кој е најпознат за широката јавност и на кој американците му дозволија да го рашири сангејзингот бидејки знаеја дека е со многу послаб интензитет од оној од кој се плашат на Умашанкар бидејки е 3 или 4 пати поефикасен од оној на Хира Ратан Манек.За овој метод е потребно да се посети семинар кој го одржува лично Умашанкар бидејки не се гледа директно со зеницата туку таа се спушта надолу а светлината влегува преку белката и на тој начин во телото се внесува далеку повеќе светлина отколку кога се гледа директно со зеницата.Умашанкар тврди дека со неговиот метод целосно слепи лица од кои се откажале офталмолозите го враќале видот за само една недела.Досега немало случај да слеп човек или некој со многу оштетен вид да оди кај него но мој колега познавал роднини чии деца имаат сериозни проблеми со видот и на кои секаде им тврделе дека нема спас за нив и ми кажа доколку Умашанкар повторно дојде во Белград или евентуално во Скопје да му кажам за да си пробаат луѓето. Се почнува со 15 минути па половина час гледање во првиот час а врвот на гледање е во 12 на пладне во лето кога сонцето е над нас.Многу луѓе што беа на семинар на Умашанкар што се сликаа заедно со него кога ги постираа сликите на facebook од администраторите добија предупредувања дека профилите ке им бидат блокирани на 7 па на 14 па на месец дена доколку не ги тргнат тие слики што и во пракса се случуваше на луѓе што ги познавам.Два,три пати имаше обиди да го отрујат човекот преку чаша вода и храна но не успеаја.Последниот обид знам дека се случил во Романија.
Jaс пак имав случај на другарче татко кој никогаш во животот не запалил цигара, беше планинар невиден, секој викенд освојуваше врвови, па заболи од рак на бели дробови..........Не бира чудово пушач -непушач. Нека почива во мир човекот.
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
Zasve ima lek samo starosta nemoze dase pauzira.Forumot zatoa postoi dasi pomagame edni na drugi:cuc:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Стиви Џобс, во својата книга изјави, или ќе сум првиот што се излечил од рак или последниот што умрел од него.
Што кажува дека имал сознанија за лекот кој е сосема блиску до реалноста. Така да во блиска иднина би требало ракот да е како и секоја друга излечлива болест.
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
Jaс пак имав случај на другарче татко кој никогаш во животот не запалил цигара, беше планинар невиден, секој викенд освојуваше врвови, па заболи од рак на бели дробови..........Не бира чудово пушач -непушач. Нека почива во мир човекот.
Keti otkrijam edne tajna za cigarite.tutunot nee steten tuku lepakot steti tie sto pusat kacak nikogas nemat rak
--- надополнето: 3 декември 2012 во 13:39 ---
Лекот постои и е бесплатен само прво треба на луѓето да им се запали зелената сијаличка што ја имаат во главата па да почнат да го користат.
Takae toae maliot mozok ako go aktivirat se e lesno
--- надополнето: 3 декември 2012 во 13:46 ---
Знаеш овој како лечи од пари? Ни трага, ни глас ќе ти остане од парите...
Nese slozuvam so tebe go postuvam tvoeto mislenje no stvarno covekot leci naj ozbilno ova go kazuvam ima fakti mnogu luge se izlecija uziva da leci nee se do parite parite se sredstvo za trosenje.parite gospod nete pravat?:tapp:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
На фејсбук има една страница,ДОМАШНА БИЛНА АПТЕКА и НАРОДНИ ЉЕКОВИ (последнава е Српска) и има многу искуства за лечење и нормално прашања.
Една жена тврди дека се излечила со мед и ѓумбир, а имала на жлездите.
Не е лошо се да се проба...надежта последна умира:unsure:
 
M

Mussolini

Гостин
dedo mi ima tumor na belite drobovi od 15cm i skoro se zabelezani metastazi na mozokot. Od prilika kolku vreme mu ostanuva od prilika...?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
А што е битно колку му останува?
Не се оптеретувај со тоа прашање!
Се сеќавам вујко ми последниот месец беше во несвесна состојба,затоа што примаше морфиум за полесно да ги издржи болките...па никој од нас не прашавме уште колку му остана од животот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom