Барам една слика

Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
ona slikata so pijaniot vasilicar, so tekst..nemoza ja pokje, pojce..kako veli haha
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сликата од ЦСИ...умрел од ова, од она....али да нема текст на истата.
--- надополнето: 27 јануари 2014 во 14:39 ---
ona slikata so pijaniot vasilicar, so tekst..nemoza ja pokje, pojce..kako veli haha
Допиши си сам :D


 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
А сликата со мемето: Фала ти на темава, не бев ќењал со недели/денови, или така нешо. :D
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Ми требаат слики или видеа од грешки кои се направени на Вести на ТВ. На пример за правописни и правоговорни грешки, неправилна интерпукција, т.е. неправилна употреба на интерпукциските знаци, грешки во зборообразувањето, грешки во лексиката, неправилна употрeба на странски зборови и сл., како и грешки од синтаксата.

Што повеќе толку подобро, благодарам однапред би била од голема помош секоја слика/видео. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Ми требаат слики или видеа од грешки кои се направени на Вести на ТВ. На пример за правописни и правоговорни грешки, неправилна интерпукција, т.е. неправилна употреба на интерпукциските знаци, грешки во зборообразувањето, грешки во лексиката, неправилна употрeба на странски зборови и сл., како и грешки од синтаксата.

Што повеќе толку подобро, благодарам однапред би била од голема помош секоја слика/видео. :)
А ваква грешка ?

 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
А ваква грешка ?

Овде целата реченица е грешна али нема некоја правописна грешка пример да беше реална реченицата и да пишуваше на пример преЦедателот ќе завршеше работа. :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Овде целата реченица е грешна али нема некоја правописна грешка пример да беше реална реченицата и да пишуваше на пример преЦедателот ќе завршеше работа. :)

На on.net или off.net, не сум сигурен, секој месец објавуваат „медиумско пакетче“ каде можат да се најдат и такви примери. Расчепкај им во архивата, има материјал таму.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.765
Фотката со една цевка вода(која симболизира буџет), на цевката има дупка од која се храни НАРОДОТ, а се останато оди во устата на ВЛАСТА.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.575
Не најдов соодветна тема, па морам овде да пишам.... Значи не се работи за слика, туку за видео снимено негде во Србија на некоја прослава. Во кадар е една постара жена (негде од 50 до 60 години) како се весели и вика нешто во стилот "dajte mi pistol, da mu jebem ....." одприлика така нешто беше, не се сеќавам баш најдобро :icon_lol: . Не беше долго видеото, траеше негде одприлика 5-6 секунди

Хелп :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom