Барам двособен стан во Скопје

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Ќе чекал цената од 1500 евра за квадрат да падне на 500 евра и ќе купел 2-3 стана (или може квадрати, не си доволно прецизен) :ROFLMAO::ROFLMAO:
Да, се градат облакодериве во Аеродром ама 500 евра квадрат во Скопје (поточно Аеродром и Центар, за другите општини не знам како иде) можеш само да сонуваш...
Na zapad skoro sekade se vo prosek padnati cenite za 50+%. Kaj i da e istoto ke dojde i ovde. Jas sum siguren 100% deka ova ke se desi, ke dojde vreme koga na kolena ke se molat tie sto se za prodavanje da go otkacat stanot Namerno ne se kazuva kolku hipoteki vo MK se pred aktiviranje, i kolku se veke aktivirani. I toa ke izleze eden den na videlina. Na puig stanovite vo lisice do makpetrol benzinskata se po 800e m2, novi ubavi stanovi so kvalitetna izolacija. Kolku spored tebe treba da se prodava 50god star stan vo komunisticka zgrada pred raspaganje?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Na zapad skoro sekade se vo prosek padnati cenite za 50+%. Kaj i da e istoto ke dojde i ovde. Jas sum siguren 100% deka ova ke se desi, ke dojde vreme koga na kolena ke se molat tie sto se za prodavanje da go otkacat stanot Namerno ne se kazuva kolku hipoteki vo MK se pred aktiviranje, i kolku se veke aktivirani. I toa ke izleze eden den na videlina. Na puig stanovite vo lisice do makpetrol benzinskata se po 800e m2, novi ubavi stanovi so kvalitetna izolacija. Kolku spored tebe treba da se prodava 50god star stan vo komunisticka zgrada pred raspaganje?
Да бе, во Ново Лисиче. Имам другар живее таму, зградата пропаѓа 1цм на годишно ниво.
Живее на прв спрат, го заебаваме дека децата ќе му живеат во подрум!

П.С. Пре би одбрал реновиран стан во комунистичка зграда одколку нов стан во „зграда“.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Na zapad skoro sekade se vo prosek padnati cenite za 50+%. Kaj i da e istoto ke dojde i ovde. Jas sum siguren 100% deka ova ke se desi, ke dojde vreme koga na kolena ke se molat tie sto se za prodavanje da go otkacat stanot Namerno ne se kazuva kolku hipoteki vo MK se pred aktiviranje, i kolku se veke aktivirani. I toa ke izleze eden den na videlina. Na puig stanovite vo lisice do makpetrol benzinskata se po 800e m2, novi ubavi stanovi so kvalitetna izolacija. Kolku spored tebe treba da se prodava 50god star stan vo komunisticka zgrada pred raspaganje?
Побрзо ние ќе го покориме светот него становите да се продаваат по 500 евра за квадрат. Па и уште да те молат да им го купиш :ROFLMAO:
И у право е Peja за комунистичките згради. Тогаш се градело квалитетно, а сега зграда од 10 спрата за 1 недела е готова. И мојаа зграда е нова и не е комунистичка ама да плукнеш ќе направиш дупка во ѕидот...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Od 1200 veke stinaa do 800-900, sega malce sramezlivo gi spustaat cenite, moja prognoza e deka krahot doprva doagja.
:icon_lol:
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Здраво дечки. Со дечко ми сме во план да седиме заедно од јуни/јули. Бараме стан со една спална и да е колку-толку понов мебелот. Ни одговара најмногу Кисела Вода, но исто може и Припор, Аеродром, Карпош и Центар. Цена до 180 евра (го изнајмуваме за минимум година). Доколку некој издава стан, или седи во стан па планира да се сели, ве молам исконтактирајте ме во лп. Доколку имате слики, би било супер да ми пратите.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дали некој отстапува/издава стан од 1 јули во Кисела Вода, Мичурин, Карпош, Капиштец? Ми треба стан со една спална до 11000 ден. Доколку има таков, ве молам пишете ми. По огласиве се едни исти станови се вртат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom