Барам аудио или видео на песна

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.630
Поени од реакции
33.184
Не сум сигурен дали има ваква тема некаде скриена во подфорумот „Музика“. Јас не успеав да најдам. Значи темава би не поттикнала да побараме (по стари грамофонски плочи или аудио и видео касети кои ни лежат заборавени по дома) било какво аудио или видео на песни од кои не постои ни трага ни глас по глобалната мрежа. Значи, ова не е исто со темата „Кој е насловот на песната (Барам песна)“. Не постирајте тука текстови од песни и не барајте наслови. Исто така, пред да постирате наслов од песна која не можете да ја најдете, осигурајте се дека навистина ја нема (youtube не е единственото место каде може да се најде музика). И обидете се во коментарите да бидете што е можно поконструктивни за да помогнете да ја оствариме крајната цел: конечно наоѓање и upload-ирање на аудио или видео на бараните песни.

Овде ги замолувам и модераторите, при секое побарување на песна која ја нема на интернет или пронаоѓање на некоја побарана, да направат update на почетниов пост, со додавање (или бришење) на насловот на бараната песна од листата.
____________________________________
ПЕСНИ ОД КОИ НА ИНТЕРНЕТ НЕМА АУДИО/ВИДЕО ФАЈЛОВИ
1. Билјана - Лео Мартин (1969) [автор: Александар Џамбазов, отпеана на Скопје фест 1969, освојува второ место од публиката. Покрај Лео Мартин, песната ја пеел и Џани Маршан, исто така на Скопје Фест 1969, но со друг аранжман. Подоцна Џани Маршан ја препеал песната и на српски, и од истата има Youtube видео - http://www.youtube.com/watch?v=hcbNeJQv9Bs . Но од верзијата на Лео Мартин нема ни трага ни глас.]
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Лео Мартин има син женет во Скопје, со една семејна наша пријателка. Да му побарам видео :icon_lol:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
јас веќе ја барам по луѓе, еден рече дека БИ требало да ја има на плоча, али дури утре ќеми даде инфо
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Лео Мартин има син женет во Скопје, со една семејна наша пријателка. Да му побарам видео :icon_lol:
Побарај се што можеш да добиеш,снимки - видео.Посебно може од песните испеани на македонски јазик од скопските фестивали. ако
јас веќе ја барам по луѓе, еден рече дека БИ требало да ја има на плоча, али дури утре ќеми даде инфо
Да ја има на плоча и јас би ја имал.Сигурно мисли на Барбара.(мислам ги имам сите од Лео Мартин,а некој и снимени во странство )
Имаше плоча од скопскиот фестивал 1971 година ЛП, но на таа нема негова интерпе....ција. (прогласен за најдобар тогаш во бивша ЈУ )
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Побарај се што можеш да добиеш,снимки - видео.Посебно може од песните испеани на македонски јазик од скопските фестивали. ако
Да ја има на плоча и јас би ја имал.Сигурно мисли на Барбара.(мислам ги имам сите од Лео Мартин,а некој и снимени во странство )
Имаше плоча од скопскиот фестивал 1971 година ЛП, но на таа нема негова интерпе....ција. (прогласен за најдобар тогаш во бивша ЈУ )
човеков што го прашав е легенда со колекција на музика. гуру!!! ако кажам уште нешто ќе им текне на овие кој е :D
ако нема он, тогаш ќе искористам еден џокер за во македонска радио телевизија. е ако и тоа не ми успее, ..... јас ќе се откажам од потрага.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
човеков што го прашав е легенда со колекција на музика. гуру!!! ако кажам уште нешто ќе им текне на овие кој е :D
ако нема он, тогаш ќе искористам еден џокер за во македонска радио телевизија. е ако и тоа не ми успее, ..... јас ќе се откажам од потрага.

Б. Костиќ бе? :icon_lol:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Б. Костиќ бе? :icon_lol:
Со точка...а може и К.Костов,нели имаше и некоја емисија скоро таква.
сигурно ја има во снимките на радио,често сум ја слушал во ноќната програма или во емисии за македонски евергрини и песни од старите С.Ф.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.630
Поени од реакции
33.184
02. Овде - Лидија Кочовска. Песната беше дел од CD компилацијата „Македонијо, те сакаме“ музички проект на Агенцијата за млади и спорт (го нема ни како споменат меѓу музичките проекти на нивната web страна) во 2001 година, како поддршка на македонските бранители во воениот конфликт. Од истата компилација излегоа дела како „Своја на своето“ на Андријана Јаневска, „Ѕвонете чекори херојски“ на Кристина Арнаудова и „Дома си е дома“ на Владо Јаневски. Од „Овде“ на Лидија Кочовска (не знам кој е автор на музиката и текстот) нема ни трага ни глас по интенетот. Па, еве предизвик, пребарајте по полиците меѓу ваште CD-а, и доколку го имате споменатото, постирајте ја песната на youtube.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Сигурен сум дека го имав тоа ЦД, 100%

Сега пребарав, не можам да го најдам
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Луѓе,некој да даде линк за даунлоад од песната Нема да тагувам од куку леле
 
Член од
21 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,барам постара македонска песна од м2,што неможам никаде да ја најдам во добра снимка(на youtube е во лош квалитет).Бојана Божиновска - Круг од оган,од 2003 цд-то м2 = потрага по созвездие.Ако некој ја има,пратете на мејл :hyga_three@hotmail.com . Ви благодарам
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.630
Поени од реакции
33.184
Ми треба аудио или видео од Ноќ од илјада дена од Паркети. Ја пееја на некој Макфест, ако не се лажам, ја имаше на youtube, ама исчезна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom