Барам / Имам потреба од...

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Хитно ми треба некој што црта у илустратор, за еден дизајн за маица. пп
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Може некој во инбокс да ми ги прати фонтот Brohan Black и User?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Знае некој за онлајн школа за графички дизајн? Јас имам искуство и тоа го работам но сакам да стекнам сертификат
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Знае некој за онлајн школа за графички дизајн? Јас имам искуство и тоа го работам но сакам да стекнам сертификат
Семос има намаление на летна школа ps-ai двата за 200 евра, незнам дали се завршени уписите
Даваат адобе сертификати часовите се навечер... јас ќе бидам на одмор токму во јули нема да искористам
 
М

мојќен

Гостин
Барам работа како junior front-end developer, html, css, javascript.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Семос има намаление на летна школа ps-ai двата за 200 евра, незнам дали се завршени уписите
Даваат адобе сертификати часовите се навечер... јас ќе бидам на одмор токму во јули нема да искористам
дали се онлајн часовите, затоа што не сум во можност да бидам во Скопје
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
Итно ми треба некој што црта во Ilustrator, Corel Draw, за дизајн за знаме. Едноставен дизајн не е комплициран. ПП
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
27
Поени од реакции
3
Барам Лого дизајнер кој што работи со по нормални цени за изработка на лого во векторски формат.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Барам Лого дизајнер кој што работи со по нормални цени за изработка на лого во векторски формат.
Нормална цена за изработка на лого (вистинско лого, не импровизации од деца и почетници) е помеѓу 100 и 200 евра (во зависност од тоа што го бараш). Доколку ти се вклопува во буџет, пиши ми пп.
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Мене ми треба услуга во вид на информација. Работам на еден дигитален продукт и ми треба feedback од front-end девелопери на следнава тема:

Кои се главните проблеми во врска со back-end со кои се соочувате при развој на апликација (web or mobile)?
Што солуција одбирате за back-end делот? Дали сами го креирате, купувате BaaS или барате бек-енд девелопер да ви ја заврши работата, итн?
Што мислите за микросервисите како back-end solution и дали би ги користеле?

Фала однапред :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.971
Мене ми треба услуга во вид на информација. Работам на еден дигитален продукт и ми треба feedback од front-end девелопери на следнава тема:

Кои се главните проблеми во врска со back-end со кои се соочувате при развој на апликација (web or mobile)?
Што солуција одбирате за back-end делот? Дали сами го креирате, купувате BaaS или барате бек-енд девелопер да ви ја заврши работата, итн?
Што мислите за микросервисите како back-end solution и дали би ги користеле?

Фала однапред :)
Многу опширно е ова што го прашуваш. Јас сум и front и backend програмер.
Што поконкретно сакаш, нешто да продаваш?
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Многу опширно е ова што го прашуваш. Јас сум и front и backend програмер.
Што поконкретно сакаш, нешто да продаваш?
Поконкретно, ќе се креира онлајн платоформа во вид на marketplace каде ќе се купуваат/продаваат готови микросервиси со чија помош ќе го решиш бек-енд делот од твојата веб/мобилна апликација. За почеток, ќе стартуваме со наши микросервиси, а замислата е во иднина дечки како тебе на пример, доколку имаат креирано свој микросервис - да го пласираат на страната и да можат да заработуваат од тоа (доколку се продава оф корз).
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.971
Поконкретно, ќе се креира онлајн платоформа во вид на marketplace каде ќе се купуваат/продаваат готови микросервиси со чија помош ќе го решиш бек-енд делот од твојата веб/мобилна апликација. За почеток, ќе стартуваме со наши микросервиси, а замислата е во иднина дечки како тебе на пример, доколку имаат креирано свој микросервис - да го пласираат на страната и да можат да заработуваат од тоа (доколку се продава оф корз).
Аааа, грешно се разбравме.
Јас сум wordpress developer, така да единствено микросервиси во форма на wordpress plugins би ми користеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom