Барам / Имам потреба од...

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не се опуштајте, ќе лепам казнени за вакви глупирања.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Темите се споени. Ваљда ќе најдеш некој што ќе ти ги задоволи потребите. :D
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Веќе постоечки проект треба да се надогради со нови функционалности и за истиот да се изработи веб апликација.
Што се е користено до сега, а со тоа и добро да познавате за да можете побрзо да се вклопите: VB.NET, ASP.NET, MS SQL, Sync Framework, Windows Forms, Forms Authentication, jQuery, XML, и друга ситна боранија.
Ве молам контактирајте ме само ако сте озбилни и познавате добар дел од наведеното.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
15
Здраво,
Oвде екипата од klizac.com (нов спортски портал), во кој може да најдете секакви статистики, документарци, квизови, ексклузивни видеа, фудбалски и кошаркарски легенди (пишувани лично од нас), Финалиња на Светски, Европски првенства, финалиња на Лига на Шампиони и уште многу други интересни работи.
Постоиме 1 месец и 10тина дена а на alexa имаме рејтинг од 535 сајт според гледаност во Македонија (почнавме како 10 илјадити сајт во МК) и секојдневно растеме.
Поради тоа, потребно е да го зголемиме квантитетот и квалитетот на екипата која раководи со сајтот.

1. Затоа имаме потреба од еден или двајца кои би се занимавале со пишување на статии, но добро напишани статии (а не како 90% од нашиве сајтови, каде може да се најде буквално се, од google translate, до печатни грешки во имиња на спортисти и клубови).

Пример за статии напишани од нас:

http://klizac.com/?p=5737
http://klizac.com/?p=5520
http://klizac.com/?p=5718
http://klizac.com/?p=5645
http://klizac.com/?p=5061
http://klizac.com/?p=5039

Нормално не се бара секоја статија да биде вака напишана , но бар еднаш во денот да се изработи нешто вакво.

2. Исто така имаме потреба и од некој кој одлично го има совладано wordpress, бидејки моментално само еден работи на тоа во екипата, и едноставно неможе да постигне се сам при одржавање на сајтот.

И се разбира, ова на почеток е волонтерска работа, но со цел сме во иднина да успееме (а според многу луѓе сме на добар пат) и ова да ни стане професија и нормално, да почнеме да заработуваме.

Сите заинтересирани, нека пишат на lido988@gmail.com или на skype lido__ и ќе се договориме каде би се нашле, да подискутираме на оваа тема.
Пожелно би било, тој што ќе се пријави да е од Скопје, или да живее тука, поради полесна меѓусебна комуникација.

Однапред ви благодари
екипата на КЛИЗАЧ
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Доколку има некој што работи со логоа нека пише или пак доколку знае некој што работи нека пише тука нека препорача...
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Јас работам пиши ми во ПП Facebook или Skype :)
 

darko4spain

Praetorian
Член од
13 април 2012
Мислења
57
Поени од реакции
100
Potreben e Zend Framework PHP programer. Dokolku nekoj raboti vo ova ili znae nekoj sto raboti vo ova - neka pise. Hitno e!!! Proekt dobiva odma!!!
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Барам некој заинтересиран за freelance работа, со познавања на PHP, Javascript (може и jQuery) и CSS.
Познавање на основни принципи на web development се задолжителни (ако не знаеш што е HTTP, POST, GET, cookies, session ... не се пријавувај).
Може и почетник со желба за учење (ама не апла n00b, немам нерви да подучувам некого до толку).
Исплата по договор во зависност од познавањата и проектите на кои ќе работи.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Барам некој заинтересиран за freelance работа, со познавања на PHP, Javascript (може и jQuery) и CSS.
Познавање на основни принципи на web development се задолжителни (ако не знаеш што е HTTP, POST, GET, cookies, session ... не се пријавувај).
Може и почетник со желба за учење (ама не апла n00b, немам нерви да подучувам некого до толку).
Исплата по договор во зависност од познавањата и проектите на кои ќе работи.
време имам, знење слабо, а и ефтин сум :)
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Барам некој заинтересиран за freelance работа, со познавања на PHP, Javascript (може и jQuery) и CSS.
Познавање на основни принципи на web development се задолжителни (ако не знаеш што е HTTP, POST, GET, cookies, session ... не се пријавувај).
Може и почетник со желба за учење (ама не апла n00b, немам нерви да подучувам некого до толку).
Исплата по договор во зависност од познавањата и проектите на кои ќе работи.
Прати ми повеќе инфо по ПП.. :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Нека ми прати ПП ако има некој заинтересиран, треба постоечко лого со слаб квалитет да се преправи да биде со поголем. Се работи за веб порталот фактор.мк, логото е такво како што е, треба нешто слично на ова да се направи во поголема резолуција или уште поубаво векторски формат.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Нека ми прати ПП ако има некој заинтересиран, треба постоечко лого со слаб квалитет да се преправи да биде со поголем. Се работи за веб порталот фактор.мк, логото е такво како што е, треба нешто слично на ова да се направи во поголема резолуција или уште поубаво векторски формат.
Прати го во Пп ќе го средам до вечер ;)
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 14:06 ---
Нека ми прати ПП ако има некој заинтересиран, треба постоечко лого со слаб квалитет да се преправи да биде со поголем. Се работи за веб порталот фактор.мк, логото е такво како што е, треба нешто слично на ова да се направи во поголема резолуција или уште поубаво векторски формат.
Не сака ... Незнам што е...
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Барам некој заинтересиран за freelance работа, со познавања на PHP, Javascript (може и jQuery) и CSS.
Познавање на основни принципи на web development се задолжителни (ако не знаеш што е HTTP, POST, GET, cookies, session ... не се пријавувај).
Може и почетник со желба за учење (ама не апла n00b, немам нерви да подучувам некого до толку).
Исплата по договор во зависност од познавањата и проектите на кои ќе работи.
Малку касно ама... Важи уште? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom