Барам / Имам потреба од...

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Значи јас не прашував кој портал ќе биде попостен, тоа неможе да се праша зошто никој тоа не го знае па ни самиот јас. Прашав за совет со што да продолжам. Темава е барање (Барам - дизјанер, програмер, девелопер...) Имам Потреба од (совет, критика, помош)...
Pa za sovet imate tema ovde se raboti za potreba ili rabota a ne za sovet i komplimenti pozzz:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.962
Поени од реакции
7.747
Па ајде зошто да не ќе пробам да прашам. Имам идеја една за веб страна знам со каква содржина ќе ја наполнам и знам дека ќе биде успешно посетувана :icon_lol:. Е сега треба некој да ја направи :icon_lol:, па така да барам човек за тоа пари не давам туку нудам косопствеништво во колкав процент ќе се договориме. А и ќе ги поделиме обврските јас ќе се грижам за креативниот дел и содржината а со тоа и со посетеноста, а од другата страна барам да ја направи и одржува страната, да познава одлично англиски затоа што клиентелата за реклами ќе биде надвор од земјава, па банки пари сметки даноци итн. односно техничкиот дел. Заинтересиран е некој?
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Па ајде зошто да не ќе пробам да прашам. Имам идеја една за веб страна знам со каква содржина ќе ја наполнам и знам дека ќе биде успешно посетувана :icon_lol:. Е сега треба некој да ја направи :icon_lol:, па така да барам човек за тоа пари не давам туку нудам косопствеништво во колкав процент ќе се договориме. А и ќе ги поделиме обврските јас ќе се грижам за креативниот дел и содржината а со тоа и со посетеноста, а од другата страна барам да ја направи и одржува страната, да познава одлично англиски затоа што клиентелата за реклами ќе биде надвор од земјава, па банки пари сметки даноци итн. односно техничкиот дел. Заинтересиран е некој?
Добро а доколку не успее дали ке си платите за страната хаха и јас мислам дке ке успее една моја замисла да отворам кафич па барам некој да го отвори да го направи па заедно ке ги делиме парите хахаха позззз
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.962
Поени од реакции
7.747
Добро а доколку не успее дали ке си платите за страната хаха и јас мислам дке ке успее една моја замисла да отворам кафич па барам некој да го отвори да го направи па заедно ке ги делиме парите хахаха позззз
Види сега Веб страна се прави за 300-400 евра, додека кафич за 3-4000 евра. Така да нема споредба. Идејата моја вреди повеќе од сите трошкови и цела работа на програмерот и тоа неколку пати.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Види сега Веб страна се прави за 300-400 евра, додека кафич за 3-4000 евра. Така да нема споредба. Идејата моја вреди повеќе од сите трошкови и цела работа на програмерот и тоа неколку пати.
Кога ќе се разбудиш и ќе престанеш да сонуваш, може ќе најдеш некој што ќе ти ја испрограмира, одржава, научи книговодство и ја води целата целата работа околу фирмата, се замара со странски клиенти... али за ПАРИ и тоа доста пари. До тогаш можеш само да си мечтаеш или да чекаш некој друг да ја реализира твојата идеја.

Јас можам да ти го направам сајтот и да ти го одржавам, татко ми има книговодствена агенција и ќе се грижи за тој делот што ти туку така го спомна, али да знаеш дебело наплаќаме за такви услуги. И сајт за 300-400 евра? Да се прави, но не ти како што замислуваш цел CMS. За тој ќе треба троа повеќе пари да издвоиш.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.962
Поени од реакции
7.747
Кога ќе се разбудиш и ќе престанеш да сонуваш, може ќе најдеш некој што ќе ти ја испрограмира, одржава, научи книговодство и ја води целата целата работа околу фирмата, се замара со странски клиенти... али за ПАРИ и тоа доста пари. До тогаш можеш само да си мечтаеш или да чекаш некој друг да ја реализира твојата идеја.

Јас можам да ти го направам сајтот и да ти го одржавам, татко ми има книговодствена агенција и ќе се грижи за тој делот што ти туку така го спомна, али да знаеш дебело наплаќаме за такви услуги. И сајт за 300-400 евра? Да се прави, но не ти како што замислуваш цел CMS. За тој ќе треба троа повеќе пари да издвоиш.
Вие можи да си наплаќате колку што сакате тоа си е ваше право, ама освен вас сигурно има и други кои што го работат тоа, а идејата моја ја имам само јас и не се мери во пари затоа што е креативна мисла. Чао и пријатно.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.401
Поени од реакции
4.367
Кога отварам страна ми го дава овој ерор може некој помош?

Not Found


HTTP Error 404. The requested resource is not found.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
Кога отварам страна ми го дава овој ерор може некој помош?

Not Found

HTTP Error 404. The requested resource is not found.
До страната е. А да, и офтопик си. У случај да продужи муабетов - бришам. За подетални информации, прашај го прашањево у соодветната тема.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Вие можи да си наплаќате колку што сакате тоа си е ваше право, ама освен вас сигурно има и други кои што го работат тоа, а идејата моја ја имам само јас и не се мери во пари затоа што е креативна мисла. Чао и пријатно.
Совет: Ако си сигурен во идејата зошто воопшто влегуваш во партнерство ... земи кредит и плати програмер, па после сам збирај ги парите.
Мислење: Идеја која може да се испрограмира за 3-400 евра ... или е лоша идеја или е лоша проценка ... сепак ова е само мое мислење, а ако грешам види го советот :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.962
Поени од реакции
7.747
Совет: Ако си сигурен во идејата зошто воопшто влегуваш во партнерство ... земи кредит и плати програмер, па после сам збирај ги парите.
Нема да ја правам поради парите, тие ќе бидат само средство за да се одржи во живот страната па и јас :icon_lol:, ама нема да бидат главна причина :icon_lol:.

А за страната :icon_lol:, ќе видиме ќе видиме за бргу ќе се знае :icon_lol:.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Совет: Ако си сигурен во идејата зошто воопшто влегуваш во партнерство ... земи кредит и плати програмер, па после сам збирај ги парите.
Мислење: Идеја која може да се испрограмира за 3-400 евра ... или е лоша идеја или е лоша проценка ... сепак ова е само мое мислење, а ако грешам види го советот :)
Убаво му кажа. Тој што има добра идеја иде и ја реализира, а не со недели да се моли на форум... (се разбира ако се процени и анализира дека а економски оправдана идејата).
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Па ајде зошто да не ќе пробам да прашам. Имам идеја една за веб страна знам со каква содржина ќе ја наполнам и знам дека ќе биде успешно посетувана :icon_lol:. Е сега треба некој да ја направи :icon_lol:, па така да барам човек за тоа пари не давам туку нудам косопствеништво во колкав процент ќе се договориме. А и ќе ги поделиме обврските јас ќе се грижам за креативниот дел и содржината а со тоа и со посетеноста, а од другата страна барам да ја направи и одржува страната, да познава одлично англиски затоа што клиентелата за реклами ќе биде надвор од земјава, па банки пари сметки даноци итн. односно техничкиот дел. Заинтересиран е некој?
Хихиххиихих и која ќе биде твојата улога ?
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
АЈде луѓе човекот е првпат на форум или бара овца или незнам што сака кажи директно биди директен може ке се најде некоја овца али на форумо тешко поззз
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.962
Поени од реакции
7.747
Најдов тоа што ми треба и со ова ги известувам кандитатите тука дека огласот е затворен и местото е зафатено.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
611
секако дека си нашол..........Ај вака, ми треба нешто што не знам како да го наречам :) да ми трепка на веб страната, а она што ќе го пишува на него, текстот, да го вметнам јас во ХТМЛ кодот и кога ке кликнеш на него да оди кон нов таб.....знам дека објаснив многу селјачки ама тоа е :)...ако некој ме сфати нека стави линк кон некој код...фала другови и не се смејте многу нов сум во овие работи..позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom