Барам(Ѕиден Кревет)

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од smihajlo, 10 октомври 2017.

 1. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.194
  Кој продава/изработува по нарачка ѕидни кревети?

  [​IMG]

  Нешто слично на ова десно
   
  На Fantantonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  Ова второво не ми личи на ѕиден кревет, туку на кревет кој кога ќе го склопиш е во вертикала, како фотеља со даскички за сувенири. Како и да е, интересна работа, само што не верувам дека некој кај нас е стручен за вакво нешто... :)
   
 3. PsychoalieN

  PsychoalieN Омлет мастеР

  Член од:
  12 јули 2009
  Мислења:
  1.635
  Допаѓања:
  1.365
  https://www.facebook.com/veobeds
   
  На ekstrakt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.194
  Точно, али принципот е тој т.е да има механизам за спуштање и да не зафаќа место.
   
 5. Ghenea

  Ghenea

  Член од:
  31 август 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  21
  http://www.akron.mk/krevet-sofa-simba/
   
  На Fantantonio му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fantantonio

  Fantantonio

  Член од:
  5 април 2011
  Мислења:
  1.893
  Допаѓања:
  910
  дај баш распрашај се за цените на акрон софа симба ме интересира колку би била топ изгледа
   
 7. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.161
  Допаѓања:
  2.269
  ваков кревет сакаше да прави другарче и гледаше сам да направи механизам за кревање....
  сите овие механизми имаат една маана - после подолго време механизмот драстично ослабнува и ке ти штрчи од зидот горниот дел секако, инаку се одлично решение за соби со мала квадратура
   
 8. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.121
  Допаѓања:
  2.927
  Вратот многу боли од овие озбилно ова :D
   
 9. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.194
  „Мултифункционалниот кревет софа СИМБА чини 73.200 денари со ДДВ. Цената е за изработка, достава во Скопје и монтажа на креветот.“

  Топ изгледа али за мој буџет солена е цената.

  Механизмот е 200-300 евра, би рекол 500-600 евра за цел кревет е реална цена освен ако некоја скриена варијабла не ја гледам па цената да скокне до 1200 евра.
   

Сподели преку: