Барам(Ѕиден Кревет)

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Кој продава/изработува по нарачка ѕидни кревети?



Нешто слично на ова десно
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ова второво не ми личи на ѕиден кревет, туку на кревет кој кога ќе го склопиш е во вертикала, како фотеља со даскички за сувенири. Како и да е, интересна работа, само што не верувам дека некој кај нас е стручен за вакво нешто... :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Ова второво не ми личи на ѕиден кревет, туку на кревет кој кога ќе го склопиш е во вертикала, како фотеља со даскички за сувенири. Како и да е, интересна работа, само што не верувам дека некој кај нас е стручен за вакво нешто... :)
Точно, али принципот е тој т.е да има механизам за спуштање и да не зафаќа место.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
дај баш распрашај се за цените на акрон софа симба ме интересира колку би била топ изгледа
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ваков кревет сакаше да прави другарче и гледаше сам да направи механизам за кревање....
сите овие механизми имаат една маана - после подолго време механизмот драстично ослабнува и ке ти штрчи од зидот горниот дел секако, инаку се одлично решение за соби со мала квадратура
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
дај баш распрашај се за цените на акрон софа симба ме интересира колку би била топ изгледа
„Мултифункционалниот кревет софа СИМБА чини 73.200 денари со ДДВ. Цената е за изработка, достава во Скопје и монтажа на креветот.“

Топ изгледа али за мој буџет солена е цената.

Механизмот е 200-300 евра, би рекол 500-600 евра за цел кревет е реална цена освен ако некоја скриена варијабла не ја гледам па цената да скокне до 1200 евра.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Барам веќе некое време но не успеав да најдам ваков ѕиден кревет-плакар никаде освен во Акрон...
Некој да не знае за друго место, човек што изработува такви кревети?
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Дали знаете дали се продаваат кај нас механизми за ѕиден кревет/спална, што се собира и пушта?

Дали може некој столар да изработи по мерка?
Само во Акрон мебел имаат еден модел и не изработуваат по димензии или други критериуми.
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
88
Поени од реакции
146
@DEVIN Овие изгледаат добро (барем на слика, не сум користел). Имаат повеќе модели.

 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
@DEVIN Овие изгледаат добро (барем на слика, не сум користел). Имаат повеќе модели.

Овие се со горе доле нормална цена. Можеби од Акрон имаат подобар квалитет ама цената е скоро двојно поголема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom