Балкански X Factor

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Песни од менторите ќе пеат, а за финалето гостинка е Кели Роланд.
И јас мислам дека Тамара утре излегува и борбата ќе биде меѓу Илма и машките во финале.
Лукијан ке ја пее Дал она зна. :icon_lol::vozbud:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Лукијан или Маид одат утре.
Мислам дека пилотот ќе биде единствен со 2 финалистки, и дека меѓу нив две и Даниел ќе се бира победникот. Сепак само они тројца собраа над милион прегледи на јутуб. :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Кајмакот ептен ќе се преебе ако не пее една од Лане Моје и Љубави,ептен му се зицери тие песни.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кајмакот ептен ќе се преебе ако не пее една од Лане Моје и Љубави,ептен му се зицери тие песни.
Јас чув денес муабет дека најверојатно Љубави ќе ја пее. :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
што песни ќе се пејат утре?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Српски.

Даниел ќе ја пее Љубави, Маид - Леџа о леџа.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Да се вклучам и јас во муабетот....
Она 6тото сетило уште од почетокот ми вели дека Лукијан ќе победи. Емина како Емина сигурно нема да оди во финале без некој нејзин, а Лукијан е единствен кој и остана, така да утре тој нема да го напушти шоуто.Даниел ќе го туркаат до финале и во последните 3 ќе го шутнат,Илма сигурно ќе остане и Докторите на Кристина така да дома утре би требало да си оди Маид или Тамара. Не ако се прашувам јас, туку ,,публиката'' односно продукцијата :D
 
Член од
17 септември 2013
Мислења
26
Поени од реакции
6
Мислам дека во финалето секој ментор ке има барем по еден кандидат ,така да вечерва испаѓа еден од кај Желјко (Маид) или од кај Кики (Тамара или Илма )
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Нека испадне Илма, не можам да ја поднесам. Навивам за Тамара да победи. Даниел некако почна на нерви да ми оди. Да не го форсираа толку и фалеа можеби немаше да ми биде одбивен сега.
И да не испадне дека сум од типот: Ах бре Македонче тугото го сакаш своето го хејташ...Ама толку многу форсирање за некој што се прави ептен добар (јас велам многу арно не е на арно) навистина боде во очи.
Да не испадне дека сум голем хејтер му посакувам срека.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
на тамара и оди повеќе англискиот одколку српски, вечер она ќе отпадне.
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Вака, не верувам дека ќе победи некој а да тој не е омилен на продуцентот.. Едно потсетување, кој очекуваше да победи Раденов ако не се лажам кога цела МКД полудуваше и знам како масовно праќаја по Виктор Емилија Јана и оној Кико. А истиот тој Раденов падна во 2рата фаза во џадџес хаусес.Така да за мене најреално според продуцентот би победиле или Лукијан или Тамара. Илма сеуште е млада и нејзината кариера почнува да цвета, плус сега ќе и се менува гласот, што ако тогаш и биде поразличен и да се каеме? Кај Даниел единствено не ми се допаѓа начинот на зборување многу тивко некако што знам :S Во последно време престанав да гледам, ама гледам по српскиве медиуми го ставаат Даниел за победник како миленик на публиката... Ќе видимо. Единствено у вакви и у реалити шоуа не може да се предвиди победникот. Доктори инаку за мене немаат шанси за победа, можда 2-3 место, ако идеме реално, тие после ќе се раздружат секој живи на различна локација, невозможно да останат истите... Така да пак ќе кажам најпаметно Даниел Тамара или Лукијан.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Вака, не верувам дека ќе победи некој а да тој не е омилен на продуцентот.. Едно потсетување, кој очекуваше да победи Раденов ако не се лажам кога цела МКД полудуваше и знам како масовно праќаја по Виктор Емилија Јана и оној Кико. А истиот тој Раденов падна во 2рата фаза во џадџес хаусес.Така да за мене најреално според продуцентот би победиле или Лукијан или Тамара. Илма сеуште е млада и нејзината кариера почнува да цвета, плус сега ќе и се менува гласот, што ако тогаш и биде поразличен и да се каеме? Кај Даниел единствено не ми се допаѓа начинот на зборување многу тивко некако што знам :S Во последно време престанав да гледам, ама гледам по српскиве медиуми го ставаат Даниел за победник како миленик на публиката... Ќе видимо. Единствено у вакви и у реалити шоуа не може да се предвиди победникот. Доктори инаку за мене немаат шанси за победа, можда 2-3 место, ако идеме реално, тие после ќе се раздружат секој живи на различна локација, невозможно да останат истите... Така да пак ќе кажам најпаметно Даниел Тамара или Лукијан.
Зошто би биле Лукијан и Тамара пред Даниел, ако гледаш така, според вкусот на продуцентите?[DOUBLEPOST=1393941186][/DOUBLEPOST]
на тамара и оди повеќе англискиот одколку српски, вечер она ќе отпадне.
Нема врска како ќе ке испее вечер, бар ја така мислам.
Во оваа фаза сите си имаат свои фанови што гласаат, а на нив не им прави разлика дали нивниот испеал добро или лошо, во секој случај ќе си гласаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom