Балкански тв серии

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.206
Поени од реакции
7.739


go gledav sea najnoviot del mi tekna i ja vidov temava. Kako be ova ne ste go postirale?
Ја обожавам серијава. Ги гледав сите 3 сезони
Монтевидео Бог те видио
На путу за Монтевидео
Монтевидео Видимо се

Милош Биковиќ е феноменален во серијата и во филмот, одлично глуми .

Сакав да го гледам и во серијата и филм


ама некако не сум многу љубител на таков тил приказни.

Исто Милош глуми и во серијата и филм
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Потприкритие - бугарската, една од најдобрите.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Ииии, Риска, звер жена. :D Аранџелеее. Црнииии Аранџелее. :ROFLMAO:
Сињоре, скузи. Ио соно ун Конте, Италијано. Ио соно Марио Марко Дел Тинторето кавалиеро де Санта Бенедето, дел Алта Адиѓе. Е сеа тука кое е мала, кое е голема буква, Господ знае. :D Еве го Неца сега.
Од Остоиќ, секогаш ми прпало. Се' некои мрднати улоги има. :oops:
Тополска 18, соба потстанара, њена врата само, сјечања отвараа. Тополска 18, на вратима пишеее, на старој мене НЕЕЕЕМА више, мене неееема вишеее. :D
Сад видим дупло. :pos:
Кога сме веќе кај имињата, мене впечаток ми остави Јатаганац од Бољи живот. :ROFLMAO:
И таму имаше јака песна, од Дадо Топиќ. :D
Инаку, на КласикТв, постојано даваат југословенски филмови или серии. Баш пред некое време, Стижу долари ја даваа. Татко ми само за тој тв канал знае. Само што повеќе даваат воени филмови. Цело време си мислев дека филмот се вика Хитлер брани Сарајево, а тоа Валтер да ти бил. :pos:
Оваа сцена е најбоља! Значи како џускаат Пеша и Неша, то нешто невероватно. До крај се гледа. Пукнав. :D
Од Породично Благо ги памтам двајцата браќа, многу ми беа интересни. :D Гаврило Гавриловиќ, Тика Шпиц, Брандо, Говедаревиќ. Еден куп се. Камионџије на касети ги имам. Ако почнам да пишувам за секоја серија што сум ја гледала... распустов ќе ми заврши, директно на тромесечие идам. :ROFLMAO:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.057
Поени од реакции
7.835
Слободан Бода Тајсон доживотно :ROFLMAO:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
не сум ги фатил сиве овие, ама Сречни Људи... какво серииште ауу :cuc: посебно шпицава од ум не ми излегвеше, ден денес да ја слушнам се ежам
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Која улога ја има само Никола Симиќ во филмов :cuc:
комшија Годзила :LOL:

а Попара :notworthy: кој легендарен лик
г-ице г-ѓо
тражите Бебо...само ви тражите
ммМMMM (коа се нервира)
где си Палигориќу, сунце ти јебем!!
Од Остоиќ, секогаш ми прпало. Се' некои мрднати улоги има. :oops:
а Душан Почек ... се некои хипохондрици :D
у Стижу Долари само у една сцена се појави коа чекаше на ред у болница :giggle:
Гаааарац јел су то анџелииии
пишуваше еднаш у ЦКМ дека ''сеуште одекнуваат неговите легендарни кукања'':ROFLMAO:
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Дали сме ги гледале? Од наведениве не сум гледал само неколку... Инаку, пред некој ден на работа немаше "нормален" муабет, туку реплики од скоро сите серии од Ју просторите. Трагедијата е што голем дел од овие серии се од 70ти-80ти, а се што се случува во нив, се случува денес во МК. Ти текнува? Нешто како однапред видена сегашност.

@4NHK0 Ќирко, скувај ми једно кафуЌино :P
Wat?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Od balkanskive serii najveke mi se svigja Otvorena vrata steta sto mnogu malku epizodi ima lani pak gi sobraa glumcite i pak snimija nekoja epizoda ali ne e toa toa drugi isto dobri balkanski serii mi se Lud zbunjen normalan, Nasa mala klinika i Crni Gruja.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.104
Од овие комедииве ги имам гледано ЛЗН и Битанге и Принцезе ептен добри серии се, да се тркала човек од смеење. Скоро и да немаше онака епизода или тапа, сите беа урнебеси, комедија за себе. А од овие сапуници Балкански што се викат секако Забранета Љубов беше хитот, ама мислам поимот претеризам ко они да го измислија, од приказната како што почна тотално сите кривини ги фати и веќе мислам како одеше незнае што поглупо друго да измислат. Имам гледано уште многу други Хрватски Сапуници што беа што ги даваа на Канал 5 најпрво, па на А1, ама не ми текнуваат како се викат. И Не Дај се Нина беше добра, сега пред 1 година кога ја гледав ништо не ми беше посебно, ама тогаш и тоа како интересна ми беше. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.206
Поени од реакции
7.739
Враќа во детство али верзијава 8bit е прејака
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Бољи Живот првиот пат кога ја давале имала поише епизоди :confused::eek:, од вториот пат па навака иде у скратена верзија, еве дел од тие епизоди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom