Бакнување/секс во манастир

Г

Господ

Гостин
Нормално е еден Муслиман да има сенс за вакви работи, за разлика од атеистот, кој ако навистина е атеист, тогаш манастирот за него е обична градба иста како и секоја друга.
Се работи за разумно размислување,а не за религиозни убедувања,јас не би имал секс нит во манастир нит во џамија нит во синагога или некоја слична установа,невкусно,ризично и се на се глупаво.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Колку сте влегле во филм ,фама направивте од ова.
Еве ти од мене еден пријателски добронамерен совет.Заеби ги ти сите овие стручњаци по теологија и морал на форумов и терај си по свое.
Од мене ,ке ти кажам.Пред да одиш ,барем не тргнувај со мисла во паметот :сеа таму ке и превртам материца.
Кога ке се најдеш во соба ,во кревет ,гледај максимално да избегнуваш да мислиш на дунда,труди се ,ама искрено до последниот атом на сила.
Ако стварно не можеш до толку ,качи се мајсторе ич камбана да не ти чуе.
Господ ке ти прости ако е грев ,пошто никој од овие на форумов не правел моабет со него и го прашал за ова, не е ни сигурно дека е грев:toe:.
Во случај да е грев ке си одиш после тоа во црква и ке си побараш прошка.
Па не си ни убил човек ,ни опљачкал банка ,или недај боже да си се зачленил во СДСМ:toe:
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Секс во манастир е веќе простотија.........
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Да ти кажам друже јас и дечко ми сме чудо невидено сеуште во ниедна вера :) јас атеист, тој верник. јас жена, тој маж. тој за велигден нејќе секс, а мене ми се сака. јас го заведувам, тој попушта :)
Шала на страна, немој во манастир, не за друго, туку можеби ќе си направиш проблем. Има таму луѓе кои никад немале и нема да имаат секс па не ти ја сфаќаат потребата :) А и некако не е баш културно како пред баба ти секс да имаш ... е сега ако се пружи прилика никој да не ве фати... зошто па да не??
Мислев дека сум чудна што се пипкав со дечко ми во црковен двор. Имало и почудни од мене :)

--- надополнето ---

ГОСПОД и за помали работи од ова го напушташе храмот и домот а за ова големо зло ке падни над нас
милозлив е и добар ама да не претераме ова не чини послушај ме мене овие со не мислат со мозокот ке ти речат прај шо сакаш
ама така правеа и нивните татковци нашите татковци ама сега тие мртви се паднаа и умреа во грев

Дали си ти човеку нормален????? Сите умреа зошто правеа гревови а???
А што е со раѓање - зрелост - стареење - смрт?? Природен циклус никако а????
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
775
Поени од реакции
33
А зошто се оди во манастир? Тоа е основното прашање. Ако се оди од верски побуди, било какви, да се бара помош или нешто да се заблагодари, тоа и треба да се направи. Но ако се оди од адет, да се направи нешто само така оти било адет, така правеле некој итн... тогаш подобро е и да не се оди, додека не бидеш на чисто што сакаш. А тоа дали да имаш секс или нешто во манастирските конаци, зависи од твојот однос кон почитување на светото. Ако манастирот за тебе не е свето место, туку јавна куќа, прави што сакаш.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Секс во манастир...хмм...навистина религиозно искуство!

Go for it!

Кога можела таа...зошто не и девојка ти...




Мое искрено мислење...

Дебилна тема и мислам дека заслужува клуч! :tapp:
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87


Секс во манастир - WTF. Стварно е дебилна темава...​
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.635
А зошто се оди во манастир? Тоа е основното прашање. Ако се оди од верски побуди, било какви, да се бара помош или нешто да се заблагодари, тоа и треба да се направи. Но ако се оди од адет, да се направи нешто само така оти било адет, така правеле некој итн... тогаш подобро е и да не се оди, додека не бидеш на чисто што сакаш. А тоа дали да имаш секс или нешто во манастирските конаци, зависи од твојот однос кон почитување на светото. Ако манастирот за тебе не е свето место, туку јавна куќа, прави што сакаш.
A демек ги делиме работите на свети и не свети? Кој е одговорен за постоењето на живот кој се продолжува со помош на секс? Да не беше сексот немаше да има ни лоботомизирани верници така да треба да се клањате на сексуалниот чин и да го воздигните како најголема светиња богохулници!!!
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
775
Поени од реакции
33
A демек ги делиме работите на свети и не свети? Кој е одговорен за постоењето на живот кој се продолжува со помош на секс? Да не беше сексот немаше да има ни лоботомизирани верници така да треба да се клањате на сексуалниот чин и да го воздигните како најголема светиња богохулници!!!
На толку многу мислења, би требало да имаш макар минимални познавања од теологија. Ако немаш вера во Исус Христос, твоја работа, но од општа култура треба да имаш некои познавања за христијанската теологија. Свето е тоа во кое е Бог. Христијанинот верува дека Бог е во Светата Евхаристија, верува дека Бог е во Светата Причест, верува дека Бог е присутен во свештениците. Ако одиш во манастир да се поклониш на Светото, а при тоа поклонување ја исполнуваш својата волја, тоа не е поклонување со вера, тоа е лицемерие, да те видат другите, демек одиш во манастир, а таму прави си што сакаш секс... Така е кога не се почитува Светото.

А за секс, како чин во бракот, отвори тема, па таму нека се дискутира, општо каков секс сакаш, каде го практикуваш, колку пати, размножување итн.
Овде човекот, можеби провокативно прашува, дали може секс во манастир.
Најсигурен одговор ќе му биде да го праша Бога Исус Христос и од Него да добие одговор дали може да има секс во манастир.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Престојот во манастир од страна на верните, мора да биде ем најавен, ем целисходен. Престојот во манастир, на пример, за едно или повеќе ноќевања, значи и поделеност на машкиот од женскиот дел од посетителите, вклучувајќи ги и сопружниците. Сексот во манастир е недозволен, оти на кого му е до „сексање„, тоа може да го строи на посоодветно место, а не во манастир, каде обично се чуваат светињите од Црквата.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
абе ич да не ти е гајле, ти нема на икона да ја натртиш, соба како соба, дали е во манастир или во бордел исти курац.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Глупости ова,тие што го правам ова се тотални идиоти и болесници..Има места кај што се има секс зошто мора и во манастири да се праи тоа?:tapp:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.635
Добро е секс во манастир за да се одеби мртвата атмосвера и богохулието што ги создаваат религиите...пу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom