Багаж за патување во странство на работа или на одмор.

Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Пошто го прочешлав цел форум и ненајдов ваква тема.
Ја отворам темата какви работи треба да се носат кога одиш на патување, без што несмееш да си,што се треба да има во куфер.

Јас треба да одам во странство на работа се мислам што треба да купам ви благодарам однапред :)Sent from my 5010X using Tapatalk
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
718
Поени од реакции
896
Пошто го прочешлав цел форум и ненајдов ваква тема.
Ја отворам темата какви работи треба да се носат кога одиш на патување, без што несмееш да си,што се треба да има во куфер.

Јас треба да одам во странство на работа се мислам што треба да купам ви благодарам однапред :)Sent from my 5010X using Tapatalk
Желба за работа !
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.048
Малку подетално, пиши на која работа одиш и во која земја па да ти кажеме што ти треба.
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Малку подетално, пиши на која работа одиш и во која земја па да ти кажеме што ти треба.
Мн ми се свиѓа надимако супер ти е.

А за ова ете ти шo би понела кога би требало да одиш во странство за работа :DSent from my 5010X using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.048
Мн ми се свиѓа надимако супер ти е.

А за ова ете ти шo би понела кога би требало да одиш во странство за работа :DSent from my 5010X using Tapatalk
Сум била сто пати до сега затоа те прашувам што позиција си, дали си на брод или на копно? Странство е широк поим, секое место не е исто... ама ај.
 
На врв Bottom