Бабини деветини, суеверија

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Имам чуено за тоа како лебот не се ставал обратно на масата кога јадеш.
И јас за тоа имам слушнато. Тоа значело нешто како да си му вртел грб на Господ. Бар така имам прочитано, дури можеби на темава некој тоа го имаше пишано.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
sto znaci da se skrsi casha i toa dva dena po red
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас имам чуено дека ако имаш дома црнци на гости, никогаш да не ги оставаш на само со жената.
Незнам зошто, демек нешто не било арно.

Вистина ли е ова што мислите ?
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
156
Поени од реакции
241
Јас имам чуено дека ако имаш дома црнци на гости, никогаш да не ги оставаш на само со жената.
Незнам зошто, демек нешто не било арно.

Вистина ли е ова што мислите ?
За кого како. За жената веројатно е арно. Не?
 
Член од
8 април 2017
Мислења
4
Поени од реакции
6
Ноќе не мочај под стреа. Баба ми никогаш не ми даде објаснување зошто.
Bidejki pod streite igrale nokje samovilite. Moze da ti se sluci nesto loso ako i se pomocash na patot. Toa go imam slusnato od na soprugot moj baba mu, cickoto na maz mi koga bil dete, se imal izmocano pod streata na kukjata, pa mu se desile nekoi neubavi raboti.
 
M

Moon Child

Гостин
Огледало свртено нагоре никако... :D;)
Суеверие или не, ноќе в соба огледало несакам и никогаш во соба кај што се спие не сум имала големо огледало, што стои закачено на зид и неможе да се тргне.
Една пријателка моја од Скопје имаше огледало на вратата од плакарот, кај неа останав на спиење, ја натерав да го покрие со чаршаф.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Многу сум суеверна!:mad:
Тоа е појако од мене:(
А и некои дешавки ме направиа,таква да бидам:)
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Суеверие или не, ноќе в соба огледало несакам и никогаш во соба кај што се спие не сум имала големо огледало, што стои закачено на зид и неможе да се тргне.
Една пријателка моја од Скопје имаше огледало на вратата од плакарот, кај неа останав на спиење, ја натерав да го покрие со чаршаф.
Добро ете нејќеш ноќе да имаш огледало во собата, туку "искрено" кажи ми пред тоа колку хорор филмови имаш изгледано и зошто ги имаш гледано за сега да се плашиш до вц да отидеш ноќеска ? Многу сте ми чудни бе луѓе....[DOUBLEPOST=1495331037][/DOUBLEPOST]
Суеверие или не, ноќе в соба огледало несакам и никогаш во соба кај што се спие не сум имала големо огледало, што стои закачено на зид и неможе да се тргне.
Една пријателка моја од Скопје имаше огледало на вратата од плакарот, кај неа останав на спиење, ја натерав да го покрие со чаршаф.
Добро ете нејќеш ноќе да имаш огледало во собата, туку "искрено" кажи ми пред тоа колку хорор филмови имаш изгледано и зошто ги имаш гледано за сега да се плашиш до вц да отидеш ноќеска ? Многу сте ми чудни бе луѓе, ги правите некои работи намерно незнаејќи за последици после тоа. Ваше си е ако...
 
M

Moon Child

Гостин
Добро ете нејќеш ноќе да имаш огледало во собата, туку "искрено" кажи ми пред тоа колку хорор филмови имаш изгледано и зошто ги имаш гледано за сега да се плашиш до вц да отидеш ноќеска ? Многу сте ми чудни бе луѓе....
Не гледам хорори одамна, едно 7-8 години :D последен што го изгледав беше the sutter
и оттогаш веќе јок.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Не гледам хорори одамна, едно 7-8 години :D последен што го изгледав беше the sutter
и оттогаш веќе јок.
За тебе ти препорачувам само луд збуњен нормалан, и 100% ќе се вратиш во првобитна состојба, не огледало мечка во соба да имаш нема да се плашиш..
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Од 23.45 до 00.15 во то време не се излегувало од дома бидејќи вапер можело да ти влезе во куќата!!!

Да ама каков вапер?

А тој Вапер е некој со чорап на глата со црвена застава 7,62mm или со магнум и ти вика „Дај парите или ќе те убијам“...

Од вакви работи треба да се плаши чоек во денешно време...
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Ако имам добиено не сум требала да одам кај ново родено бебе глупости
Чантата да не се става на под ќе немаш пари
Ако помине црна мачка ќе ти донесе несреќа
 
Член од
17 ноември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
3
-Пoд мaсa сaмoвили јaделе.
-Нечини нaвечер дa се чешлaш, нa oгледaлo дa се гледaш.
-Акo скoрo имaлo пoчинaт некoј нечинелo дa се пoминувa пoкрaј негoвaтa куќa, демек ке ти се нaсaмaрел и дoмa ке ти дoшoл.
Имaше уште сaмo немoжaм дa се сетaм. :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom