Баба Роса

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Простотилок и сељачење на дечкото зад камерата. Хумор нашол да прави со стара жена од село. Ништо не е повреден од оние говедана што исипаа пиво брз бабата од Штип/Кочани.
 
Ф

Флеш

Гостин
Простотилок и сељачење на дечкото зад камерата. Хумор нашол да прави со стара жена од село. Ништо не е повреден од оние говедана што исипаа пиво брз бабата од Штип/Кочани.
Не беа таму колку што знам,беше во Скопје мислам,нели синот беше на Амазон ли телевизијата, како и да е во право си,можеби малку преку граница преминува,но негова баба е, така што и неговите сигурно знаат,дечкото мислам дека живее во странство,нејзиниот внук ....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Простотилок и сељачење на дечкото зад камерата. Хумор нашол да прави со стара жена од село. Ништо не е повреден од оние говедана што исипаа пиво брз бабата од Штип/Кочани.
Истово сакав да го пишам...
Што е тоа што ова го прави смешно/креативно/забавно/оригинално, а тоа поливањето со пиво е срамота/некултурно/бедно....
Само изглеа за нешто да стане некултурно треба Јанко да го каже како такво, зошто македонците станаа толку прост и глуп народ што некој друг треба да им изгради став и мислење за некое прашање...
За брза слава и родена мајка ќе продадат...
Шо ќе ти е морал денес, морал е за глупи...
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Мора да има поделени мислења нормално е. Oд една страна глупаво е тоа што го прави типот , од друга страна интересна е бабата која во 80% од видеата ја отсликува реалноста во Македонија.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.109
Поени од реакции
37.091
На бабето не и смета што ја снимаат , дури и годи. Станува збор за сиромашна старица , живее во скромно кукиче близу Радовиш , вдовица е скоро 40 години и баш и е мило што луѓе ја посетувале секој ден да ја видат и да си позборуваат со неа , дури во самите очи и се гледа колку е среќна што е со луѓе. И шо е уште поубаво и праќаат разна помош во вид на храна , пари и работи што може и те како да и се најдат.

Така да затнете се вие возвишените што не сте направиле грешки во животот , има еден куп гомнарии низ Македонија што треба да се критикуваат а никаде ве нема од пусти страв.

Закон е баба Роса.

http://www.telegraf.mk/aktuelno/57401-telegraf-kaj-baba-rosa-na-81-godina-saka-da-i-stiskaat-lajk-na-fejsbuk?fb_action_ids=249350071889178&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={"249350071889178":453961648048068}&action_type_map={"249350071889178":"og.likes"}&action_ref_map=[]
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.175
Поени од реакции
84.889
Е па ете. Не знам зошто сите избрзаа со тоа како некој со сила ја тера бабава. А дали е смешно или не тоа е друга работа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.249
Поени од реакции
7.755
Еднаш загледав некој видеа со бабава и ништо буквално не ми беше смешно .Баба како секоја баба од селава низ Македонија ,ништо посебно.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Јас како што гледам, сите шо се замислуват паметњаковичи на форумот проќењаа за Баба Роса.
Да беше бабата Американка и ова да се снимаше у Америка, ќе беше патос, смех до суза, ама не бе, нели дека е нашо и ај ќе проќењаме, башка и лајкчиња ќе збереме од останатите паметњаковичи.

бдв,

:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom