БЦ до Владата на РМ: ’Деца не си играјте. Ситуацијата е сериозна.’

Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Така треба претседателе.... ти си најдобар досега.. Јас гласам за тебе за претседател... Овие деца никогаш од мене нема да видат глас!
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
2. БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ, добил 385 347 (триста осумдест и пет илјади и триста четириесет и седум) гласови
:toe: Se drugo e mlatenje prazna slama.
Интелигенцијо, не е спорен легитимитетот на лицето БЦ П на РМ. Впрочем нему легитимитет му даде Кољо Гвуевски. Би сакал сега да можам да му се ситам на Гвуевски и би сакал да можам да речам “така му треба“ кога не го бојкотираа вториот круг. А можеше да го закопа, ама... Ама пациентот БЦ ни плука сите нас во лице. Впрочем со вакви писанија тој не ја вреѓа Владата, тој ја вреѓа функцијата Претседател пред се и целиот народ. Само мене не ми е јасно ако веќе тој бедниот паднал во делириум, па каде се сите оние силни советници, шефови на кабинети и слично да му речат: “чекај бе будало пијандурска каде со овој простотилак?“
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Владата на РМ до БЦ: "Пијандуро наркоманска. Не ни се мешај во работата."
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Абе БЦ е закон еј...кај му текнуваат вакви работи :pos:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Арно му рекол. Ко се деца и не можат уште да созреат, шо се фаќат да водат држава?
 

moira

...The Goddess...
Член од
29 октомври 2007
Мислења
113
Поени од реакции
2
Eh, kakvi ste sitnicarite, covekot za prv pat vo zivotot mozebi ni ja kazuva vistinata, a vie odma se vregate, pa deca sme neli, site nie, toj e "tatkoto na nacijata":vozbud: :je:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
А оне од ЕСМ со голема брзина ја поставија бандерата и тоа ти е:pos2:
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
bc do vladata abe deca ne si igrajte situacijava e seriozna

А оне од ЕСМ со голема брзина ја поставија бандерата и тоа ти е:pos2:
...devinitovno B.C e seriozen sigurno cim go kazal ova nebil pod dejstvo na viski,ama aj sto ja namestile banderata tolku brzo ovie od esm ama da ne go zaboravile alatot ,ha,ha,ha,ha pu,pu belja rabota:toe: :toe: :pos2:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Но, ситуацијата во Македонија воопшто не е за смеење, туку за плачење. Но, дека некои од вас се деца на олигарси, тоа е јасно. И затоа си се смеете, будејќи тато ви овозможил се', а некои умираат од глад. Продолжи ти да се смееш, но еден ден ќе плачеш зашто некој од раце ќе ти го грабне тоа што тато ти го овозможил. :helou:
ОЗБИЛНО???? :shok: И да ти ибам... Татооооооооо...
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
боже прости му на БЦ незнае што прави:pop:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
offtopik

Олигарсите како тебе и тоа не го знаат. За жал, земјоделците не ги земаат парите, туку прекупците. Земјоделецот пак ќе си остане со празни раце.
A bre moronu,mojata familija raboti zemjodeliei PRVPAT se ofajdivme ovaa godina.Taka da zemi letva i akni se po glava oti vrska nemas sto zboris!!!!!!!!!!!
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
By the way....za b.c.....Neka go nema uste mnogu vreme.Ne mu ide ni so verusot veke,ne moze narodot non-stop da nasednuva na vakvi raboti,imunitet e u pitanje.I sega gleam se rastrcale negovite po imeto.....A KOJ GO DADE IMETO,KOJ GO DADE ZNAMETO,i vaka i onaka ke jadevme embargo.Ama treba da znaes,treba da mozes....drzalnik
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
За тоа е крива владата! Груевски е крив! Море крив е и што поскапе и во Србија и во Хрватска и во Бугарија и во многу други земји!

А секако дека нема воопшто никаква улога промената на климата...малиот род...Никако!
Не бе,кој вели дека е крива владата,крив сум јас,што не дозволив навреме бесцарински увоз на поефтина пченица или брашно во доволни количини кога мелничарите и сточарите "кукаа",или што не одвоив средства јас да купам па да им го продадам на пекарите по поефтина цена одколку сега што мораат да купуваат.
И секако тоа нема врска што јас и моите соработници гледавме цело време исклучиво да ни расте рејтингот,без да му обрнеме внимание на потребите од сточарите и невработените кој денес мора да јадат поскап леб и да го таманат сточниот фонд затоа што им е скапа храната.Така си сакал господ од кого ние си чекаме здравје и си "свиркаме".
Штурците пееле една песна која гласела нешто отприлика вака:
-свири,свири,ќемане-дома леб си немаме.
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
230
Поени од реакции
0
Штурците пееле една песна која гласела нешто отприлика вака:
-свири,свири,ќемане-дома леб си немаме.
Нешто кое не би го поверувал беше дека има некоја будала која ќе се шегува на сметка на земјоделците и ќе прашува дали влечеле рала. Некои не почувствувале што значи да не можеш да го поминеш месецот и да обезбедиш дури и храна, затоа си кажуваат празни муабети.

Колку и да не чини Бранко, во оваа ситуација е во право, навистина работата е сериозна и не е детска игра, почнувајќи од стабилноста на земјата, па се до економската ситуација и најновите случувања со притисокот за промена на името.

Но, битно Владата си ги зголеми платите за 30 и кусур насто, а земјоделците нека влечат рала за ние да можеме да си правиме невкусни вицеви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom