БРОЈОТ 112 И ВО МАКЕДОНИЈА

Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Брoјoт 112 дoстaпен и вo Мaкедoнијa нaместo дoсегaшните 192-Пoлицијa 193-Пoжaрнa 194-Брзa Пoмoш 195-Центaр Зa Упрaвувaње Сo Крзи
Сo вртење нa сaмo еден брoј 112 се дoстaпни и Пoлицијa , Пoжaрнa , Брзa Пoмoш , и Центaр Зa Управување Сo Кризи


*** Бaрaв темa зa Брoјoт 112 нo не нaјдoв дoкoлку пoстoи темa зa брoјoт 112 oвa мислење некa биде преместенo вo дoсегaшнaтa темa ***
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
...што закони и препораки носи ЕУ за нејзините членки, ние однапред го спроведуваме, иако не сме членка на ЕУ, се удвараме на било кој начин и прифаќаме све што не е наменето за нас туку за ЕУ држави, смешно нели?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Mene ne mi e jasno zosto vo brojot 112 pokraj Policija 192 , Pozarna 193 , Brza Pomos 194 , Centar Za Upravuvanje So Krizi 195 ne e vmetnat i Brojot 15-123 Alo Doktore i toj e broj za zdravstvena pomos i lekarski sovet znaci spored mene pokraj Policija , Pozarna , Brza Pomos , Centar Za Upravuvanje So Krizi treba i Alo Doktore 15-123 da e del od Noviot Broj 112
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
...што закони и препораки носи ЕУ за нејзините членки, ние однапред го спроведуваме, иако не сме членка на ЕУ, се удвараме на било кој начин и прифаќаме све што не е наменето за нас туку за ЕУ држави, смешно нели?
Бијонсич, ова е за да им се олесни на средовечните тетки што уште немаат научено кој број од тие трите за што е. Вака ќе научиш само еден број и нема да си го мачиш мозочето. Што проблем имаш со тоа?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.345
Mene ne mi e jasno zosto vo brojot 112 pokraj Policija 192 , Pozarna 193 , Brza Pomos 194 , Centar Za Upravuvanje So Krizi 195 ne e vmetnat i Brojot 15-123 Alo Doktore i toj e broj za zdravstvena pomos i lekarski sovet znaci spored mene pokraj Policija , Pozarna , Brza Pomos , Centar Za Upravuvanje So Krizi treba i Alo Doktore 15-123 da e del od Noviot Broj 112
Затоа што овој број е за ИТНИ случаи, за не хот-лајн за пензионери да си прават муабет бесплатно за дозата на Енап која треба да ја испијат. Итната медицинска служба е достапна на бројот, неитната - нема никаква потреба да биде дел од 112.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Затоа што овој број е за ИТНИ случаи, за не хот-лајн за пензионери да си прават муабет бесплатно за дозата на Енап која треба да ја испијат. Итната медицинска служба е достапна на бројот, неитната - нема никаква потреба да биде дел од 112.
Автоматски споено мислење:
Vo pravo si NO sepak i Alo doktore e za Sovet i potreba mislam deka nema nisto loso da bide dodaden i Alo Doktore 15-123 na 112

( vprocem so javuvanje na 112 kazuva covek kakva maka ima i vrz osnova na kazanoto agentot od 112 centrala go povrzuva graganinot so Pozarna Policija Brza Pomos Ili Centar Za Upravuvanje So Krizi Samo treba i Alo Doktore da se dodade NO sepak ova e moe mislenje ima nadlezni vo vrska so taa odluka )

Koga sme na Tema Alo Doktore dali brojot Alo Doktore 15-123 e besplaten za tie sto nemaat telefonska pretplata bez neograniceni minuti kon site broevi

Za sporedba 192 193 194 i 195 se besplatni broevi Duri i da nemate Pripejd Kredit Moze da dzvonite na Gore navedenive broevi.

Me interesira dali i Alo Doktore 15-123 e potoplno besplaten broj ( ili e samo besplaten Dokolku imate neograniceni minuti vo telefonskata Pretplata ) za lekarski soveti ???
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
... центарот на медицинското телефонско консултирање „Ало Докторе“ започна со работа на 15 септември 2014 година, во овој центар привремено биле финасирани лекари од различни медицински области, па дури и директори на клиники и болници, кои се консултирани од страна на граѓаните преку телефонска линија, обично за итни случаи,
....,, Ало Докторе,, преставува проект кој на жалост крахира во 2018 година во необезбедување на средства од страна на министерство за здравство со што следеше неисплата на лекарите цели осум месеци, но сепак ентузијазмот ги одржуваше да не прекинат, како што е обичај да проекти на една влада која отиде во опозиција да бидат прекинати од новата влада,

... така да за бројот 112 во позадина стојат званични јавни институции чии услуги граѓанинот мора да ги добие колку што може поитно од чија брзина и организираност зависи успешноста што живот значи, а не некои проекти кои не се званична институција и се краткорочни,
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Знаеш што е 666?

Шифрата преку која банката ти наплатува за услугите.
Да, има таква банка за провизија . Инаку реално според библијата 666 е број на ѕверот што значи број на луѓе односно 666 луѓе што владее на овој свет и прави војни, санкции,политички наметнување, пандемии, лагата да претвори во вистината,се што е црно да биде бело итн итн

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom