БОГДАНЦИ

Член од
26 јануари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
4
Како може на никој да не му текне да напише нешто за најтоплиот македонски град(во секоја смисла) БОГДАНЦИ ! :vozbud:

Ајде навалете !!! :pos2:
 
M

makedon^

Гостин
Пу срамота бе да не пише никуј :) , мер нема никуј уд Бугданци на форум?
Едвај чекум да си одум уф Бугданци после ејн месиц :)

п.с пишајте нешто бре :wink:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Добро градче...сум бил наколку пати да играм ракомет таму со млаз богданци, гостопримство, дружељубивост немам зборои али инфрасртуктура слаба
Иначе ДРАЧЕВО за вас е е ЛАс Вегас али тоа ти е
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
abe od koga bogdanci e grad?
Еј! немој да јадите за богданци че ве изеј волко на младост, та и тебе та и тој над тебе!
На пат од Гевегелија према Дојран.... Има можда година и кусур од кога не сум бил таму, ама памтам јас, имаше една асли саглам пицерија таму, многу ме изненади со квалитет и услуга. Додуша само една улица е градот ама многу е најуба улицата!
Да прашам, таму беше големата летна дискотека со базен или ми се меша со Валандово!?
Се сеќавам крадев киви од еден двор, до тогаш не знаев како растат кивите, овие си ги одгледуваат ко лозниците кај нас, лол! И имав неколку слики со еден убав мачор од таму, ако ги нам че ги ставам да ги видите! и незнам.... то ми текнува во моментов.:smir:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
abe od koga bogdanci e grad?
А да се потрудиш малце да ПОБАРАШ САМ ...ај за друг пат ќе знаеш

Богданци е град во јужниот дел на Република Македонија. Гратчето Богданци се наоѓа во источниот дел на Гевгелиско-валандовската котлина односно областа Бојмија, на патот помеѓу Гевгелија и Дојран, и е седиште на општината Богданци.

Според пописот од 2002 година, Богданци има вкупно 6011 жители, и тоа:
Македонци 5761 (95,84%)
Албанци 2
Турци 48
Роми 1
Власи 4
Срби 176
Останати 19

Опшествени институции
СОУ "Богданци"
ОУ "Петар Мусев "
Црква „Св. Атанасие“


 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Еј! немој да јадите за богданци че ве изеј волко на младост, та и тебе та и тој над тебе!
На пат од Гевегелија према Дојран.... Има можда година и кусур од кога не сум бил таму, ама памтам јас, имаше една асли саглам пицерија таму, многу ме изненади со квалитет и услуга. Додуша само една улица е градот ама многу е најуба улицата!
Да прашам, таму беше големата летна дискотека со базен или ми се меша со Валандово!?
Се сеќавам крадев киви од еден двор, до тогаш не знаев како растат кивите, овие си ги одгледуваат ко лозниците кај нас, лол! И имав неколку слики со еден убав мачор од таму, ако ги нам че ги ставам да ги видите! и незнам.... то ми текнува во моментов.:smir:
Точно Богданци има една главна улица, но таква е конфигурацијата на Градот. Инаку на таа улица има многу, многу (а јас би рекол и премногу за град со толку жители) продавници, слаткарници, сендвичари, пицерии, меани и се од така во тој стил.

Базенот е во Валандово но порано во Богданци имаше летни дискотеки кои беа надвор од градот и беа исто така многу популарни.

Како може на никој да не му текне да напише нешто за најтоплиот македонски град(во секоја смисла) БОГДАНЦИ ! :vozbud:

Ајде навалете !!! :pos2:
Најтопал... со урагански ветрови од по Бог знае колку КМ на час... :D

Добро градче...сум бил наколку пати да играм ракомет таму со млаз богданци, гостопримство, дружељубивост немам зборои али инфрасртуктура слаба
Иначе ДРАЧЕВО за вас е е ЛАс Вегас али тоа ти е
Сега не е баш така ама да инфраструктурата треба малку да се разработи, ама мала општина е.

А да се потрудиш малце да ПОБАРАШ САМ ...ај за друг пат ќе знаеш

Богданци е град во јужниот дел на Република Македонија. Гратчето Богданци се наоѓа во источниот дел на Гевгелиско-валандовската котлина односно областа Бојмија, на патот помеѓу Гевгелија и Дојран, и е седиште на општината Богданци.

Според пописот од 2002 година, Богданци има вкупно 6011 жители, и тоа:
Македонци 5761 (95,84%)
Албанци 2
Турци 48
Роми 1
Власи 4
Срби 176
Останати 19

Опшествени институции
СОУ "Богданци"
ОУ "Петар Мусев "
Црква „Св. Атанасие“


Мале таа црковната камбанарија како ме нервира од кога и ставија антена за мобилни одозгора :( ако погледнете добро можете да забележите над саатот има еден помал додаток. :S
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
А да се потрудиш малце да ПОБАРАШ САМ ...ај за друг пат ќе знаеш

Богданци е град во јужниот дел на Република Македонија. Гратчето Богданци се наоѓа во источниот дел на Гевгелиско-валандовската котлина односно областа Бојмија, на патот помеѓу Гевгелија и Дојран, и е седиште на општината Богданци.

Според пописот од 2002 година, Богданци има вкупно 6011 жители, и тоа:
Македонци 5761 (95,84%)
Албанци 2
Турци 48
Роми 1
Власи 4
Срби 176
Останати 19

Опшествени институции
СОУ "Богданци"
ОУ "Петар Мусев "
Црква „Св. Атанасие“


Ајдееее што кажа.
Моментално во Богданци има 8707 жители.Како второ во Богданци нема албанци,срби...Има по некои турчин и ром а повеќето доаѓаат од Струмица за на пазар во недела.
:salut:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
еден интересен факт :) : порано сите богданчајне излеваа ву Гивгилија,сеа сите гевгелчајне излеват уф Бугданци.. са врте кругут :))
сум поминала добар дел од детството тамка,и иам само убави спомени,за мене мислум дека е подобро местенце и уд Гивгилија (баш ради тоа шо иам само убави спомени изглеа)
не сум била нанаки доста време..
мање битно шо е само една главна улица,битен е животут тамка,а мислум дека богданчајне уд секогаш са знајале да живеат,без разлика дали млад или стар,дали са работе за преживувајне или за ноќен живот..
:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
4
Добро градче...сум бил наколку пати да играм ракомет таму со млаз богданци, гостопримство, дружељубивост немам зборои али инфрасртуктура слаба
Иначе ДРАЧЕВО за вас е е ЛАс Вегас али тоа ти е

Си бил - ама не си бил изгледа. Ела сеа да вијш инфраструктура :D:D:D
И сигурно си играл со ''Младост'' Богданци, ''Млаз'' беа женските надежи на Богданци. :D

П.С - Ако е Драчево-Лас Вегас, за Богданци нема толкав град на земјата шо може да го опише! :vozbud:
 
M

makedon^

Гостин
Богданци е многу подновено во последните години и за разлика од порано сега е супер :wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
абе пред извесно време кој добрејчанец да одеше во богданци право трева го прашуваа дали има да му купат.и тие се изгледа како добрејчане :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom