Аliexpress (официјална тема)

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Ако е статусот од 13 јули Depart from transit country or district или Despatched to overseas (Country code: MK)
очекувај деновиве да ти стигне , одприлика 10 дена до 2 недели треба да стигне
Да да тоа го пишува веќе од 13 јули. А исто чекам и преку Литванија пост од 17 јули пратено наваму. Е сеа не знам со што ги носат од Литванија да е авион требаше да стигне вчера денес ама добро.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
1595681606778.png
имав повеќе нарачки преку Singapore Post во истиот период(крајот на Април порачани) сите стигнаа за помалце од 2 месеци освен оваа, веќе 2 месеци нема никаков апдејт.
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Ke moze nekoj da mi kaze dali vo izminatiot period vi stasale pratki prekj litvanija post. Jas cekam mesec ipol. Ama od 17 juli mi e pratena od litvanija navamu taka pisuva e sea me buni shi otvoriv stranata nivna na postata i vika do makedonija ne se prakaat momentalno suspendirano. A pisuva i na 17track deka e pratena sent to destination country pa sea me interesira dali se isprakaat pratki do kaj nas do koga bi cekal ili toa sho pisuva nema vrska moze da e uste tamu da ne e prateba navamu?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ke moze nekoj da mi kaze dali vo izminatiot period vi stasale pratki prekj litvanija post. Jas cekam mesec ipol. Ama od 17 juli mi e pratena od litvanija navamu taka pisuva e sea me buni shi otvoriv stranata nivna na postata i vika do makedonija ne se prakaat momentalno suspendirano. A pisuva i na 17track deka e pratena sent to destination country pa sea me interesira dali se isprakaat pratki do kaj nas do koga bi cekal ili toa sho pisuva nema vrska moze da e uste tamu da ne e prateba navamu?
Една ми стигна, една не. Инаку пратките се од април и ми стигна пред 5 дена. Имав и други пратки после тоа и стигнаа пред овие со ЛТ знакче.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
1596536715546.png
Цел месец стои и уште не ми пратиле картонче да отидам да си ја земам, на крај може и ќе ја вратат. ц ц ц
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Ми стаса пратка порачана на 17 Јуни а на 13 Јули пратена од Сингапур наваму.
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126


Што ке кажете за брзинава


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Прегледај го приврзокот 261494
Цел месец стои и уште не ми пратиле картонче да отидам да си ја земам, на крај може и ќе ја вратат. ц ц ц
ЦЕЛ МЕСЕЦ!!!!!!!!!!!кај мене стои така ТРИ 3 месеци,сеуште чекам пратки от МАЈОТ.....умреа поштарите от вирусот и плус предизборно невработиле нови така да нема кој да ги достави,плус се одмори,нема што да барате барем до середината на септември....
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
ЦЕЛ МЕСЕЦ!!!!!!!!!!!кај мене стои така ТРИ 3 месеци,сеуште чекам пратки от МАЈОТ.....умреа поштарите от вирусот и плус предизборно невработиле нови така да нема кој да ги достави,плус се одмори,нема што да барате барем до середината на септември....
Mene mi stasaa. Na 17 juni poracav dve. Ednata preku Singapore Post stasa na 5 avgust a drugata preku Lithuania Post vcera. I toa vednas od koga se stasani vo sk se preprateni istiot den do gradot kaj sho trebe da stignat. I postar odman utredenta mi gi donese nasabajle.
 
Член од
23 јули 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, очекувам пакет од computeruniverse, ако може некој да објасни дали можам да одам да си го земам од поштата или треба уште да почекам дека никој не крева телефон:

Annotation 2020-08-13 140015.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom