Аliexpress (официјална тема)

Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
па провери го кодот на страната на нашата пошта (ако ти отвори воопшто сајтот)
ќе видиш дали е влезена во мк.
Вика дека не се пронајдени податоци, а сега моментално не го отвара сајтот.. Јас гледав сабајле.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Вика дека не се пронајдени податоци, а сега моментално не го отвара сајтот.. Јас гледав сабајле.
еми ништо тогаш чекај. во последно нарачките од алиекспрес историски станаа. со месеци патуваат.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Праткиве од али експрес ги носат ли до дома? Имам една пратка од 3 евра што пишува повеќе од 1 месец дека е во државава. Треба да ја барам по поштиве или?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Праткиве од али експрес ги носат ли до дома? Имам една пратка од 3 евра што пишува повеќе од 1 месец дека е во државава. Треба да ја барам по поштиве или?
Zavisi od postarot. Odi vo postata i malce poraspravaj se.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Праткиве од али експрес ги носат ли до дома? Имам една пратка од 3 евра што пишува повеќе од 1 месец дека е во државава. Треба да ја барам по поштиве или?
Мене ми украдоа така пратка. А често ми носат до дома, но кога гледаат дека е поголем пакт и си останува кај нив, засекогаш.
Јас се расправав со поштарот, дури и до тужба дојде работата, но се извлече бидејќи чичко му е диерктор на поштата.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Nwm, само што пишав ми стигна пратката.
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
48
Поени од реакции
19
Дали знае некој зошто при секое плаќање на Aliexpress ми се јавува ова: "The products in your shopping cart is/are not available for order". Но кога ќе влезам во "My orders" и кликнам на "Pay now" плаќањето поминува.
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
9
Поени од реакции
8
здраво
нарачав цд плеер за во кола од алиекспрес 140 долари но продавачот на пакетот напишал вредност 20 долари и сега ми бараат фактури за да го царинат радиото дали ке имам проблем со тоа што тој напишал друга цена на пакетот
 
Член од
12 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
26
здраво
нарачав цд плеер за во кола од алиекспрес 140 долари но продавачот на пакетот напишал вредност 20 долари и сега ми бараат фактури за да го царинат радиото дали ке имам проблем со тоа што тој напишал друга цена на пакетот
Не нема да имаш никаков проблем
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Дали некој знае шо значи овој тракинг?

Track.jpg
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дали некој знае шо значи овој тракинг?

Прегледај го приврзокот 226178
Заглавена е во поштата во Литванија. На истиот датум, со сличен тракинг имам и јас заглавено пратка. Мислам дека Кинезите тестираа нови пошти и литванците ептен заглавија. Речи му на продавачот да ти продолжи времето на достава, ако и тогаш е заглавена отвори спор
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Фала Друже, обично досега Македонски пошти не прикажуваа тракинг додека пратката не влезе во Македонија, а сега има каков таков тракинг па помислив дека е влезена во Мк. Уште повеке зато шо и Литванскиот тракинг покажува дека пратката наводно била во "последната милја од патувањето"

Last Mile.jpg
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Фала Друже, обично досега Македонски пошти не прикажуваа тракинг додека пратката не влезе во Македонија, а сега има каков таков тракинг па помислив дека е влезена во Мк. Уште повеке зато шо и Литванскиот тракинг покажува дека пратката наводно била во "последната милја од патувањето"

Прегледај го приврзокот 226208

стигната ти е во мк
и онака тракингот на мк пошти почнува откако ќе влезе пратката во земјава
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568

стигната ти е во мк
и онака тракингот на мк пошти почнува откако ќе влезе пратката во земјава
Ако отидеш на тракингот ти пишува дека е на релација LV350 до LV1000 т.е. оддели во Литванија. И втората реченица не ти е точна на пример штом стигне во Прага (или во случајов Литванија) веќе ја појавува на страната на македонски пошти
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ако отидеш на тракингот ти пишува дека е на релација LV350 до LV1000 т.е. оддели во Литванија. И втората реченица не ти е точна на пример штом стигне во Прага (или во случајов Литванија) веќе ја појавува на страната на македонски пошти
порано не даваше, сега ако се имаат поврзано со друг систем на следење. А и онака повеќето пратки немаат тракинг штом излезат од Кина
и да во право си пратката му е во Литванија, најверојатно таму прво оди па после до Македонија.
Првпат гледам со литванска пошта да се користи, обично батерии праќаат со странски пошти, оти нивната не дозволува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom