Аliexpress (официјална тема)

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
751
Поени од реакции
430
Дечки, очекувам пакет од computeruniverse, ако може некој да објасни дали можам да одам да си го земам од поштата или треба уште да почекам дека никој не крева телефон:

Annotation 2020-08-13 140015.png
Ќе те известат. Кај нас ќе ти стигне со ЕМС брза пошта и 90% ќе ти го донесат до врата
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
93
Поени од реакции
15
Дајте да си помагаме со овие бонуси да си добиеме купонче 20$ ?
Get € 17,25 !
Your bonus is waiting to be activated.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.904
Поени од реакции
13.960
После 140дена уште ми стигат пратки:pos:кај и да е до Декември мислам дека ќе ми стигнат сите :DДобрата работа е што стигат,па ако треба комотно нека си фати и 2021:icon_lol:
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.799
Поени од реакции
6.775
Мене после 5 месеци ми стигна последното. Се откажав, ама чуда се случуваат.
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
68
Поени од реакции
64
Мене после 184 ми стигна,рекорд, ама има и десетина со тракинг број кој почнува на LP или завршува на CN кои што не стигнаа. Незнам дали ги фрлаат, крадат.....пошто тргнати се од Кина и се губат по пат.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
832
Поени од реакции
957
Работи ли пошта денес и дали можам да си ја подигнам праткава лично?

Screenshot_2.jpg
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.629
Поени од реакции
17.204
Мајка ми еднаш порачи обетки бижутерија кои планираше да ги носи на една свадба. Стигнаа 10 месеци после, ги носеше на крштевката на детето на истиот пар. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
68
Поени од реакции
64
Работи ли пошта денес и дали можам да си ја подигнам праткава лично?

Прегледај го приврзокот 269066
Може ако е уште во Пошта, ако ја земал поштарот ѕа да ти ја донесе ке мора да го почекаш, понекогаш и до 5/6 дена зависи кога му е твојата улица на ред.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
733
Поени од реакции
825
Денес ми стигнаа 3 пратки одеднаш. Едната е од март значи повеќе од 6 месеци а па другата сосема спротивно од 9 септември помалце од 30 дена.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.560
Поени од реакции
9.326
гитово е со нарачување од Аи Експрес а и од Ебау... дали поради короната , поштарините отидоа у пичвајз...
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
44
Поени од реакции
25
Zdravo sakam da ve prasham dali do tolku e uzasna situacijata so dostavava ? Prashuvam za preprodazba na produkt aktuelen samo vo zima pa da ne mi stigne u april hahahahah :unsure::unsure:
I ako moze nekoj da mi objasni dali posle 50 evra naracka se plakja danok i dali mozam da go izbegnam toa ako naracam povekje pati od istiot covek za na primer 49 evra pratka mnogu bi bil blagodaren.
 
На врв Bottom