Аliexpress (официјална тема)

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Ооо 91% рејтинг има продуктов :( Никогаш не се порачува нешто со ваков рејтинг. А и селеров има 94% што е малце слабо... 98, 99, 100% се што е помалку не го бива многу :)
Имаат убави модели, цените им се нормални а и ја најдов на попуст, искрено не сметам дека постапив погрешно. Очигледно е поради тоа што на јакната ја нема етикетата со величина, дека се работи за нивна грешка + и димензите не се совпаѓаат. Уствари и на 450 порачки за овој модел нормално ми е да нема најдобар рејтинг јакната.
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Имаат убави модели, цените им се нормални а и ја најдов на попуст, искрено не сметам дека постапив погрешно. Очигледно е поради тоа што на јакната ја нема етикетата со величина, дека се работи за нивна грешка + и димензите не се софпаѓаат. Уствари и на 450 порачки за овој модел нормално ми е да нема најдобар рејтинг јакната.
Не дека си направил грешка него сакав да ти кажам дека од 100% фиктивен рејтинг што треба да имаат производите јакната имала 91 што значи дека е голема веројатноста да има помалку позитивни коментари и дека има некаков проблем а тоа е ете величината не само кај тебе него кај повеќето. Се надевам дека наскоро ќе го решиш проблемот со нив и ке си го добиеш она што си го посакувал :)
 
S

staycalm

Гостин
so koj pamet samo kupuvatw obleka I patik neznam. Aj sto nemozete da gi usoglasite broevite na oblekata, tuku I kupuvate ckart kineska roba si somnitelen kvalitet... :(
Немаат сите многу пари па од Македонија да купат „КВАЛИТЕТНА“ роба..
Купив лани пар патики, точниот број си го стаив точен ми стигна, низ снег и низ дожд ги износив ниту се скинаа, ниту пропуштија така да ова за квалитетот не ти држи вода :)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
828
Поени од реакции
747
ti si eden vo 10 tina sto mu stignalo ona sto naracal..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.770
Поени од реакции
1.529
Vaka pominaa 60 dena ne ja dobiv narackata pobara full refund i prifatija. Narackata zavrsi jas si gi dobiv i parite i denes mi stasa narackata. I sea so gratis mi e ili?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Vaka pominaa 60 dena ne ja dobiv narackata pobara full refund i prifatija. Narackata zavrsi jas si gi dobiv i parite i denes mi stasa narackata. I sea so gratis mi e ili?
Ќути си и уживај си гратис ти е :) Не си ти крив што толку доцнела, плус си има период од 60 дена, не стига рефунд пари и чао, после ако стигне стигне, твоја среќа :)

п.с. ако си ја сака назад нека ти прати пари за поштарина :X3:
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.770
Поени од реакции
1.529
Ќути си и уживај си гратис ти е :) Не си ти крив што толку доцнела, плус си има период од 60 дена, не стига рефунд пари и чао, после ако стигне стигне, твоја среќа :)

п.с. ако си ја сака назад нека ти прати пари за поштарина :X3:
Чекај а ќе знае дека сум ја добил за да си ја бара назад?
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.218
Поени од реакции
7.277
Абе ништо не му можат ако веќе се согласиле на refund.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Абе ништо не му можат ако веќе се согласиле на refund.
Па никој ништо не рече дека некој нешто му може завршена работа е тоа :unsure: досадно па дискутираме :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
so koj pamet samo kupuvatw obleka I patik neznam. Aj sto nemozete da gi usoglasite broevite na oblekata, tuku I kupuvate ckart kineska roba si somnitelen kvalitet... :(
Па сајтот самиот ти кажува дека производите се кинески. Ги имај иБеј или Амазон, ама види колку ќе купиш од таму.
Ако има tracking number може да провери до каде е пратката, инаку не :)
Meh. Јас поракав свирка за велосипед во јули. По тракинг е одамна стасана во МК, а јас ја немам добиено. И неколку пати го продолжувавме рокот. И на крај ми ги вратија парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom