А1 Македонија (VIP)

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ti go imaat iskluceno skoro?

Ja imav takov nekoj mutav problem na vremeto. Ako ne platev na vreme i mi go isklucea posle ili nemav net ili 3g samo. Smeniv karticka i se opravi. Pak ne plativ i pak isto. Ne znam kolku pati smeniv karticka hahahh, ama idev u salon i mi ja menjaa odma.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Poso mi istekuva dogovorot so a1 se javiv vo kontakt centar da ja slusnam "specijalnata ponuda" za prodolzuvanje na dogovor na combo so 2 mobilni linii na nova M, internet i tv i nemase nikakva specijalna ponuda od ona sto go nudat za combo na nivniot sajt
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
666
Поени од реакции
701
Poso mi istekuva dogovorot so a1 se javiv vo kontakt centar da ja slusnam "specijalnata ponuda" za prodolzuvanje na dogovor na combo so 2 mobilni linii na nova M, internet i tv i nemase nikakva specijalna ponuda od ona sto go nudat za combo na nivniot sajt
Ако ти одговара прифаќај и терај.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Некој со iPhone на А1 што направил апдејт на IOS 16 и има 5Г тарифа дали фатил А1 5Г у центар?
 
Ф

Флеш

Гостин
Дали има некаков начин шо ми е нетов од мобилниов,дека е неограничен и побрз,да поставам и дома да го користам истиот преку компјутер ваљда 4г модем или слично ,немам поим ?!
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
Дали има некаков начин шо ми е нетов од мобилниов,дека е неограничен и побрз,да поставам и дома да го користам истиот преку компјутер ваљда 4г модем или слично ,немам поим ?!
Neogranicen mobilen internet e neogranicen NO ima edno NO bidejki samiot mobilen operator go ogranicuva neograniceniot mobilen internet so politika na Fer Koristenje do 150 GB znaci toj e neogranicen no do 150 GB potoa nema internet inaku za da go koristis toj mobilen internet na Komjuter/Laptop ti treba telefon koj ima opcija ( Hotspot mobilniot telefon so taa opcija e kako WI-FI Ruter ) ili vakvo 4G USB
( vo koe se stava sim karticata ) i imas internet
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Neogranicen mobilen internet e neogranicen NO ima edno NO bidejki samiot mobilen operator go ogranicuva neograniceniot mobilen internet so politika na Fer Koristenje do 150 GB znaci toj e neogranicen no do 150 GB potoa nema internet inaku za da go koristis toj mobilen internet na Komjuter/Laptop ti treba telefon koj ima opcija ( Hotspot mobilniot telefon so taa opcija e kako WI-FI Ruter ) ili vakvo 4G USB
( vo koe se stava sim karticata ) i imas internet
Uste podobro tie combo box, bidejki posle 200gb odnosno 500gb ke ti namalat brzina na 2/1mbps,ne te kinat na 0.!
Vaka so mobilniot hotspot telefonot treba da e na polnac nonstop i da bide fix tel.!
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
Uste podobro tie combo box, bidejki posle 200gb odnosno 500gb ke ti namalat brzina na 2/1mbps,ne te kinat na 0.!
Vaka so mobilniot hotspot telefonot treba da e na polnac nonstop i da bide fix tel.!
Sekako deka Combo Box e podobra opcija NO muabetot mi bese dokolku clenot saka mobilniot internet da go koristi za Laptop ili Staticen komjuter togas ima 2 opcii ili Telefonot ( so vklucen Hotspot ) da go koristi kako WI-FI Ruter ili da kupi 4G USB a najdobra opcija e Combo Box za 799 denari 500GB internet ( dali za Combo Box-ot uste vazi neogranucenoto surfanje posle polnok neznam )
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
754
Поени од реакции
418
Sekako deka Combo Box e podobra opcija NO muabetot mi bese dokolku clenot saka mobilniot internet da go koristi za Laptop ili Staticen komjuter togas ima 2 opcii ili Telefonot ( so vklucen Hotspot ) da go koristi kako WI-FI Ruter ili da kupi 4G USB a najdobra opcija e Combo Box za 799 denari 500GB internet ( dali za Combo Box-ot uste vazi neogranucenoto surfanje posle polnok neznam )
Ako vekje ima mobilna linija, ke plakja 599 za Combo Box M... Nikako ne e opcija so usb stik zosto taka nema da ima sim vo telefon.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
Ako vekje ima mobilna linija, ke plakja 599 za Combo Box M... Nikako ne e opcija so usb stik zosto taka nema da ima sim vo telefon.
Ako so postoecka mobilna linija Paketot M Combo Box namesto 799 e 599 denari togas taka e najdobra opcija ( podobra od taa opcija e opticki internet na Telekabel za 600 denari ) no za telefon ( broj ) ke treba druga linija od A1 da zeme bidejki postoeckiot broj ke mu e vo A1 Combo Box-ot
 
Ф

Флеш

Гостин
Ako vekje ima mobilna linija, ke plakja 599 za Combo Box M... Nikako ne e opcija so usb stik zosto taka nema da ima sim vo telefon.
300 денари ми е сметка месечно оти имам привилегии (работев во А1) :kafence:

Дома нетот ми е гомно преку кабел . Овој го користам преку шеринг хотспот ,ама проблем батерија нон стоп глупо е. Ако има опција да направам на компјутер да пренесам некако ....
Автоматски споено мислење:

A1 nova s sim sum ама со штелувања е,сфе неограничен
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Што поволност ви дале за обнова на договор, или онаа специјална понуда на 1234?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.953
Дали има некаков начин шо ми е нетов од мобилниов,дека е неограничен и побрз,да поставам и дома да го користам истиот преку компјутер ваљда 4г модем или слично ,немам поим ?!
Mozis preku usb kabel i taka voedno i ke se polni mobilniot ( sekako ako te sfativ dobro sto sakas)
Screenshot_20220913-194157_Settings.jpg
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
754
Поени од реакции
418
Ako so postoecka mobilna linija Paketot M Combo Box namesto 799 e 599 denari togas taka e najdobra opcija ( podobra od taa opcija e opticki internet na Telekabel za 600 denari ) no za telefon ( broj ) ke treba druga linija od A1 da zeme bidejki postoeckiot broj ke mu e vo A1 Combo Box-ot
Combo Box si ima svoja sim karticka
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
504
Дали освен во ск A1 има сопствена оптика и во други градови пример струга и охрид?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom