А1 Македонија (VIP)

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Пуштија и Volte. Некој тука да тестира да потврди дека работи?
Проверете како оди потрошувачката на батерија, со и без VoLTE, во повик и idle.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
А ќе се јават сигурно? Пред да ми истечи или ко ќе дојди регуларно за продолжување?
Прашање е прво дали ќе ти се јават за продолжување на договор, после истекот на договорот важат условите кои му се пропишани во договорот кој си го потпишал т.е. не си обврзан и можеш понатаму нешто доколку си незадоволен да го прекиниш. Ако сакаш да продолжиш, може да исконтактираш некој од агентите и ќе му кажеш дека го продолжуваш договорот, можеш да добиеш и некои поволности. А1 нудат и оптика до дома, може да прашаш дали имаат конкретно на твојата адреса и да направиш нов договор со моб. линија и оптички интернет(исти се цените и на кабловскиот, широкопојасниот интернет преку телеком и на оптичкиот интернет, а имаат и широкопојасна оптика преку телеком 100/100 за 1099ден. 1ТВ лимит оптика). Имаш во ценовник Актуелна комбинирана понуда, постпејд нео и Неон се во комбо, исклучок е неон +.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
А ќе се јават сигурно? Пред да ми истечи или ко ќе дојди регуларно за продолжување?
Не ги чекај да ти се јават, разгледај си ги сите опции за нов договор и ако ти се исплати, направи си нов договор.
Напомена: Ако направиш договор преку интернет, преку нивниот Live Shop A1, имаш поголеми попусти и различни понуди, кои не ги нудат во салоните.
Јас од неодамна направив пакет со оптички интернет (100/100), Тв (М) и 3 моб. линии Neon+ (со по 50Gb нет за 699ден од линија)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Пробано денеска во Србија, на прва не успеа... но по рестартирање на телефонот доби одма 3G (пошто не ми даваат 4G)

Не лажат педериве од A1, засега не ме украдоа.

Opera Snapshot_2021-07-02_191910_www.a1.mk.png
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Да, не ми го начукааа. Чудно, ама вистинито.

Прегледај го приврзокот 300473

Значи функционира
Не тропетај глупости. За нешто што е дефинирано како закон не може да ти наплатат.
4Г мене ми работи на А1 СРБ така да нешто до телефонот ти е.

@DarkValley нема дополнителна активација. Треба само во мобилни мрежи да дозволиш росминг дата
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не тропетај глупости. За нешто што е дефинирано како закон не може да ти наплатат.
4Г мене ми работи на А1 СРБ така да нешто до телефонот ти е.

@DarkValley нема дополнителна активација. Треба само во мобилни мрежи да дозволиш росминг дата
До телефонот ми е да, кинески имам. Не прај и ти ко таа кокошката од А1.

Имам тарифа One Promo M Plus и затоа не дават. (Бивши ONE корисник)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Дали со новите измени од 1 јули има бесплатни СМС и повици од земјите во западен Балкан кон Македонија доколку тоа го имаш во тарифата? Не го разбрав баш овој дел, па дај да прашам да не се заебам.

20210725_222755.jpg
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Дали со новите измени од 1 јули има бесплатни СМС и повици од земјите во западен Балкан кон Македонија доколку тоа го имаш во тарифата? Не го разбрав баш овој дел, па дај да прашам да не се заебам.

Прегледај го приврзокот 302413
Пишав сабајлето не знам во која тема беше.Значи користам пакет од А1 со неограничени минути смс и интернет и за Западен Балкан ми следуваа 1,5 гига нет а минутите и пораките се неограничени како и во нашата држава.Бев во Албанија пред две недели и испробано е ова и во Албанија и во Косово.Во сметката плус сега и ми пишува каде и колку сум зборел во роаминг и дека ништо од тоа не е наплатено.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Пишав сабајлето не знам во која тема беше.Значи користам пакет од А1 со неограничени минути смс и интернет и за Западен Балкан ми следуваа 1,5 гига нет а минутите и пораките се неограничени како и во нашата држава.Бев во Албанија пред две недели и испробано е ова и во Албанија и во Косово.Во сметката плус сега и ми пишува каде и колку сум зборел во роаминг и дека ништо од тоа не е наплатено.
Супер, фала на инфо!
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Сакам да пуштам CV за работна позиција Sales Advisor. Дали некој од форумов аплицирал за оваа позиција, дали е бил на интервју, па да сподели како и што нудат? :)
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Link od avmu register za tv operatorite ke moze li
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929

Kajgana Shop

На врв Bottom